Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tweed77 napisał:

 

Ostatni działający w miarę poprawnie z dyskiem to był dekoder Sagemcomm ESI-88. Choć i tak Polsat nie potrafił zrobić do tego dekodera porządnego softu.

 

Miałem ESI-88 ,teraz  mam Evobox PVR. I stwierdzam że Evobox lepszy. W ESI88 częstym problemem były tak zwane czarne nagrania. W ESI był fajny wyświetlacz. Teraz sprzęty coraz bardziej wykastrowane pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NJUS z czatu ... 10 osób zapytanych czy nPVR działa na PB4K :

 

1 czy może Pan doprecyzować co to nPVR

3 nie mam info czy to będzie wprowadzone do tego dekodera

4 nie działa 

1 tak działa,  płatne lub darmowe nPVR 

1 konsultant rozłączył czat 

 

U mnie działa :

pauza , cofanie do 3h wstecz ( wszystkie kanały ?? ) , oglądaj wybrane audycje do 7 dni wstecz na wybranych kanałach ,  NAGRYWANIE usługa nieaktywna 

@support458 @Specjalista Polsat Box znalazłem tylko taką rozpiskę dotyczącą nPVR

https://www.polsatbox.pl/uploaded-files/reg-repo/lista_kanalow_dostepnych_w_usludze_nPVR.pdf

 

Pytanie czy nagrywanie faktycznie jest WYŁĄCZONE w PB4K ?? to po co płacę extra za chmurkę 🌥 , na EVOBOX LITE nagrywanie również nieaktywne , reszta funkcji z nPVR działa 

Na jakich kanałach z oferty PB działa nagrywanie - wszystkie czy wybiórcze jak w wykazie  , szczegółowe info BRAK - a powinno być doprecyzowane i chyba podane do wiadomości abonenta - póki co nikt nie dysponuję taka wiedzą by ją przekazać , obsługa w punkcie też nie umiała na to odpowiedzieć ale usługę do umowy Pani obok na fotelu do umowy sprzedano , 1:0 dla obsługi ( niedoinformowany abonent złapany ) 📡☘☀

Byli byśmy wszyscy zobowiązani za doprecyzowanie wielu informacji - bo póki co lepiej zawrzeć w tej chwili z PB umowę przez telefon lub internet by mieć furtkę by ten CHAOS dezinformacyjny z honorem bez nerwów i kar finansowych i zadawania pytań opuścić , niż wpakować się w JAJO NIESPODZIANKĘ .

Nie czepiam się bez żadnej urazy dla nikogo  , zapewne wielu obecnych i nowych tutaj zastanawia się  " co jak czemu i dlaczego "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mieć problem z odebraniem uprawnień po awarii HB13B gdyż reszta satelitów jest obecnie zapchana.

Cytat:

"Według raportu de vrije fries w Holenderskim Zarządzie Hotbird 13B ma poważne problemy techniczne od wczorajszego poranka. (dokładnie od niedzieli) Kilka lub wszystkie Tp musiały zostać wczoraj wyłączone na HB13B i przeniesione do pozostałych dwóch satelitów Hotbird. Hotbird 13C i Hotbird 13E. Zobaczmy czy HB13B wyzdrowieje i co Eutelsat powie na to wkrótce... (przyznali tylko ze mają problemy brak oficjalnego oświadczenia) Jak wiadomo przez korona wirusa przesunięto zaplanowany start z 2021 13f i 13g na rok 2022 które to miały zastąpić starego 13b i poszerzyć bitrate a on odmawia już posłuszeństwa. Mam nadzieję ze 13E nie spotka ten sam los bo był wysłany w tym samym roku co obecnie wadliwy B i tak samo miał być zastąpiony. Arte HD-France (nr: 191 kanał na Polsacie) do dzisiaj jest wyłączony nie zmieścił się na przenosiny do E i C. Tutaj dodam ze jak koniecznie musicie ustawiać satelitę teraz to wybierzcie najmłodszego (z 2008 roku) i najbardziej pewnego Hot Bird 13C TVP1 i TVN on jest w samym środeczku... reszta doleci do boków tej pozycji.

 

Co do nagrywania można będzie to robić na tych samych programach co jest dozwolone cofanie, pauzowanie itd... Na innych typu TVN, TVP itd... Nie będzie to dostępne z prostej przyczyny. Co innego jest gdy to klient sobie nagrywa na dysk i ma te nagrania na własny domowy użytek a co innego gdy jest to udostępniane przez firmę z chmury dla klientów. Tym bardziej jeśli stacje nie wyraziły takiej zgody to oni nie mogą nagrywać i udostępniać tych treści gdyż łamali by tym prawo tzn. w skrócie dopuścili się piractwa. I dlatego nPVR jest takie kulawe... 

Pozdrawiam ;) 

Edytowane przez mati384
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak z szybkością przełączania kanałów? czy można szybko się przełączać między sygnałem z  sat i internetem?
Sprawdzałeś na których kanałach można cofać o 3 godziny( bo podobno tylko na wybranych) i co z nagrywaniem w chmurze jak to działa? trochę dużo tych pytań ale zastanawiam się nad wymianą dekodera.


Szybko jak w Evobox PVR.
Nie mam anteny SAT, u mnie całość po IP.
Cofać można wszędzie z tego co widziałem, ale czasami kończy się to błędem... bez problemu działa natomiast "oglądaj program od początku", czyli cofnięcie od początku programu który właśnie leci.
Po wciśnięciu przycisku nagrywania mam info ze NPVR nie jest aktywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podczas pierwszego uruchomienia dekodera nie ma wyboru 3 opcji sygnału  , przynajmniej ja tak miałem :

SATELITA

 IP

SAT i IP 

 

Są 2 opcje  :

 

SAT

albo tryb mieszany SAT i IP  

 

A wy jak mieliście podczas instalacji ??

