Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Maciejk5 napisał:

Witam, czy wy również macie przy przełączaniu kanałów takie spowolnienie obrazu przez ok. 5 sekund? Nawet po tej najnowszej aktualizacji nadal to mam.

 

To jest cecha dekoderów/playerów zbudowanych na chipach Hisilicon. Identyczny efekt można obserwować na dekoderach z rynku np. Zgemma.

Nie sądzę aby to zachowanie zostało zmienione przez producenta chipa. Prawdopodobnie wymaga zmiany strategii wczytywania strumienia wideo, a to może być zaszyte bezpośrednio w chipie lub / i oprogramowaniu producenta z nim dostarczanym.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem od kuriera ten dekoder 4k. Podłączam, pierwsza konfiguracja. Poszło szybko. Dekoder "odkrywa" nowy soft. Aktualizacja i po aktualizacji znów trzeba od nowa konfigurować 😃 Dobra, skonfigurowałem ponownie. Pokazuje się mozaika "do obejrzenia, dla ciebie itd". Brak kafelka "tv". Jakimś cudem udaje się odpalić jedynkę czyli Polsat i oczywiście plansza "nie masz uprawnień....". Pół godziny czekania na infolinii i po 5 minutach jest 😃 są programy tv. Wyłączam dekoder i włączam ponownie. Znów mozaika ale po kliknięciu chyba wstecz są programy tv. Na programach jest opcja "dodaj do ulubionych", więc mozolnie układam listę. Ale gdzie ją przełączyć? Po kilku próbach dojście wyglądało tak "epg, strzałka w lewo dwa razy" i są listy. Dobra, se myślę, w evoboxie było prościej. Zauważam, że nie dodałem dwóch ulubionych programów, zatem dodaję i zaczynam szukać opcji "sortuj, akcje itd". Przeklikałem wszystkie kombinacje klawiszy na pilocie i nie ma. Przypadkowo daję na którymś programie "usuń z ulubionych" i tadam, pokazuje się menu z możliwością sortowania list. Usuwam drugi program z ulubionych i sru, ni z tego i owego znika cała lista ulubionych. I za [beep]ę nie można dodać do ulubionych programów. Znaczy dodać można ale listy nie widać. Reset dekodera i trza robić ponownie konfigurację. Byłem już wkurzony takim obrotem sprawy, włączyłem na Polsat i zostawiłem dekoder włączony na całą noc. Rano wyłączam i ponownie włączam. A tu brak mozaiki i leci ostatnio oglądany program 😃 po wciśnięciu domku też brak mozaiki i mam menu "polecane, kanały tv, nagrania itd". I na opcji kanały tv mam możliwość wyboru list plus możliwość ich edytowania jak na evoboxie 😃😃😃😃 takie cuda miałem od wczoraj 😃 oczywiście nie mam możliwości nagrywania i pan z infolinii stwierdził, że dostanę te uprawnienia za tydzień, bo wtedy startuje umowa 😂😂😂 zobaczymy co będzie 😃

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Evo IPTV ta mozaika też pojawia się losowo. A soft musi być podobny do tego z PB bo jakiś czas temu np. od czapy pojawił się wskaźnik "poziom sygnału" mimo, że to sprzęt tylko pod sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, support458 napisał:

 

To jest cecha dekoderów/playerów zbudowanych na chipach Hisilicon. Identyczny efekt można obserwować na dekoderach z rynku np. Zgemma.

Nie sądzę aby to zachowanie zostało zmienione przez producenta chipa. Prawdopodobnie wymaga zmiany strategii wczytywania strumienia wideo, a to może być zaszyte bezpośrednio w chipie lub / i oprogramowaniu producenta z nim dostarczanym.

Planujecie kolejne dekodery na chipach Hisilicon?

 

https://www.polsatbox.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/nasze-dekodery.cp

14 września i dalej nie ma specyfikacji dekodera...

Edytowane przez lokietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patryszq napisał:

Mozaika zniknęła ?? A dekoder odłączony jest od internetu ??

