Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, bardzo proszę o trochę dokładniejsza informacje. Posiadam dek. Vu+solo (1400E8) i chciałabym kupić moduł CAM CI od Polsatu lub telewizjena kartę od n. Bardzo proszę, o ile to możliwe, o informacje czy to będzie działać w tym dekoderze, co będzie działać lepiej i czy w wariancie telewizja na kartę wystarczy sam starter(karta) czy lepiej wraz z modułem CAM?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielna karta zawsze będzie działać lepiej niż moduł. Moduły to nic innego jak pudełko z DRM ograniczające swobodę użytkowania karty. Kanały na module przełączane są wolniej, wiele z nich jednostrumieniowa tj. zapomnij o nagrywaniu i oglądaniu dwóch kanałów nawet jeśli masz zaawansowany dekoder. CI+ to już w ogóle jest ograniczone np. moduł ma opcje blokowania nagrywania czy szyfrowania nagrań. Na zwykłym CI przynajmniej możesz nagrywać co chcesz i kiedy chcesz, i nagrania są nieszyfrowane.

 

W tej chwili za dużo opcji nie masz. Z ofert z samą kartą jest tylko SmartHD+, ale co z tą usługą będzie dalej nie wiadomo. Teraz pakiet multi+ jest promocyjnie w pakiecie podstawowym, a pakiet dodatkowy ma zostać przebudowany. Co będzie z ofertą w ciągu kilku miesięcy nikt nie wie.

 

Pozostałe oferty to parowane karty z dekoderami lub modułami CAM. W NC+ była jeszcze możliwość wzięcia samej karty w starym systemie z C+, ale czy jest nadal dostępna trudno mi powiedzieć, chyba już nie.

 

Zatem prostej odpowiedzi nie ma. Od strony technicznej najlepiej będzie działać SmartHD+, a czy ta oferta wystarczy, to już sam sobie odpowiedz. Tutaj masz informacje o aktualnie trwającej promocji: https://satkurier.pl/news/126491/dodatkowe-kanaly-hd-w-smart-hd-tnk-hd-i-nnk.html jak na pakiet za 20 zł/miesiąc oferta jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Dostałem od brata dekoder Ferguson AF-8018 UCI który ponoć przeleżał w szafie parę ładnych latek. W kieszeni jest włożony moduł MATRIX CAM REBORN,ale czy jest możliwe dekodowanie na niej TNK lub NC+? W necie przeczytałem, że jest problem właśnie z tym modelem Ferdka.  

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda! Wspomniany wyżej dekoder wciąż można jeszcze użyć do odbioru kanałów w ofercie TnK SD (do końca listopada br.) oraz Smart HD+ (ale tylko kanały SD). Na pewno do czasu, aż pozostałe kanały SD dostępne obecnie jeszcze w kompresji MPEG-2 przejdą na kompresję MPEG-4. Czy i kiedy to nastąpi? Na chwilę obecną nie wiadomo. Może być jednak konieczność wgrania do tego tunera oprogramowania dedykowanego pod system Conax, gdyż na tym z oprogramowaniem pod czytnik kart uniwersalny mogą być problemy lub brak działania karty TnK SD z Conax B01 oraz Smart HD+ w czytniku tegoż tunera.

Inna rzecz, że ten tuner jest już bardzo leciwy i jego wykorzystanie ma ewentualnie sens w przypadku posiadania jeszcze telewizora kineskopowego. Ja również uważam jednak, że lepiej już się "z nim" nie bawić, tylko zakupić nowy, obsługujący kompresję MPEG-4 i odbierający również kanały w rozdzielczości HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda! Wspomniany wyżej dekoder wciąż można jeszcze użyć do odbioru kanałów w ofercie TnK SD (do końca listopada br.) ...

... Może być jednak konieczność wgrania do tego tunera oprogramowania dedykowanego pod system Conax, gdyż na tym z oprogramowaniem pod czytnik kart uniwersalny mogą być problemy lub brak działania karty TnK SD z Conax B01 oraz Smart HD+ w czytniku tegoż tunera.

 

 

 

Właściwie o to mi chodzi :)

Początkiem kwietnia doładowałem kartę TnK na 3 miesiące, po czym nawalił mi dekoder, dlatego brat zaoferował mi tego ferdka. Szkoda żeby nie wykorzystać wydanych pieniędzy na doładowanie obecnej karty TNK. Po jej zakończeniu na pewno kupię jakiegoś ferdka do odbioru nc+ HD.

Barti może podpowiesz jaki soft wgrać do obsługi TnK na AF-8018?  Znalazłem w necie o takiej nazwie: 8018USB_S821CISKV_STM_A1821_UCAS_UPGRADER.auc i wgrałem go Arionerem. W tym archiwum RAR są jeszcze dwa foldery o nazwie RC2 (pliki: First_RC2_2051_TNK.u01 oraz Intern_RC2_2051_TNK.u02) i folder RD2 (plik: RD2_2855_TNK.urd) do których prawdopodobnie potrzebny jest program PSLoader którego nie mam...

Jeśli coś namąciłem to mnie oświeć :wink:

pozdro.

Edytowane przez adamtrax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nazwach plików wnioskuję, że jest to soft pod czytnik uniwersalny kart (UCAS, zwany też MCAS). Z tego, co patrzyłem na oficjalnej stronie internetowej Fergusona, do modelu AF-8018 nie widzę tam softu tylko pod system Conax. Jest tylko pod czytnik uniwersalny. A to może rodzić problemy z działaniem w czytniku kart tego tunera karty TnK SD, która przeszła już na Conax B01 oraz karty Smart HD+. A powiedz w ogóle, jaką kartę TnK masz obecnie? Tę doładowaną? Jest to karta TnK SD? Działa ci ona w czytniku kart tego "Ferdka" AF-8018, tzn. kanały dekodują się?

Niezależnie od tego ja bym ci polecał rozglądać się już za jakimś nowym tunerkiem, odbierającym również kanały HD. Jeśli ma to być pod system Conax to nie musi to być nawet "Ferdek", a np. jakiś tani Opticum. Przykłady:

:arrow:http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/ oraz modele typu Combo (SAT+DVB-T): :arrow:http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd-combo/

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

W ofercie telewizji na karte HD pojawił sie odbiornik ITI 2850ST. Czy przy nieaktywnej karcie dzialać będą kanały dvbt ?? Link do oferty : http:// :censored: 

Edytowane przez Barti
Nie zamieszczamy na forum linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca jest Telewizja na Kartę HD...

 

Na nieaktywowanej karcie nie będzie działać NIC. Na aktywowanej ale nieopłaconej karcie powinno działać DVB-T i FTA z satelity z małym ale - nie zresetowałeś dekodera do ustawień fabrycznych. Po resecie, żeby cokolwiek znowu oglądać, trzeba opłacić kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...