Skocz do zawartości

SkyShowtime za granicą


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Pawop napisał:

Te za którymi stoją duże amerykańskie koncerny się utrzymają

 

Tylko, że z punktu widzenia firmy nie sztuką jest się utrzymać, a zarabiać. Utrzymać się faktycznie mogą, bo odchodzą koszty licencji etc. co sam przytoczyłeś, ale jak osób abonujących nie będzie dużo i mają się jedynie utrzymać wychodząc niemal na zero, to może jednak lepiej te licencje odsprzedać komuś innemu i mieć z tego pewną kasę.

 

Moim zdaniem historia zatoczy koło i jak teraz wszyscy idą własną drogą, to za jakiś czas będą się ponownie łączyć i agregować ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje może nie są. Na razie streaming rośnie i się rozwija i nie widać żeby coś się miało zmienić, dlatego nie dziwi, że pompują w niego pieniądze wszyscy gracze. Szczególnie, że po pandemii zmieniło się sporo i wiele ludzi już nie chce czekać kilka miesięcy na możliwość obejrzenia produkcji w domu. Oczywistym jest, że odpadną najsłabsi, którzy dołączą do największych. Ale taki Netflix, Prime, Disney, Apple czy Warner mogą spokojnie sobie budować swoje imperia. Amazon i Apple to mają tyle kasy, że gdyby mogli to na wykup wszystkich pozostałych by im spokojnie starczyło. 

Edytowane przez Charlie1978KK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rośnie w nieskończoność więc może być różnie. Ale nie na polskim rynku, bo jest on ubogi. Mamy w zasadzie 2 duże platformy: Netflix i HBO, a reszta istnieje tylko teoretycznie. Amazon ma małą bazę abonentów, Canal+ raczej jest dopełnieniem oferty sat, Viaplay nie ma nic - a jakby skyShowtime odebrało im tą resztkę to przestają istnieć na rynku filmów i seriali. 

 

Trudno powiedzieć jak będzie wyglądał rynek za rok. Ale Netflix ma pozycję niezagrożoną, Disney ma specyficzny content, to skyShowtime może wytoczyć ciężkie działa w kierunku HBO i odebrać im subskrybentów.

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak. Jeszcze w 2008 roku mówiłem, że seriale to [beep]o. Mlocikem ciągle filmy, ciągle filmy i filmy. Mówiłem, że nigdy w życiu nie obejrzę serialu bo to szit... 

 

Czas tak się zmienił, że od 3 lat obejrzałem z 2 filmy. Mloce tylko seriale. Swego czasu netflix to grzał się jak szalony. Z filmów wyrosłem. Nawet Teneta nie obejrzałem ani nowego Terminatora czy Rambo. 

 

Prawda jest taka, że seriale mają potężniejsze budżety. Filmy odchodzą do lamusa. Nikt już nie wyczekuje filmu tylko kolejnego sezonu Narcosa czy Fargo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformy są dlatego bardziej popularne, niż telewizja, bo dają ulubione seriale "na, raz", bez reklam. Dziś nikt nie chce czekać tydzień na odcinek, jeszcze z reklamami. Sky, moim zdaniem ma sporą szansę w Polsce, także dlatego, że jest dobrze kojarzone z przeszłości, a ich biblioteka będzie miała sporo tego, co już widzowie znają i mnóstwo nowości.

I tak jak Disney, Sky też jest znaną marką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w HBO Max będzie tylko Warner i Sony? Trochę mało chociaż obydwie wytwórnie mają potężne archiwa i sporo nowych filmów produkują 

Wygląda na to że Sky z Paramount Uniwersalem , produkcjami oryginalnymi showtime i sky  będzie ciekawszą propozycja 

Edytowane przez michuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michuk napisał:

W takim razie w HBO Max będzie tylko Warner i Sony? Trochę mało chociaż obydwie wytwórnie mają potężne archiwa i sporo nowych filmów produkują 

Wygląda na to że Sky z Paramount Uniwersalem , produkcjami oryginalnymi showtime i sky  będzie ciekawszą propozycja 

Dlatego kasa będzie przenosiła się z licencji na oryginalne produkcje. Dlatego też Warner ma produkować rocznie 10 filmów przeznaczonych tylko na HBO Max. Dlatego też ostatnio Netflix i inni zaklepują na rynku USA pierwsze okienka.

