Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gizior89 napisał(a):

Masz multiroom? 

Nie mam multiroomu, mam konwerter inverto unicable od CP, kupiony jakoś w czasie kiedy pojawił się dekoder polsat box 4k. Drugi dekoder na innej umowie, evobox pvr.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Tomku. Miałem podobne problemy, winny był dekoder. Łatwo to sprawdzić. Jeżeli cofniesz o kilka sekund audycje  sygnał brany będzie z internetu nie z anteny. Możesz wtedy converter odłączyć. U mnie problem się nasilał na programach 4k co w sumie jest logiczne więcej danych, więcej problemów. Po wymianę wszystko działa już super. Poszukaj nich postów z czerwca. Opisywałem to tutaj.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest wersja oprogramowania 1.8.60.

Nie wiem co to koledze wyżej wyskoczyło jaka aktualizacja może programu tv? 🤣

Bez urazy. 

🙂 

Mi natomiast w dalszym ciągu nie działa kanał 999 strefa abonenta, oraz sama aplikacja płatności, nie wyswetla nic logo Polsatu Box i informacja więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej www.polsatbox.

Od lutego nie było żadnej Aktualizacji. A po czerwcowych ustawieniach fabrycznych które przywracałem właśnie z tego powodu informacje znikły całkowicie i bezpowrotnie, powtórzyłem czynność dwa razy w tym miesiącu z nadzieją ze się pojawią także przez wakacje ale nic... 

Na infolinię dzwoniłem drugi raz i twierdzą że usługa jest powoli wygaszana i przenoszona do sieci do aplikacji iPolsat Box.? 

Może wygaszaja tym z którymi mają kontakt poprzez email lub SMS bądź przez właśnie aplikacje? Napisałem też właśnie zgłoszenie w tej że aplikacji iPolsat Box nic nie pomogli standardowe procedury... 

@support458Może wypowiesz się w tej sprawie czy to prawda co mówią konsultanci na infolinii...? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Byłem ostatnio w salonie Plusa i PB z zapytaniem o dekoder 4k. Pan powiedział że z tym dekoderem możliwe jest tylko podpisanie umowy tylko na telewjzje internetową na światłowodzie i że nie można podpisać z tym dekoderem umowy na sat. 

  

Jak to dokładnie jest? Słyszałem że ten dekoder ma funkcje duo i że obsługuje IPTV na światłowodzie i zwykłą tv sat. 

 

Czy ten pan w salonie ma rację i że nie podpisze umowy na telewizję satelitarną? Ten dekoder by mi odpowiadał. 

 

Czy ten dekoder ma w sobie także telewizję naziemną w hevc? 

 

Ile wynosi opłata aktywacyjna przy przedłużeniu umowy na pakiet L z pakietem Rozrywka HD? 

 

Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź, ponieważ w czwartek chcę w salonie przedłużyć umowę i dobrać ten dekoder. 

 

PS. Czy w PB są inne dekodery, które obsłużą kanały 4K?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sławomir Pawłowski napisał(a):

Czy ten pan w salonie ma rację i że nie podpisze umowy na telewizję satelitarną? Ten dekoder by mi odpowiadał. 

 

Czy ten dekoder ma w sobie także telewizję naziemną w hevc? 

 

Ile wynosi opłata aktywacyjna przy przedłużeniu umowy na pakiet L z pakietem Rozrywka HD? 

 

Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź, ponieważ w czwartek chcę w salonie przedłużyć umowę i dobrać ten dekoder. 

 

PS. Czy w PB są inne dekodery, które obsłużą kanały 4K?

 

Pozdrawiam.

W ofercie znajdziesz dekodery Polsat Box 4k oraz Polsat Box lite które obsługują TV satelitarną oraz internetową w 4K. W sprawie oferty na przedłużenie, zapraszam do wiadomości prywatnej.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest cała lista bo obejmuje też dzierżawców linii od operatorów lokalnych. 

 

Zresztą odbiór jest niezależny od połączenia i mało ważne czy jest WiFi czy kabel , zależy tylko od szybkości łącza i sprzętu jaki się posiada ( odpowiedni router ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dekoder będzie współpracował z telewizorem full HD firmy Sharp z 2013r? Modelu nie pamiętam bo odleciała naklejka z dokładnym modelem tv. Za pół roku będzie kupiony jakiś telewizor w 4k. Do tego czasu dekoder będzie podłączony do starego telewizora. Jutro przedłużenie umowy i wymiana dekodera pvr HD 7000 na ten dekoder 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, to problem użytkownika sobie sprawdzać działanie.

19 minut temu, Gizior89 napisał(a):

@Ktosiuto uzupełnij tą listę aby było wiadomo o jakie firmy chodzi

 

Sam sobie poszukaj i popytaj w setkach małych firm dzierżawiących łącza. Jak byś nie zauważył na liście wymieniono tylko kilku popularnych dostawców dzierżawiących łącza.    

