Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Sygnał MUX 8 już jest uruchomiony ze Świętego Krzyża. Ja w Kielcach na Czarnowie mam 10% siły sygnału , 0 jakości. Anteny nie ruszałem poki co ale patrzać na moc nadajnika 10 KW dość mało i na zasięg jaki obejmuje ta moc to poki co nie jestem w stanie na poprawny odbiór. 

Edytowane przez tester19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nic nie odbieram, żadne wartości się nie pokazują. Antena siatkowa schowana za szafą, na której odbierają wszystkie dotychczasowe MUXy. Do 1 grudnia jeszcze trochę czasu. :)

 

EDIT. Z kolei na kanale 9 siła skacze na poziomie 95%, zaś jakość 0%. Lokalizacja - Kielce centrum... Ale kiedyś podobnie było i na kanale 7. :) Więc może i faktycznie coś się dzieje w temacie... ;)

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się dzieje   :wink: 

 

 290830d8609321b1m.jpg

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie obok niej. Poprawia to znacznie czytelność i estetykę postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie zaglądają na inne fora, tutaj też podzielę się spostrzeżeniami. Udało mi się odebrać MUX8 w swojej lokalizacji (Suchedniów), a dodatkowo ekwilibrystyczne ustawienie anteny siatkowej, dało mi odbiór kompletu ogólnopolskich MUX. Poniżej charakterystyka ustawienia anteny i materiał filmowy z odbiorem. Na moim kanale także wiele różnych filmików z ciekawostkami. 

 

ye9gt2nxe7m0_t.jpg

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj próbuje  odebrać MUX 8 w Sobkowie. Na antenie Yagi 21-60 z symetryzatorem 21-60 bez szans na odbioru.( a łudziłem się że nic nie będę musiał przerabiać ). Po zamontowaniu siatki z symetryzatorem 6-12 na stalowym maszcie w polaryzacji V bez odbioru. Uwaga dopiero na maszcie drewnianym odbiór jest.

To znaczy iż maszt stalowy źle działa na antenę siatkową gdyż elementy czynne anteny znajdują się za blisko stalowej rury masztu. Ale i tak zamawiam Yagę dedykowaną na kanały 6-12 tam element czynny jest dalej od masztu a poza tym jest jeszcze po drodze reflektor anteny a więc maszt nie powinien wpływać na odbiór.

Tylko mam problem jak zmieścić teraz wszystkie anteny na jednym maszcie ?. Czyli Yagę 21-60 pol H, Yagę 6-12 pol V , Dipol pol V do UKF-u i jeszcze antenka do Netu. A miedzy antenami powinien być luz najlepiej około 1 metra aby na wzajem się nie zakłócały. A wiec przeliczyłem iż mój maszt powinien mieć około 5 metrów. A gdy by wszystko szło w polaryzacji H wystarczył by 3 metry .Sama siatka pol V u mnie nie odbierze wszystkiego szczególnie że z reguły nie stosuję żadnych przedwzmacniaczy. Tak nam namieszali z tą polaryzacją V w naszym regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marlon - A no cóż.. polaryzacja pionowa skomplikowała trochę sposób odbioru, bo w różnych przypadkach wymaga jest dodatkowa antena. Ale myślę, że jakoś znajdziesz kompromis. Ja mam naprawdę ciężki teren pod Święty Krzyż i nawet tak abstrakcyjny pomysł, jaki ja zastosowałem pod wszystkie multipleksy, może przynieść pozytywny skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zastosuję siatkę z przedwzmacniaczem to nie mam Mux 1,2,3 po prostu sygnał jest przesterowany, na Yadze 19 elementowej jakość tych Mux jest po 98 %.

Ogólnie mam kiepskie doświadczenia z siatką do DVB-T i wszystkim radze stosowanie anten kierunkowych najlepiej pasywnych.

Natomiast w analogu siatka nie była zła pamiętam rok 1993-94 jak ze Sw. Krzyża była tylko TVP1 i 2. Ja miałem pierwszą siatkę u mnie w miejscowości, każdy kto do mnie przychodził dziwił się że mam dużo kanałów bez satelity. A odbierałem wtedy z Krakowa TVP1, TVP2, TV Polonię/TV Kraków, Polonię 1/PTV Krater, Rai Uno, STV 1, STV 2 a później od 95 roku Polsat, TV Wisłę, Canal Plus, Naszą TV. To były czasy szczególnie Polonia1/PTV Krater to był wtedy hit kanał. Później montowałem te siatki innym ludziom ale nie wszędzie były takie efekty jak u mnie na górce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marlon - a u mnie jest przeciwnie. Anteny kierunkowe niestety nie zdawały egzaminu na tyle, aby odbiór był zadowalający. Teren mam taki, że dociera do mnie dużo odbić. Tak jak i w analogu TV, tak i w radiu obecnie. Antena siatkowa zawsze zdawała egzamin, nawet na symetryzatorze. Nie mówię, że anteny kierunkowe są złe, bo są bardzo dobre - ale akurat na moim terenie lepiej sprawuje się siatka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w której części Starachowic mieszkasz? Bo tam co jak co, ale Święty Krzyż (z nielicznymi wyjątkami) powinien odbierać na gwoździu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem na antenie siatkowej uzyskać sygnału mux 8 z Krakowa ani z Kielc. Postanowiłem włożyć druty i sobie wiszą pionowo (oba ok. 0.7 metra długości, na rysunku oznaczyłem na zielono). Z Kielc mam teraz 100/100 a z Krakowa 97/100. Odbiór w obu przypadkach bardzo dobry :)               Lokalizacja: okolice Staszowax2qlcl.jpg

Edytowane przez kamilos205
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...