Skocz do zawartości

Problem z odbiorem przez karte DVB-T USB


mazy1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

pierwszy raz zakupiłem tuner DVB-T USB i ciach - probblemmm.

 

Pierwsze sprzęt: karta USB SV DVB-T 3420B, dołączony program BLAZE DTV (probowałem również ALT- DVB, Prog, etc...), Win XP pro PL(wczoraj postawiony na nowo), laptop - Turion 2,0gb, 1gb ram, 256 dedykowanej grafiki.

 

Usb zainstalowałem poprawnie- tzn żadnych błędów albo konfliktów. Nieważne jaki program odpalam, siła sygnału waha się od 60% do 80%,(jakość 0%) próbuje zarówno na małej antence z zestawu, jak i na kablu od telewizora.

Przy scanie dostaje komunikaty na każdą częstotliwość - no signal!!!

 

bradzo prosze forumowiczów o porady, bo naprawde sędziłem 2 dni i nic nie zdziałałem!!!

PS. przeszzukiwałem google ale niestety nic nie zdziałałem

PS2. obecnie mieszkam w Wielkiej Brytanii, niewiem czy jest możliwy konflikt Windows PL z częstotliwościami??!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIc nie ustawiałem, ponieważ program miał sama przeszukać odpowiednie częstotliwosci. jezeli moge prosic to napisz jakie parametry powinienem ustawic. lub miejsce gdzie mogę odnaleźć te informacje na necie.

 

Nie wiem doładnie ale sądze ze jest to wina sterowników lub urządzenia. Zainstalowało sie bez problemów ale w menadzerze urządzen - widnieje tylko dvb-t device, sądze ze powinno być zainstalowane pod konkretną nazwą.

 

sprawdzalem dzis u znajomego na jego antenie i dokładnie ta sama historia - 50% do 70% siła sygnału a przy scanie komunikaty na każdej czestotliwosci - no signal.

 

jeżeli nie znajdę rozwiązania do jutra, niestety odsyłam urządzenie (powinno działać plug and play :D , puki co mam tylko plug :lol: )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne już zwrócułeś urządzenie, ale w ramach informacji: jakość 0 = brak sygnału. Urządzenie może mieć po prostu gorszą czułość i wymaga lepszej anteny niż TV. W Menedżerze urządzeń może być dowolna nazwa - komputer nie pobiera jej z urządzenia, tylko jest to nazwa wpisana w sterownik i można ją zmieniać. Widać producentowi nie chciało się opisać produktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...