Edytowane przez Charlie1978KK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko pięknie ładnie, ale płacić za 5-6 serwisów? Skakanie po subskrypcjach co miesiąc w ogóle mnie nie przekonuje.

Polska to i tak dziwny rynek gdzie masa seriali trafia z gigantycznym opóźnieniem bądź wcale.

Parę lat temu oglądając jeden z odc. bodaj ''The Flash'' w tv trafił się odc łączący ten serial z dwoma innymi, no oczywiście w Pl akurat sezon ''Arrow'' z kontynuacją wątku nawet nie był w planach.

I to się nie zmieni nawet przy 15 serwisach SVOD.

A podobnie jak @blend jadę w zasadzie na serialach od lat i mega to jest żałosne, że o wielu fajnych pozycjach można sobie tylko poczytać lub ściągnąć co nie każdemu pasuje.

Stacje serialowe w Polsce jak AXN, FOX czy CBS powinny zostać zakopane głęboko i zapomniane właśnie za to. I mam nadzieję, że za parę lat nie uswiadczę tego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tracer10 napisał:

To wszystko pięknie ładnie, ale płacić za 5-6 serwisów?

  • Netflix
  • Amazon
  • Apple TV+ (pół roku w promce za 0 zł PS5)

 

Dochodzą serwisy subskrypcja  (PS5 , Xbox Series S) 

  • PS NOW
  • PS PLUS
  • EA Play
  • Xbox Game Pass

 

 

Czekam na HBO MAX, Disney+ , SkyShowtime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kingofsouth napisał:
  • Netflix
  • Amazon
  • Apple TV+ (pół roku w promce za 0 zł PS5)

 

Dochodzą serwisy subskrypcja  (PS5 , Xbox Series S) 

  • PS NOW
  • PS PLUS
  • EA Play
  • Xbox Game Pass

 

 

To twoja opcja na serwisy na dziś których i teraz jest sporo. Malo kto ma taką😄

Za rok opcja dla fanów seriali będzie taka:

Netflix

Prime

HBO

Viaplay

Sky

Disney

Player

itp.

I teraz tylko policzyć ceny i jakbyś normalnie brał bez kombinacji z familiami czy znajomymi to nie wiem czy wystarczy 200-250 zeta

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tracer10 napisał:

Parę lat temu oglądając jeden z odc. bodaj ''The Flash'' w tv trafił się odc łączący ten serial z dwoma innymi, no oczywiście w Pl akurat sezon ''Arrow'' z kontynuacją wątku nawet nie był w planach.

Crossovery we Flashu są częste. W 6 sezonie to było nawet nie z dwoma a z pięcioma serialami 😉 Supergirl, Batwoman, Arrow, DC’s Legends of Tomorrow i Black Lightning

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nieświadomy napisał:

Crossovery we Flashu są częste. W 6 sezonie to było nawet nie z dwoma a z pięcioma serialami 😉 Supergirl, Batwoman, Arrow, DC’s Legends of Tomorrow i Black Lightning

Wiem, że są. Chodzi o to, ze w PL nie masz szans ich śledzić legalnie w TV tak jak to powinno i wygląda w normalnym kraju.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tracer10 napisał:

No wiem, a ja ci wymieniam co będzie musił mieć fan seriali😀, a to nie koniec kosztów bo samemu w domu się nie jest, a inni niekoniecznie chcą SVOD ogladać.

