Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Kraków jest bardzo dobrze dostępny w południowej części województwa świętokrzyskiego. Zarówno w analogu na kanałach 50 i 57, jak i niedługo cyfrowo na kanałach 25 i 45. Bardziej prawdopodobne jest to, że na kanale 47 będzie dostępne TVP Rzeszów, ponieważ Św.Krzyż w przyszłości ma być dostępny w SFN z Tarnobrzegiem. Już teraz będzie uruchomiony nadajnik doświetlający w Tarnobrzegu na kanale 62, aby udostępnić TVP Kielce mieszkańcom Sandomierza i okolic. Nie wiem jednak czy sygnałem zostanie objęte Busko Zdrój.

 

Bardzo możliwe, że małopolski MUX3 będzie zawietał program TVP Katowice, a podkarpacki TVP Kraków. Natomiast w Leżajsku i Przemyślu może być TVP Lublin.

 

Bardzo bym chciał, aby MUX3 był nadawany w przyszłości na kanałach 25, 43 i 45, a nie w SFN na kanale 50. Dzięki temu na kanałach 25 i 43 nadawana by była wersja Katowicka, a na kanale 45, TVP Kielce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak coś tam chyba działali, bo w nocy z Soboty na niedzielę tak ok 1 w samochodzie na 106.5fm rds-ie zamiast RMFMAXXX i np nazwa utworu, to pojawiało się RMFMAXXX Święty Krzyż, w odstępach co 20 sekund a na częstotliwości 98.0( nadajnik Kielce?) no rds.

Dziś jest już po staremu na obu częstotliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świętokrzyskie łapie już mux 1 z Chorągwicy, na 100% cała południowa część ma zasięg czyli busko, pinczow, jedrzejow, polaniec itd , wiec świętego krzyża mogą nie włączać albo jak by mux 3 włączyli. Nic nie myślą powinni podzielić to jakoś tak by na sąsiednie nadajniki dac inne muxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo ja mux 1 odbieram na parterze na antenie siatkowej zardzewiałej (w środku pokoju) opartej o grzejnik. a żeby złapać mux 2 trzeba wystawić antenę za okno i wtedy łapie.

 

a do nadajnika Chorągwicy mam jakieś 100 km. Co ciekawe mux 2 z Tarnowa też tam łapie na parterze w środku pokoju jak się lekko w lewo przekręci antenę a mux 2 z Chorągwicy łapie tylko za oknem lub na 1 piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świętokrzyskie łapie już mux 1 z Chorągwicy, na 100% cała południowa część ma zasięg czyli busko, pinczow, jedrzejow, polaniec itd , wiec świętego krzyża mogą nie włączać albo jak by mux 3 włączyli. Nic nie myślą powinni podzielić to jakoś tak by na sąsiednie nadajniki dac inne muxy[/quote

 

:read: Oprócz wymienionych miejscowości nie zapominajcie że są jeszcze inne miasta w naszym wspólnym województwie gdzie nie ma zasięgu z Chorągwicy itd. Więc nadawanie ze Św. Krzyża jest jak najbardzej szybko oczekiwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionych miejscowości nie zapominajcie że są jeszcze inne miasta w naszym wspólnym województwie gdzie nie ma zasięgu z Chorągwicy itd. Więc nadawanie ze Św. Krzyża jest jak najbardzej szybko oczekiwane

 

ale np ze świętego krzyża mogli by puścić mux3 wtedy w 2 województwach by były 3 muxy a tak to są 2, ja sam mux 2 łapę z 5 nadajników: święty krzyż, Częstochowa, Katowice, Tarnów, Chorągwica. a mux 3 z żadnego co to za wprowadzanie jest w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem tego, a mianowicie - czy Mux-1 z SFN Tarnobrzeg będzie zawierał TVP Kielce / jak niektórzy piszą na forach, ale skąd to wiedzą ?/ czy też TVP Rzeszów ... Wypadało by aby zawierał TVP Rzeszów / podporządkowanie administracyjne/ , ale skoro będzie to kanał 62,tak jak Św.Krz. więc wyrokuje i stawiam na przekaz reginal. z Kielc, a szkoda bo ja osobiście szukam TVP Rzeszów , z uwagi na niedostępność Suchej Góry w Dębicy / leży ona pod pasmem Pogórza Ciężkowickiego, przebiegającego skrajem południowym miasta/. Dobrze poinformowanych Kolegów z woj.świętokrzyskiego proszę o informację... Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt trochę to dziwne, że mieszkańcy woj. podkarpackiego będą odbierać kanał regionalny TVP Info Kielce. Oczywiście nic nie mam do "scyzoryków". Ale wynika iż nadajnik Tarnobrzeg/Machów będzie działał jako SFN św. Krzyża to siłą rzeczy będzie nadawał to samo. Musimy poczekać na lepszy zasięg z Suchej Góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale jestem laikiem .... nie wiecie czy w tym momencie lub w czasie euro będę mógł odbierać kanały TVP za DVB-T w SKarżysku - Kamiennej ? to 40 km od Kielc , sprzętem do odbioru byłby TV z wbudowanym MPEG 4 :) Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...