Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmierzylem antene, dodam ze jest to "leciwy" talerz, pierwotnie sluzyl do odbioru programow nadawanych analogowo. Nie posiada przerdzewien, dosyc solidnie byla odmalowana przez producenta. Nie za bardzo wiem ktory wymiar jest tu istotny - w pionie ma 90cm a w poziomie 80cm. Da rade z monoblockiem czy jednak zez? I jeszcze jedno - stary kabel antenowy wymienic na nowy czy niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monoblock będzie w wersji "single" to nie ma co się szarpać na wyszukane modele (ale nie zaszkodzi kupić coś dobrego), jakiś z niższej półki też "da radę", przy twin czy quad już obowiązkowo sprawdzone i dobre marki.

 

@pacman - antena jest OK, monoblock będzie pasował.

 

Linbox F16 to kopia Opticum x10 z nowszym procesorem, stąd możliwość odtwarzania xvidów,

Miałeś okazję śmigać tym F16? Jakieś wrażenia z używania "odtwarzacza xvid"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie polecał Opticuma 4060CX. Jak dla mnie ten sprzęt jest koszmarnie powolny. Nie potrafi pobrać całego EPG, tylko pobiera go do oglądanego kanału (co trochę trwa), nie obsługuje kolorowych przycisków z telegazetą. Wyświetla artefakty w tytule okna szczegóły, w przewodniku EPG. Przynajmniej mi, czasami źle się uruchomi (nie odczyta karty) i wyświetli coś w rodzaju "Slot Card0 Conax Error", co oczywiście skutkuje wyświetleniem napisu zakodowane (wtedy trzeba albo go wyłączyć i włączyć, albo wyjąć i włożyć kartę). Jeśli już Opticum 4060CX to przynajmniej z srebrnym pilotem, bo na czarnym nie ma przycisku przełączającego na TV, a przynajmniej mój telewizor sam przełącza się w tryb AV, jeśli tylko poda mu się wymuszenie (sygnał w złączu scart), co robi ten dekoder. Z monoblokiem, przynajmniej tej samej firmy współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie polecał Opticuma 4060CX. Jak dla mnie ten sprzęt jest koszmarnie powolny. Nie potrafi pobrać całego EPG, tylko pobiera go do oglądanego kanału (co trochę trwa), nie obsługuje kolorowych przycisków z telegazetą. Wyświetla artefakty w tytule okna szczegóły, w przewodniku EPG. Przynajmniej mi, czasami źle się uruchomi (nie odczyta karty) i wyświetli coś w rodzaju "Slot Card0 Conax Error", co oczywiście skutkuje wyświetleniem napisu zakodowane (wtedy trzeba albo go wyłączyć i włączyć, albo wyjąć i włożyć kartę). Jeśli już Opticum 4060CX to przynajmniej z srebrnym pilotem, bo na czarnym nie ma przycisku przełączającego na TV, a przynajmniej mój telewizor sam przełącza się w tryb AV, jeśli tylko poda mu się wymuszenie (sygnał w złączu scart), co robi ten dekoder. Z monoblokiem, przynajmniej tej samej firmy współpracuje.

 

nie słuchaj głupot mam w domu 3 tunery własnie 4060 czy 4160 i wszystko działa i buczy.Nie będę reklamował bo po co chodzi bez problemu i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś okazję śmigać tym F16? Jakieś wrażenia z używania "odtwarzacza xvid"?

 

Miałem go przez chwilę, jego menu to kopia tego z Opticum X10, film działał i to z napisami! (SRT) ale sprawdzałem tylko jeden w niskiej roździelczości. Za mało go niestety używałem żeby coś o nim powiedzieć poza tym że x10 jest ładniejszy. Moim zdaniem troszkę za wolny ale nagrywa filmy na pendrive'a i umożliwia słuchanie muzyki MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taki zestaw będzie funkcjonował bez przeszkód. Należy jeszcze wybrać oprogramowanie, które będzie obsługiwało wtyczki i zainstalować wtyczkę CnxCAM 1.0.3. Uprawnienia, aktywacja - nie ma problemu.

Pewną niedogodnością może być konieczność ręcznego zaznaczenia systemu kodowania w oprogramowaniu (przy kilku systemach przypisanych do danego kanału oprogramowanie może nie być w stanie samo wybrać właściwego kodowania). Na szczęście jest to czynność jednorazowa.

 

Poczytaj wątki w dziale TNK oraz dziale o kartach DVB.

 

Antena - dowolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK*, ale standardowo: chcesz korzystać z karty, to tuner musi być wyłączony (do czuwania). Do równoczesnego korzystania z obu tunerów tylko konwerter twin.

 

* - pod warunkiem, że tuner w stanie czuwania nie korzysta z sygnału i w żaden sposób nie blokuje przelotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja również mam Fergusona AF7318 i kartę TNK SD ale nie jestem zbytnio zadowolony z tego dekodera. Mam w nim wgrany soft DVB Extreme i po dłuższym nieużywaniu niestety ale bardzo długo ściąga aktualne klucze. Jaki jest najbardziej optymalny i dobry dekoder do TNK SD? A może jakbym zmienił soft na oryginalny szybciej ściągałby mi klucze? Ponadto czasem tuner potrafi mi się zrestartować czyżby zasilacz siadał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...