Kurde, dekoder stracił połączenie z netem w nocy. Gdy znów podłączyłem to mozaika wróciła wrrrr 😃 Czyli gdy nie używasz Polsat box go czy HBO go, nie trzeba internetu i mozaiki nie będzie na starcie 😃 w sumie aplikacje PBG i HBO GO startują o wiele szybciej na telewizorze. I używanie ich przez dekoder jest bez sensu. Odłączenie neta od dekodera chyba spowoduje chyba tylko brak aktualizacji 😃 Edit. Timeshift idzie po sieci. Czyli trzeba cały czas mnie włączona sieć i mozaikę na dzień dobry 😃

Edytowane przez majkos
Dodana treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę katalog dostępności nPVR, dla mnie najbardziej wartościowa usługa jest teraz CatchUP. PB4K nie jest dostepny z MR po IPTV, bo jest tylko na umowy SAT, także dla mnie tez już MR nie jest najważniejszy.

 

Dodalem unboxing dekodera, ta elektrownia chyba jednak się przyda 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro macie jakieś babole w pracy dekodera starajcie sie je nagrywać i wrzucać - trudno stwierdzić czym u jednego jest rozrywanie obrazu w animacjach a u drugiego słaba interpolacja linii a u trzeciego slow motion w przełączaniu kanałów co wytłumaczył support we wcesniejszym poscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, patryszq napisał:

Skoro macie jakieś babole w pracy dekodera starajcie sie je nagrywać i wrzucać - trudno stwierdzić czym u jednego jest rozrywanie obrazu w animacjach a u drugiego słaba interpolacja linii a u trzeciego slow motion w przełączaniu kanałów co wytłumaczył support we wcesniejszym poscie :)

No ale  to już z definicji każdy problem różni się od siebie, kto ma wiedzieć ten wie. Wszystkie te 3 problemy występują.

Edytowane przez Tomek1623
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej nie zwalał zła interpolacje na chipa, bo na Polsat Box Go jest prawidłowa, skoro ten sam strumień jest w evobox IP co w PB4K to raczej jest coś ze softem, bo w evobox IP nie ma takiego rozdzielenia na p25 i p50, tutaj raczej jest szkopuł ze przy tych dwóch profilach, jest wykrywany nieprawidłowy przeplot na sygnale telewizyjnym który skutkuje nieprawidłowością w obrazie po konwersji na obraz progresywny.

Edytowane przez apj
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tryb 25p jest bez sensu, skoro kanały HD w IP w dużej części lecą w 50p "wyprodukowanego" z 50i.

To chyba żaden chip ani soft nie zrobi z czegoś takiego dobrego obrazu ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder i tak wszystkie kanały konwertuje na obraz progresywny „p”. Problem leży w złym wykrywaniu bądź usuwaniu przeplotu, mamy ich kilka rodzajów, obraz jest złe konwertowany, dlatego występuje taki efekt lini. Materiały z Polsat Box Go wyświetla poprawnie bo ich nie konwertuje, są one w standardzie „p” 720p lub 1080p. Materiały telewizyjne nadawane w „i” są złe konwertowane na „p” przez dekoder.

 

@bgmnt tu nie chodzi o szybkość klatek, tu chodzi o złe usunięcie przeplotu. „p” jest już bez przeplotu, albo tak nadawany, albo już po usunięciu przeplotu. Tutaj problemem jest konwersja z „i” do „p”, zostają linie na obrazie.

Edytowane przez apj
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to mówisz teraz o satce. W przypadku IPTV wszystko leci progresywnie i w sporej części w 50p i tutaj w trybie 25p na dekoderze też przewiduje babole.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko trybu IPTV na wszystkich trzech, zarówno na głównym jak i na dodatkowych teraz pytanie jak materiały mogą lecieć w „p” jak jest nie usunięty przeplot, widoczne linie, pare postów wcześniej świadczą o obrazie w standardzie „i”.