HBO Max 

Netflix 

I Sky,

to naprawdę wystarczy, żeby być "na bieżąco". Indywidualna decyzja to Disney do tego pakietu. I tak nie będziesz w stanie obejrzeć wszystkiego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tracer10 napisał:

To wszystko pięknie ładnie, ale płacić za 5-6 serwisów? Skakanie po subskrypcjach co miesiąc w ogóle mnie nie przekonuje.

 

Skoro pasuje Ci umowa na dwa lata w kablu, gdzie i tak wszystkiego nigdy nie było, nie ma i nie będzie, a nie przekonuje Cię pełna swoboda wyboru, gdzie możesz w minutę odnowić subskrypcję żeby obejrzeć co faktycznie Cię zainteresuje, to nie mamy o czym gadać.

3 godziny temu, Globus903 napisał:

To imponujące bo początek nie był okazały. 

A jak dojdą do tego serialowe produkcje oryginalne z DC czy z Harrego Pottera, które będą dobre jakoścjowo, to raczej kie mają się co martwić o subskrybentów. Najgorzej z tym wypada Nerflix, który nie ma żadnych znanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Charlie1978KK napisał:

Skoro pasuje Ci umowa na dwa lata w kablu, gdzie i tak wszystkiego nigdy nie było, nie ma i nie będzie, a nie przekonuje Cię pełna swoboda wyboru, gdzie możesz w minutę odnowić subskrypcję żeby obejrzeć co faktycznie Cię zainteresuje, to nie mamy o czym gadać.

 

Czy ja mam kabel? Hmm, i faktycznie raczej z tobą nie mam co gadać.

Jest tu kilku tobie podobnych więc zainteresuj się konwersacją z nimi.

Uprzejmie proszę trzymaj się ode mnie z dala ze swoimi drętwymi uwagami.😷

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 20:55, Toma441 napisał:

Pierwsza z tych usług będzie dostępna w Polsce? 

Były plotki o starcie Paramount +, a wygląda na to, że będzie, ale w trochę innej formie. Cena pewnie w granicach 50 zł lub wyżej.

Tam jest sporo rzeczy, których u nas byśmy nie obejrzeli, bo HBO wszystkiego z Showtime nie pokazuje, a nie było np. mowy o starcie serwisu Peacock.   Osobiście jestem zaskoczony, że to u nas wchodzi pod nazwą Sky, który Polskę raczej omijał szerokim łukiem... Kto wie czy teraz Disney + nie zmieni planów 😉

Na SkyShowtime będzie serial Your Honor

W dniu 18.08.2021 o 23:04, tyrla napisał:

Jak wejdzie Sky Showtime to taki HBO Max już nie będzie potrzebny. Chyba że ktoś chce wpisać to sobie w stopkę.

Będzie, choćby dla filmów Warner Bros (Matrix 4, Diuna) i seriali Hulu

W dniu 19.08.2021 o 12:19, patryszq napisał:

Oferta Filmowa VOD w 2022:


Netflix (29-60 zł) z podziałem po 13 zł
HBO Max (minimum 25 zł) z podziałem 12,50 zł
Viaplay (34 zł) z podziałem 17 zł
Amazon Prime 26 zł, z podziałem 8,33 zł
Disney+ (cena nieustalona)
Canal+Online (45 zł, z podziałem 22,50 zł)
Player 15 zł z podziałem 7,50 zł
Polsat Box Go 15 zł, z podziałem 7,50 zł
CDA Premium 20 zł, z podziałem 10 zł
Cineman Go 30 zł, z podziałem 15 zł
SkyShowtime (cena nieustalona)

Discovery Warner ( cena nieustalona )

 

Im więcej tym gorzej dla każdego z Nas , rozdrobnienie praw , licencji pokaże kto wytrzyma na rynku . 

Kolega skopiował moją rozpiskę z głównej strony SatKurier lub Media2 :)

Edytowane przez bredny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...