Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem na antenie siatkowej uzyskać sygnału mux 8 z Krakowa ani z Kielc. Postanowiłem włożyć druty i sobie wiszą pionowo (oba ok. 0.7 metra długości, na rysunku oznaczyłem na zielono). Z Kielc mam teraz 100/100 a z Krakowa 97/100. Odbiór w obu przypadkach bardzo dobry :)               Lokalizacja: okolice Staszowax2qlcl.jpg

Jak daleko masz do Chorągwicy i czy masz jakieś przeszkody po drodze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starachowice. Antena kierunkowa kupiona 2 lata temu za prawie 200zł odbierała wszystkie MUXy doskonale. Teraz na kanale 8 zero sygnału. Możliwe, że trzeba zmienić polaryzację ostatniego pręta w tej antenie. Postaram się to zrobić i podzielę się uwagami.

Witam

Ja też jestem ze Starachowic, mieszkam na ul. Kieleckiej czyli nie widzę Św. Krzyża, odbieram mux-y (1,2,3) na antenie kierunkowej skierowanej na "Majówkę - Sąd"  ale często się zdarza, że obraz mi się tnie. Czy u Twoich rodziców jest OK.? Gdzie mają skierowaną antenę? ( prosiłem montera o ustawienie anteny to jak usłyszał na jakiej ulicy to odmówił)

Następne  pytanie, czy kombinowałeś już coś z tym ostatnim drutem w antenie? Ja 1,5 roku temu kupiłem antenę za 180 zł i nie uśmiecha mi się teraz kupować nowej do 8 mux-a, ale zastanawiam się nad dodaniem pionowego pręta na końcu anteny, ciekawe czy by zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mieszkam koło Starachowic, do nadajnika na Św. Krzyżu mam w prostej linii ok. 18 km. Nadajnik widzę z okna. Mam 2 anteny naziemne. Jedna to jakaś większa antena kierunkowa, druga natomiast to zwykła antena siatkowa. Muxy 1, 2 i 3 odbierają bez żadnego problemu, natomiast nie mogę złapać Mux 8. Próbowałem z patentem, który podał Kamilos205 z dodatkowymi drutami przy antenie siatkowej. Niestety dalej nie łapię Mux 8. Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza nie mam, symetryzator jakiś standardowy z 300 na 75 Om. Antena w polaryzacji poziomej, dlatego dałem te druciane wąsy, które były przedstawione na górze strony. Mówię o siatkowej. Kierunkowa też bez wzmacniacza. Z nią nic nie kombinowałem, tylko przeskanowałem kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam symetryzator, musiałbym wejść na dach. Ale chyba to nie w nim problem, gdyż wczoraj wieczorem znalazłem Mux 8. Dało się normalnie oglądać, niestety teraz w ciągu dnia słaby sygnał i rozmazany obraz. W takiej sytuacji w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie pokombinowałem z anteną kierunkową tzn. doczepiłem na plastikowe opaski zaciskowe do anteny pionową rurkę aluminiową o śr. 2 cm i długości ok 150 cm wyszukałem automatycznie kanały od nowa i znalazłem wszystkie kanały z mux-a 1,2,3 a także na poz. 35 - test nr 1, 36 - test nr 2, 37-test nr 3, 38 Metro, 39-Zoom TV, 40-Nowa TV, 41 - WP oglądałem ok. 10 minut i tylko raz obraz się zaciął.Dla stabilności obrazu jutro w dzień dodam taką samą rurkę symetrycznie po drugiej stronie anteny i wymienię plastikowe opaski na metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z anteny pokojowej złapie programy z MUX-8 ? Wszystkie kanał z MUX-1, MUX-2 i MUX-3 odbieram bez problemów, ale z MUX-8 nic mi nie wyszukało przy wyszukiwaniu automatycznym. Kanały znalazło przy następujących parametrach:

K30 546MHz
K37 602MHz
K47 682 MHz

 

Ktoś podpowie, czy MUX-8 trzeba wyszukiwać ręcznie, czy w Świętokrzyskim jeszcze nie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostrowiec Świętokrzyski, do nadajnika na Świętym Krzyżu będzie około 20-25 km (chyba, że jest jakiś bliżej Ostrowca ?)

 

Antena pokojowa DPM, taka jak w tym linku:

https://www.google.pl/search?q=DPM+AV458&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiFhriBkK3QAhUEhSwKHe6aD9oQ_AUICSgC&biw=1920&bih=931#imgrc=joX2bJAj_YEUSM%3A

 

Dekoder taki jak tutaj:

https://dvbsklep.pl/pl/p/Opticum-XS65-Combo/431

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pokojowej to marnie widzę odbiór w Ostrowcu. Na antenie zewnętrznej sygnał byłby osiągalny tylko musiałaby być ustawiona w polaryzacji pionowej. Możesz wpisać w wyszukiwaniu ręcznym kanał 8 i spróbować poszukać innego miejsca dla anteny, ale czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pokojowej to marnie widzę odbiór w Ostrowcu. Na antenie zewnętrznej sygnał byłby osiągalny tylko musiałaby być ustawiona w polaryzacji pionowej. Możesz wpisać w wyszukiwaniu ręcznym kanał 8 i spróbować poszukać innego miejsca dla anteny, ale czarno to widzę.

 

Na pokojowej antenie siła sygnału mam 77%, a jakość sygnału 83%, a jak chcę wyszukać ręcznie na kanale nr 8 to siła jest 0%, a jakość10%, czyli raczej nie ma szans na znalezienie. A wiadomo coś czy planowane jest wzmocnienie sygnału MUX-8, żeby było podobnie jak z MUX-1, 2 i 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrobiłem tak jak napisałem, ale po dodaniu symetrycznie  drugiej rurki aluminiowej w położeniu pionowym znikł sygnał a na czarnym ekranie był napis "brak sygnału lub podłącz poprawnie antenę" (coś w tym sensie) jednak na pasku pojawiała mi się informacja o danym programie i obecnej audycji. Po zdjęciu dodatkowej rurki wszystko wróciło do normy i mogłem oglądać programy z 8 MUX-a, przez ok. 5 godzin ( z małymi przerwami) zaobserwowałem ok. 4 przycięć i 0 zawieszek.

Wydaje mi się, że pomimo tego iż odbieram sygnał z odbicia z nadajnika na Św. Krzyżu i posiadając antenę kierunkową z symetryzatorem nie jest źle a nawet jest dobrze :brawo:

(zrobiłem fotki anteny ale nie wiem jak je tutaj zaprezentować proszę o jakąś podpowiedź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...