Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

zgodnie z obietnicą napiszę coś o Linboxie 7919, który własnie zakupiłem.

Pierwsze wrażenia:

1. mało solidnie wykonany - dziury na gorze obudowy z ostrymi brzegami

2. pilot niewielki, ale raczej niewygodny

3. sam dekoder nieduży ( miesci sie na półce - poprzedni dekoder nie :wink: ), nawet ładnie wygląda, nie wystaje karta. Moja żona jest estetka i takie rzeczy jej przeszkadzają.

4. FATALNA instrukcja obsługi - z błędami ortograficznymi, źle złożona, chaotyczna - wstyd

5. Na szczęscie menu jest proste, więc obusługa nie sprawia większych kłopotów

6. dekoder długo się włącza ( jakies 10 s. dokładnie nie mierzyłem), zmiana kanałów odbywa się całkiem szybko

7. sama instalacja bez problemów, wszystkie kanały wskoczyły mi w ciagu 30 min od aktywacji karty.

8 dekoder podłączony przez HDMi, obraz jest bardzo dobry. Wcześniej miałem scarta i róznica jest widoczna.

niestety na drugi dzień po podłączeniu tuner zaczął wyswietlać komunikat " brak sygnału". Przeraziłem się że antena sie przesunęła, albo złamałem kabel. Po podłaczeniu do staredgo tunera wszystko działa. Podejrzewam że gniazdo antenowe się zepsuło :? .

 

Na razie nie wiem jakie mam oprogramowanie, bo jestem "lajkonikiem" w tych sprawach, jak się dowiem to dam znać.

 

aha no i lista kanałow jakas taka niezorganizowana

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum 4060CX - najtańszy i bardzo dobry, Linbox F16 - brzydki, tani i dobry - odtwarza DivXy

 

Astra to kwestia drugiego konwertera na zezie lub konwertera monoblock (dla anten 80cm), na małych są problemy z zezami ale na 60cm zezując na Astre można złapać te dwie satelity na raz. O innych można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam małą zagwozdkę. Na powizyjnym Philipsie DSB 3010/91 odbierałem kiedyś TnK. W wyniku zawirowań z tunerami dekoder poszedł do szafy. Teraz znów jest potrzebny ale pojawił się problem - po zmianie parametrów nadawania kilku kanałów nie mogę wgrać listy kanałów - komputer łączy się z dekoderem, wysyła loadera (do 99 lub 100%) i zawiesza się. Próbowałem DSXEdit i Multiloadera i w obydwu przypadkach to samo.

Mam laptopa z Vistą, dekoder połączony kablem null-modem i przelotką z układem prolific 2303. Jaki soft jest aktualnie wgrany nie pamiętam ale jest to jeden pierwszych, który umożliwiał pracę karty TnK w Philipsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz padl mi cyfrowy polsat to postanowilem sie z nim roztac na wieki wiekow,ament :jupi:

Postanowilem ze postawie na TNK i mam prosbe w doborze sprzetu.Posiadam dwa telewizory plazme hd ready i lcd fullhd i z jednym z nich bedzie podlaczony.

Nie chce skapic kasy na sprzet bo potem konczy sie tak jak w przypadku polsatu.Ma byc dobry,ja zadowolony(ja jak ja,ale zona :lol2: ) i dobrze dzialac.

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więć musisz znaleźć dekoder HD z HDMI, najtańszy to Ariva 100E za 250zł masz HD minusem jest kompletny brak złącz z tyłu w zasadzie to jest tam chyba tylko SCART, HDMI i LAN oraz brak slotu CI na moduły CAM, najtańszy który coś takiego ma to chyba Opticum x402p za 320zł, ale on z koleji ma pilota za którego Cię żona zabije :(

 

Chyba że nie chcesz HD to pole do popisu jest spore w niskiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to wiesz czego chcesz?

Zostały podane podstawowe odbiorniki HD oraz SD, które do TNK w zupełności wystarczą. Wybieraj.

Wymienione tunery są w powszechnym użytku, mają swoje plusy i minusy. Nikt tu nie proponuje jakichś "wynalazków" nie wiadomo skąd.

Dobry... bez względu na cenę prawdopodobieństwo zepsucia się jest takie same. Należy kierować się testami, opiniami, marką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to wiesz czego chcesz?

Dobry... bez względu na cenę prawdopodobieństwo zepsucia się jest takie same. Należy kierować się testami, opiniami, marką...

 

No wlasnie,a ja chce taki zeby mi nie padl po tygodniu,mial zadawalajace testy,cieszyl sie dobra opinia i mial dobra marke :wink:

Czy tego wszyscy niepragniemy,ja chyba nie odstaje od reszy :smile:

Pozdrawiam i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum 4060CX jest bardzo dobrym dekoderem, dwa lata gwarancji, dwa kolory do wyboru (czarny i srebrny). Linbox F16 odtwarza Divx, MP3 itd. a jest praktycznie w tej samej cenie, tylko jest brzydszy. Nie spotkałem się z problemami z tymi dekoderami przy czym Linbox model F16 jest nowością zaledwie pół roku na rynku ale oparty na modelu Opticum X10, po prostu wsadzili mu lepsze flaki.

 

Ja polecam osobiście Opticum 7300 VFD PVR - dwa kolory do wyboru cena ok. 200zł, sam sobie takiego zostawiłem do TnK, po prostu srebrny mi pasował do sprzętu RTV i nie chciałem czarnego HD. Gdyby nie ten badziewny pilot (którego wymieniłem na inny wraz z czujnikiem) to byłby najlepszym dekoderem do TnK. Niestety ten oryginalny pilot zniszczył wysiłek inzynierów ale dzięki Bogu można wymienić go na inny.

 

A czarny to na przykład Ferguson 7900UCR - też dobry i ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dołączam się do prośby o pomoc w zakupie tunera z HD do TnK + Canal HD, z tym, że tuner ten musi spełniać następujące kryteria:

 

- obsługiwać równocześnie TnK oraz Canal+ (Multipakiet + pakiet HD)

- nie mieć większej szerokości frontu niż 22 cm

- kolor czarny

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze właściwego modelu - czy jest możliwe aby bez mojej ingerencji w soft, tuner od razu (zakładając że ma 2 gniazda kart) obsługiwał obie karty?

 

Oczywiście chciałbym wydać najmniej ile możliwe.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym frontem będzie problem, bo musisz miec dekoder HD o bardzo małej szerokości, dla porównania Ariva 200 ma 26cm szerokości frontu a jest to mały dekoder, malutki dekoder SD Opticum 4060cx ma 22cm frontu a najmniejsze dekodery SD linboxy f16 i opticumy x11 maja 20cm szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie działał z modułem to na pewno odpalisz na tym TnK, pytanie tylko jak będzie układała im się ta współpraca, bo to starszy model dekodera a z doświadczenia wiem że moduły Technisatu różnie współpracują z dekoderami.

 

Najlepiej wziąć na próbę z możliwością wymiany na inny model w jakimś porządnym sklepie satelitarnym. Chociaż za cenę samego modułu Conax możesz mieć cały dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...