Skocz do zawartości

Tuner Pace DSR 2221


maciej120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Regulacja głośności działa tylko na wyjściu euro oznaczonym "telewizor" , należy więc przełożyć wtyczkę w dekoderze.Ale tak jak we wszystkich mediasatach regulacja głośnosci jest tylko w małym zakresie ,po to aby dopasować poziom do telewizora.Powinno się regulować głośność właśnie telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik tunera PACE napisze o wadach i zaletach, oczywiście w odczuciu subiektywnym.

Wady:

-bardzo słaba czułość pilota(trzeba dokładnie wycelować w tuner)

-niewygodny dostęp do informacji o danym programie - trzeba nacisnąć górny przycisk pilot i szukać plusa w dolnej części, pod znakami numerycznymi

-brak informacji o obecnie trwającym programie przy przełączaniu kanałów - trzeba za każdym razem naciskać przycisk PILOT i dopiero wtedy dowiemy się, co jest w danej chwili emitowane

-słabej jakości pilot

-wolne epg

-brak możliwości zmiany kolejności kanałów (wybieramy jedynie kanały ulubione zgodnie z kolejnością na liście głównej)

Zalety:

-mały tuner

-zegarek w stanie czuwania

-prosta, intuicyjna obsługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem:

 

Kupiłem nagrywarkę Samsung DVD-HR773 (z HDD). Podłączam ją do cyfry+ ( dekoder PACE):

1. Jeżeli podepnę kabel EURO do PACE do slotu EXT 2 "AUX" oraz do nagrywarki w miejsce w które mam podpiąć (czyli EXT 2 bo od EXT 1 idzie kabel do TV) - nie mam dźwięku jeżeli wyłączę nagrywarkę - zostaje sam obraz. (Gdy nagrywarka jest włączona - dźwięk jest). Obraz za to jest wyśmienity.

 

Teraz opcja druga:

2. Jeżeli podepnę kabel EURO do PACE do slotu EXT 1 "TV", potem tak jak wyżej do nagrywarki - dźwięk jest ale obraz jest strasznie blady i nagrywanie go mija się z celem.

 

Już nie wiem co robić - przeczytałem instrukcję kilka razy aby upewnić się, że nic nie pominąłem i nic. Infolinia cyfry+ poinformowała, że z ich strony z dekoderem jest ok - problem występuje tylko przy obecnie zakupionej nagrywarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten dekoder dobija. Wydaje mi się że mam gorsze kolory niż miałem na Samsungu Cyfrowy Polsat (chyba że to jakość Cyfry +). Zauważyłem jeszcze poważny błąd taki że nie posiada wyłączania się automatycznego (tzw. sleep np 2 godziny lub konkretnej ustawionej godziny). Jak chce nagrać jakiś film na nagrywarkę to dekoder musi mi chodzić całą noc. Mam pytanie jak to wygląda w fergusonie bo mam zamiar sobie kupić. Ten Pace dostałem za darmo (wypożyczenie na czas użytkowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie brakuje "sleepera", zapomniałem napisać o tym w wadach, jednak nie jest to problemem dla ludzi nagrywających programy, bo w menu jest funkcja programator, który umożliwia automatyczne włączenie dekodera i wyłączenie zgodnie z wcześniej ustawionym programem. Sleeper przydałby się raczej dla tych, którzy lubią usypiać przy włączonym telewizorze czyli np. dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder już prawie miesiąc i powiem jedno: SZAJS. Najbardziej denerwujące jest długie czekanie po włączeniu dekodera na pojawienie się kanałów TVP a także Canal+. Dobijające jest to, że muszę czekać kilka minut aż zniknie czerwony kwadracik i łaskawie pojawi się obraz. :evil:

I to nie ma żadnego paska sygnału czy czegoś żeby sprawdzić w czym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder już prawie miesiąc i powiem jedno: SZAJS. Najbardziej denerwujące jest długie czekanie po włączeniu dekodera na pojawienie się kanałów TVP a także Canal+. Dobijające jest to, że muszę czekać kilka minut aż zniknie czerwony kwadracik i łaskawie pojawi się obraz. :evil:

I to nie ma żadnego paska sygnału czy czegoś żeby sprawdzić w czym jest problem.

 

Popraw instalację anteny i zapoznaj sie z instrukcją tunera a Twoje problemy znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. A powiedzcie mi jak w pace działa EPG? Bo w strongu 6880 nie działa i mnie to wkurza!

pozdro.

 

I jeszcze jedno pytanko: Obecnie mam jak już napisałem Stronga. Na jaki inny dekoder mogę go wymienić ( bez dopłaty).

Czy oprócz Pace jest jakaś możliwość. Jeżeli tak to który jest najlepszy?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...