Akurat wszyscy należą do grupy Fixmap. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Sławomir Pawłowski napisał(a):

Czy ten dekoder będzie współpracował z telewizorem full HD firmy Sharp z 2013r? Modelu nie pamiętam bo odleciała naklejka z dokładnym modelem tv. Za pół roku będzie kupiony jakiś telewizor w 4k. Do tego czasu dekoder będzie podłączony do starego telewizora. Jutro przedłużenie umowy i wymiana dekodera pvr HD 7000 na ten dekoder 4k.

a dlaczego miałby nie współpracować? wystarczy wolny port HDMI żeby go podłączyć

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Nie wiem, to problem użytkownika sobie sprawdzać działanie.

 

Sam sobie poszukaj i popytaj w setkach małych firm dzierżawiących łącza. Jak byś nie zauważył na liście wymieniono tylko kilku popularnych dostawców dzierżawiących łącza.    

Akurat wszyscy należą do grupy Fixmap. 

 

Proszę nie wprowadzać w błąd. Tryb działania dekodera 4k z usługą Sat z opcją Duo, pozwala na oglądanie telewizji satelitarnej w całej Polsce, będąc dołączonym do sieci dowolnego operatora - działa wtedy cofanie i catchup na określonych kanałach. Natomiast całkowite przełączenie w tryb tylko Internet (czyli skorzystania z opcji Duo) jest możliwe TYLKO na internecie stacjonarnym wymienionych firm. (To samo dotyczy usługi IPTV na dekoderze Evobox IP)

 

Przy czym trzeba mieć podpisaną bezpośrednio UMOWĘ na Internet z jedną z wylistowanych firm, a nie tylko mieć łącze z adresacją danego operatora.

Przykładowo, jeśli spółdzielnia mieszkaniowa pełni rolę lokalnego operatora dla swoich członków i kupuje od Orange łącze biznesowe i potem to rozdziela po budynkach w jakiejkolwiek technologii, to zazwyczaj opcja Duo nie zadziała (bo adresy biznesowe czy mobilne Orange nie są dopuszczone) , a jeśli nawet zadziała to bez żadnych gwarancji ze strony Cyfrowego Polsatu, a to z tej przyczyny że spółdzielnia może bez żadnego związania umową z CP zmienić operatora z Orange na innego spoza listy i wtedy klient jest w czarnej d.

33 minuty temu, hupatek napisał(a):

 Tryb działania dekodera 4k z usługą Sat z opcją Duo, pozwala na oglądanie telewizji satelitarnej w całej Polsce, będąc dołączonym do sieci dowolnego operatora - działa wtedy cofanie i catchup na określonych kanałach. Natomiast całkowite przełączenie w tryb tylko Internet (czyli skorzystania z opcji Duo) jest możliwe TYLKO na internecie stacjonarnym wymienionych firm. (To samo dotyczy usługi IPTV na dekoderze Evobox IP)

Powyższe dotyczy dekodera 4k w usłudze satelitarnej lub kablowej IPTV.  Jest jeszcze możliwość wzięcia dekodera 4k do usługi Telewizji Internetowej OTT. Wtedy nie ma już ograniczeń co do operatora (dowolny stacjonarny i mobilny w PL oraz po rejestracji w PL zadziała w UE + Norwegia i Szwajcaria, ale bez UK i wyspy Man).

 

Do tego wszystkiego jako ograniczenie wynikające z umów kontentowych,  jest wrzucone sprawdzanie czy dany adres IP nie jest exit-nodem VPNów. Jeśli tak, to nie zadziała ani Duo ani IPTV ani OTT, jedynie można będzie oglądać bezpośrednio z satelity jak również epg bedzie brane z sat a nie po sieci.  

U małych operatorów ISP jest to mega upierdliwe, bo jeśli klienci nie mają publicznych adresów tylko są za NAT-em, to jak jeden z nich uruchomi apke czy wtyczkę VPN i stanie się exit-nodem to jego sąsiad z usługą OTT straci dostęp do usługi.  Na to nie ma lekarstwa poza zmianą adresu IP na indywidualny.  Na szybko można sobie sprawdzić na www.scamalytics.com  - jak jest Proxy Anonymizing VPN albo Public Proxy na czerwono to na 99% polsat to blokuje.

Z tym OTT na dekoderze 4k oczywiście dotyczy oferty z dekoderem 4k lite -  logika techniczna gdzie co działa jest wspólna dla 4k i 4k lite,  możliwość zamówienia modelu do danej usługi jest logiką biznesową/marketingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hupatekTo jak rozróżnić czy dekoder jest IPTV czy OTT? Mam główny PB 4K internet stacjonarny od plusa, dwa przyciski i mogę przełączyć dany kanał do trybu internet?

 

18 godzin temu, Ozzy666 napisał(a):

Ma ktoś z was podłączony ten dekoder tylko do internetu i przez Wi-Fi? Pytam bo chcę wiedzieć czy nie ma problemu z odbiorem IPTV przez Wi-Fi.

Tak ja mam, jeżeli masz szybkie łączę to nie ma żadnego problemu, u mnie czasami net z Polsatu stacjonarny potrafi się na minutę rozłączyć przez co wywala błąd odtwarzania 

Ale to rzadko się tak zdarza kilka razy w miesiącu. 

🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...