 

Zatem albo materiały do dekodera lecą w „i” a zewnętrzne urządzenia wykrywają w „p” bo dekoder dokonuje konwersji zgodnie z wybrana rozdzielczością podczas konfiguracji ustawień dekodera, albo lecą w „p” już po wcześniejszej konwersji.

 

Tylko dlaczego jeżeli obraz byłby „p” evobox IP ma poprawnie usunięty przeplot a PB4K, źle.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być jakiś inny problem (właśnie pewnie polegający na jakimś cudowaniu przy konwersji 50p>25p), bo wszystkie materiały IP lecą w trybie progresywnym.

Zresztą ładnie widać na kanałach SD, gdzie linie np. w logo TVP Seriale wykonują różne zabawne skoki jakby to jakis DScaler na karcie telewizyjnej w 95 roku robił :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb przeplotu, zwany interpolacja obrazu „i” to podwójne klatki uzupełniające się naprzemiennie. Jeżeli ich nie usuniesz, powstają linie widoczne na obrazie. Jest to wtedy obraz tzw. „przekonwertowany” do progresywnego „p” bez usunięcia przeplotu, czyli tak jakby zrobić rzut ekranu obrazu z przeplotem bez jeśli usunięcia, widzimy podwójne klatki czyli te linie, nie wiem jak w systemie PAL ale NTSC obraz z przeplotem jest 29,970 fps zaś po usunięciu 23,976, różnica klatek to właśnie skok w obrazie.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest tryb interlace. I jestem na 99% pewny, że jest on usuwany już przed przygotowaniem streamu, który leci do dekodera ;).

Problem o którym piszesz powstaje ewentualnie dlatego, że dekoder znowu próbuje coś robić z sygnałem, a nie powinnien.

 

Quote

Wykorzystywane przepustowości:

dla kanałów SD
720x404@25p bitrate 780 kbps
960x540@25p bitrate 1,618Mbps

dla kanałów HD
960x540@25p bitrate 1,618 Mbps
1280x720@25p bitrate 2,8 Mbps
1920x1080@25p bitrate 5,0 Mbps

dla kanałów SHD

960x540@25p bitrate 1,618 Mbps
1280x720@25p bitrate 2,8 Mbps
1920x1080@50p bitrate 8,0 Mbp

 

 

https://gsmonline.pl/artykuly/iptv-cyfrowy-polsat-dekoder-opinie-czy-warto-jakie-programy-cena

 

To jest stare info i w potem ramach "docierania" usługi doszedł też tryb 50p przy 5 Mbps, było o tym na forum.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super :) Pytanie dlaczego evobox IP ma usunięty przeplot a PB4K nie? Dwa źródła streamu? Czy jednak materiał wejściowy kanałów TV w IPTV jest w „i” tak jak w SAT i soft dekodera złe go usuwa.

 

Dodam ze po najnowszej aktualizacji znikło radio satelitarne gdy mamy podłączony dekoder do IPTV.

 

 

EDIT:

Tylko różnica między 25p a 50p jedynie może objawiać się płynnością obrazu, a nie liniami pionowymi. Jeżeli wybierzesz tryb 50p to również kanały 25p będą konwertowane do 50p poprzez podwojenie ilości klatek.

 

EDIT 2:

Tylko jeżeli mamy prawidłowo usunięty przeplot, to mamy 25p czyli 25 klatki, z prawidłowo usuniętymi polobrazami tworzącymi interlace, wtedy nie da się zepsuć zmieniając na 25p albo 50p, jedyna opcja aby to zepsuć to zmienić na 25i albo 50i (zreszta nie ma czegoś takiego jak 25i , bo kopia klatek to jest 25x2=50i), wtedy dekoder sztucznie musi dodać kopie klatek, naprzemiennie i wtedy mogą się dziać cuda.

Edytowane przez apj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie byloby gdyby wyrzucana była co druga klatka, a może właśnie sprzęt próbuje zrobić z tego coś innego. Trudno powiedzieć, bo nie widziałem tego na żywo, nie wiem czy któryś z moich znajomych się zdecyduje na to cudo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...