Jump to content
Guest Anonymous

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu

Recommended Posts

@Mako, a jak jest z odbiorem podczas np. deszczu? Czy sygnał zanika czy jednak nie ma to wpływu na odbiór?

Pytam, bo podobną instalację zastosowałem u siebie - tylko od połowy w dół (od dipola) :P i jest to zwykły drut, a przy złej pogodzie (szczególnie deszczu) sygnał całkowicie znika...

Jeśli zastosowanie tej rurki na całej wysokości anteny - i jeszcze więcej - nie powoduje zakłóceń przy zmianach pogodowych to na weekendzie u rodziców mógłbym się pobawić z takim rozwiązaniem. :)

PS. Tylko żeby było śmieszniej na takiej podobnej instalacji odbiera mi kanał 9 z Dobromierza w polaryzacji poziomej... ;)

Edited by pierścień

Na razie wszystko jest OK. Ale też nie było dużego deszczu. Myślę, że trzeba trochę czasu, żeby przetestować w deszczu, śniegu, dużym mrozie... Jak coś zaobserwuję to napiszę.

Edited by Barti
Poprawiono pisownię w poście.

A ja mam takie pytanie: 

- potrzebuje kupić / wymienić rodzicom - zamieszkanie Starachowice - antenę pokojową do odbioru DVB-T.

Obecnie posiadają antenę ze wzmacniaczem firmy SONUS. Ale niestety mam wrażenie, że często nie spełnia ona swoich zadań - odbiór MUX 2 słaby, często przerywany zasięg.

A teraz jeszcze pojawia się problem MUX 8 i fal VHF. Czy istnieje jakaś antena pokojowa DVB-T, która by po pierwsze była niezłą anteną, a do tego dawałaby radę z odbiorem MUX-8. Dla zainteresowanych i zorientowanych - moi rodzice mieszkają na osiedlu Stadion, okolice Domu Nauczyciela.

może to cudo jest ok ? http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/pokojowe/1876-antena-dvb-t-technisat-digiflex-tt1

a może po prostu poczekam na Wasze propozycje. To dla mnie ważna i pilna sprawa, bo przerwy w odbiorze są dla nich denerwujące, a ja chcę im pomóc...

z góry dziękuję

Nikt nie powie czy ta czy inna pokojowa będzie odbierać, bo odbiór w pomieszczeniu jest nieprzewidywalny. Trzeba to poprostu sprawdzić.

A ja mam takie pytanie: 

- potrzebuje kupić / wymienić rodzicom - zamieszkanie Starachowice - antenę pokojową do odbioru DVB-T.

Obecnie posiadają antenę ze wzmacniaczem firmy SONUS. Ale niestety mam wrażenie, że często nie spełnia ona swoich zadań - odbiór MUX 2 słaby, często przerywany zasięg.

A teraz jeszcze pojawia się problem MUX 8 i fal VHF. Czy istnieje jakaś antena pokojowa DVB-T, która by po pierwsze była niezłą anteną, a do tego dawałaby radę z odbiorem MUX-8. Dla zainteresowanych i zorientowanych - moi rodzice mieszkają na osiedlu Stadion, okolice Domu Nauczyciela.

może to cudo jest ok ? http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/pokojowe/1876-antena-dvb-t-technisat-digiflex-tt1

a może po prostu poczekam na Wasze propozycje. To dla mnie ważna i pilna sprawa, bo przerwy w odbiorze są dla nich denerwujące, a ja chcę im pomóc...

z góry dziękuję

W centrum Kielc miałem też antenę Sonusową i odbierał tylko multipleks TVP. Jak to mówią, anteny pokojowe są skuteczne, gdy znajdujemy się w najbliższym otoczeniu nadajnika. Nie wiem więc, czy w Starachowicach te anteny sobie poradzą. Co antena siatkowa, kierunkowa wystawiona na zewnątrz to nie jakieś prowizorki, które nie gwarantują stabilnego odbioru tego wszystkiego co chcemy oglądać. :)

Witam

Po kilku dniach obserwacji stwierdzam, że na mojej "rurce" sygnał ( MUX 8 ) podczas obfitych opadów deszczu lub śniegu jest niestabilny, ale za to w czasie mrozów  (-5) śmiga bez zastrzeżeń, w sobotę jeszcze coś pokombinuję i przedłużę rurkę zobaczę czy coś to pomoże.

Edited by Mako

Kielce ulica przemysłowa, mam problem z mux łapie mi tylko mux z TVP. Antena zewnętrzna t706. Źle ustawiona, czy się nie nadaje?

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Antena jest podłączona bezpośrednio z TV LG model chyba 32LD350, czy coś takiego.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Na pokojowej to marnie widzę odbiór w Ostrowcu. Na antenie zewnętrznej sygnał byłby osiągalny tylko musiałaby być ustawiona w polaryzacji pionowej. Możesz wpisać w wyszukiwaniu ręcznym kanał 8 i spróbować poszukać innego miejsca dla anteny, ale czarno to widzę.

A jednak udało mi się złapać kanały z MUX-8 z anteny pokojowej, tylko wymieniłem antenę na inną też pokojową. Co ciekawe parametry siły i jakości sygnału są bez zmian, a obraz kanałów z MUX-8 jest bez zarzutów od paru dni. Wiadomo coś kiedy i czy na ten sam MUX wejdzie TVP Sport?

A jednak udało mi się złapać kanały z MUX-8 z anteny pokojowej, tylko wymieniłem antenę na inną też pokojową.

A konkretnie jaką? Nie wiadomo też, czy sygnał pozostanie w dobrej jakości na stałe.

A konkretnie jaką? Nie wiadomo też, czy sygnał pozostanie w dobrej jakości na stałe.

Kanały, które odbieram z nowej anteny to te z MUX-8 (Nowa TV, WP1, Metro, Zoom TV + kilka jakichś testowych na których nic nie ma). Odbieram je już od około tygodnia i jak do tej pory nie było problemów. Dzisiaj występują opady śniegu i nie ma żadnych zakłóceń.

Kanały z MUX-8 odbieram z anteny z poniższego linku:

https://www.google.pl/search?q=Vivanco+TVA+301&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXgpWz8_jRAhXMCJoKHTLNAmQQ_AUICCgB&biw=1920&bih=916#imgrc=FgLt2x4RbtmKEM:

Drogi @tomek992, ile kilometrów od nadajnika wyłapałeś?

W linii prostej z Ostrowca Świętokrzyskiego do najbliższego nadajnika na Świętym Krzyżu będzie około 25 km.

Ktoś potwierdzi czy można złapać w Świętokrzyskim z DVB-T Polsat News ? Właśnie próbowałem złapać sygnał i oprócz kanałów z MUX 1, 2, 3 i 8 wyszukało mi takie kanały jak: Legia TV, TVP 4, TVP 6, TVP 7, test4. test5, test6, test7 i EmiTV. Niestety Polsat News brak.

Edited by tomek992

Mux-4 nie nadaje ze Św. Krzyża, tylko z Kielc (k.40). Na dodatek z niską mocą i w polaryzacji pionowej.

18 minut temu, wuzel napisał:

najmocniejszy jest nadajnik w Raszynie jeżeli chodzi o mux-4 w tym rejonie kraju,kanał 34 polaryzacja pozioma.

To jest emisja planowana.

Wykaz aktualnych emisji mux-4 (UP - emisja planowana).

Wg map zasięgu CP, Ostrowiec Świętokrzyski jest poza zasięgiem odbioru.