Jump to content
Sign in to follow this  
strach

HF8900HD i wymiana kart Cyfry+

Recommended Posts

Proszę podpowiedzcie co zrobić - mam komunikat "Brak audio i wideo" na wszystkich kanałach. Dostałem nową kartę Cyfry+, aktywowałem ją w PVR Philipsa który wciąż mam, włożyłem do Ferdka, zaktualizowałem soft do wersji 1.11.8A stąd: http://dvb-upload.com/index.php?action=download&pid=216049, przywróciłem ustawienia fabryczne, załadowałem listę z ww. URLa - i kiszka. Lista kanałów została zaktualizowana, ale nic na nich nie widać. To pewnie jakaś prosta rzecz do zrobienia w 5 sekund, ale zupełnie się na tym nie znam...

Pierwsza rzecz, czy włożyłeś kartę odpowiednią stroną do Fergusona? Karta musi być wkładana wyprowadzeniami do dołu (odwrotnie jak w Philipsie od Cyfry+!).

Jeśli to robisz dobrze. To pozostaje wejść na stronę ICA C+ i wybrać reaktywację karty. Zanim to zrobisz ustaw tuner na kanał WYMIANA KART. Jeśli takiego kanału nie masz przeszukaj częstotliwość 10892H satelity Hot Bird. Poczekaj aż pojawi się plansza i powinno działać!

Źle wsadziłem kartę - nigdy jej nie wyjmowałem i zapomniałem, że Ferdek ma odwrotnie. Wypadałoby chyba nie śmiać się już więcej z porad supportu "proszę sprawdzić czy wtyczka jest włączona do sieci" :)

Dzięki!

PS. Dlatego TV4 jest niedostępny?

Zmienił parametry nadawania. Przeszukaj ręcznie częstotliwość 11158V, 27500, 3/4 i będziesz mieć Czwórkę 8)

Witam. Może ktoś napisać (ale krok po kroku, łącznie z nazwami przycisków na pilocie) procedurę włączenia lnb na Hotbirda ?

Problem jest taki: Astra działa, tzn. TV Trwam i inne ale nic nie idzie z HotBird. Nie mam jak wytłumaczyć komuś, jak włączyć drugi konwerter w tym (chyba) Fergussonie.. piszę chyba, bo sam nie wiem.. podobno Ferguson HD, pilot ten sam no i wygląd bardzo podobny.

Najprościej było by ustawić kamerkę od Skype, prosto w telewizor i wtedy no problem ;) ale komp gdzie indziej niż TV :x

Osoba ta nie jest zbyt kumata w tych sprawach, więc proszę o konkretne "how to" za co z góry dziękuję..