Wybrałem SAT i IP , myślałem że gdy odłączę kabel sat i podłączę net od orange to dekoder wtedy wybierze sygnał IP i bedzie tv po IP 

Pan @support458 wskazał że trzeba określić wybór sygnału jakim będziemy sie posługiwać stad zdziwiłem gdy napisał ze są 3 rodzaje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze jak chcecie cos w tej sprawie szybko ugrać aby Polsat wyciągnął ASa z rękawa np. możliwość podpięcia dysku to wypisujcie im te problemy oraz wspierajcie się na wzajem. Piszcie gdzie się da na publicznych stronach itd. Niech się wstydzą co za babola wypuścili. Piszcie im publicznie na Polsat BOX na FB itd... Takiego publicznego bojkotu najbardziej boją się wielkie firmy bo gdy będzie was wystarczająco dużo i zrobicie to głośno zalewając ich te sprawę złapie jakaś konkurencyjna stacja i temat się rozleje nie będzie możliwości zamieść tego problemu pod dywan. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopa nie na temat ale chce odpowiedzieć. Podejrzewam ze skoro przerzucali na pozostałe satelity tp. to było priorytetem ale to tylko moje przypuszczenia jedynie Holenderski zespół potwierdził w raporcie ze mają problemy z HB13B tutaj dyskusja o tym https://www.sat4all.com/forums/topic/373556-11681h-hotbird-geen-signaal-meer/ Eutelsat do dzisiaj nie wydał oficjalnego oświadczenia.

Polsat swoją drogą to co się u niego dzieje ale akurat tutaj złożyło się to i to w czasie

Edytowane przez mati384
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek1623 napisał:

Po 35 minutach, dodzwoniłem się do supportu. Pan ponowił nadanie uprawnien, odłączyłem dekoder od pradu na jakiś czas i kazał czekać max 3h. Minęło 8 i nie działa nic. Co ja teraz mogę z tym jeszcze zrobić?

A miałeś te 8h włączony na kanale Polsat albo wyłączony w standby z ciemnoczerwoną diodą? (Głęboki standby z ciemnobialą diodą nie pozwala odbierać danych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, hupatek napisał:

A miałeś te 8h włączony na kanale Polsat albo wyłączony w standby z ciemnoczerwoną diodą? (Głęboki standby z ciemnobialą diodą nie pozwala odbierać danych).

Wyłączyłem automatyczne wyłączanie dekodera, od 2 dni jest ciągle włączony na kanale nr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Właśnie minęło 38 godzin od włączenia nowego dekodera 4K - nadal brak uprawnień - komunikat tego kanału nie ma w twoim abonamencie. Już  nie wiem kogo prosić o pomoc. Odbyłem 4 rozmowy z Centrum Obsługi Klienta za każdym razem były ponawiane uprawnienia - dekoder cały czas jest włączony na kanale Polsat HD, sprawdzono dopasowanie kart. I nadal nić - totalna klęska. Pracownicy Centrum Obsługi Klienta chyba nie pojęcia co mają zrobić.

 

Proszę o pomoc. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szymon16 napisał:

Przy każdym kanale masz opcje dodaj do ulubionych. Możesz dodawać w kolejności takiej jaką sobie założyłeś lub później edytować listę ulubionych w opcji akcja, kolejność kanałów. 

Ja póki co nie ustawiam bo póki co mniej więcej 2 razy dziennie mądre głowy z infolini każą mi przywracać ustawienia fabryczne 

Jak przejść do opcji akcja? W Evobox Lite podpowiadała się po naciśnięciu na pilocie przycisku ulubione. Tutaj nie ma tego klawisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

I nadal tak będzie. Ten dekoder nie ma kart :-D

 

Funkcje fizycznej karty pełni wlutowany na stałe chip w układ płyty. Chip ten posiada przypisany numer na który lecą uprawnienia.

 

Tak samo jak w dekoderach / modułach dla niemieckiej platformy Freenet w Irdeto. Nowsze zestawy dla ORF w Irdeto też są bez fizycznej karty.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zapoznaniu się z tym jak działa to nowe cudo 4K od Cyfrowego Polsatu dochodzę do wniosku że CP wypuścił do sprzedaży dekoder który jest w wersji oprogramowania Beta 1.

HBO Go nie działa, nagrywanie w chmurze – funkcja niedostępna, działanie BOX GO pozostawia wiele do życzenia a odpalając za pomocą aplikacji kanały Live wywala błąd.

 

Jedno co chodzi dobrze to telewizja „hybrydowa” można bez problemu cofnąć każdy kanał wstecz o kilka godzin.

Kanał Eleven 4K czasem działa, innym razem pojawia się czarny ekran. Dramat czuję się jak tester niekompatybilnego sprzętu :(.

Dekoder odebrany od kuriera nie działał! - brak uprawnień. kilka telefonów do CP i nic!. Dopiero następnego dnia rano okazało się że niby kurier nie zaznaczył czegoś w ich systemie i Dział techniczny po 2h nadał uprawnienia po tym jak dekoder był właczony na kanale 23.

Puki co żałuję że przesiadłem się z Evobox PVR i zastanawiam się czy nie powrócić w ciągu 14 dni do tej opcji. Nie polecam

Edytowane przez wojtek509
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...