Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę / SmartHD+ – moduły CAM


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już było pisane to wiele razy, ale jeszcze raz przypomnę.

Wszystkie nowe Arivy 102e, 202e,150 i 250 oparte są na procesorze ALI 3606 i niestety nagrywane na tych dekoderach kanały zakodowane można obejrzeć tylko na tych dekoderach, natomiast programy nagrywane z kanałów FTA można oglądać i edytować na komputerze. (ponoć wymóg HDTV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smokey, nie wiem jak zachowują się wymienione przez Ciebie Arivy ale ja pisałem o 120Combo. Dla mnie nie ma jako takiego problemu, że nie idzie w kompie. Wyżej dokładnie wszystko opisałem a odniesienie do Arivy napisane przez "torre24" może jedynie sugerować, ze coś nie tak z tymi kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do TNK Smart HD pasuje tylko Moduł Conax Neotion CAM, czy może podejdzie jeszcze coś?
Na pewno DiabloCAM i DiabloCAM2. Jeśli nie muszą Ci działać kanały HD to można próbować dowolny uniwersalny np. Matrix. Być może z kanałami HD działać będzie moduł SMIT Conax, ale o to najlepiej pytać w sklepie.

Moduł Smita działa zarówno z kartami sd jak i hd,sprawdzałem kiedyś z kartą wyjętą z modułu Tnk hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ta częstotliwość jest jakaś felerna. Ja nie mogę odtwarzać i obrabiać w komputerze nagrań z tego tp dokonanych na Arivie.

 

Przeprowadziłem kilka testów z częstotliwością 12,265V (TVP2 HD i Polsat HD) i jest jak mówisz. Nie idzie przejrzeć materiału w WMP Win-7. Jednak już po zainstalowaniu innego playera idzie. Myślę że może to być coś związanego z kodekami dźwięku bądź obrazu. Przydałyby się tu wypowiedzi kogoś "branży".

 

Teraz to co najważniejsze! Kupiłem inny moduł (nCAM HD z parowaną kartą) i dalej to samo.

Nie mam gdzie sprawdzić przetestować bo jak już ktoś ma TV z PVR to nie ma z DVB-S2 i interfejsem CAM.

Myślę, że jest to wina oprogramowania mojego TV.

 

Liczę na to, ze znajdzie się tu ktoś, żeby rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Już było pisane to wiele razy, ale jeszcze raz przypomnę.

Wszystkie nowe Arivy 102e, 202e,150 i 250 oparte są na procesorze ALI 3606 i niestety nagrywane na tych dekoderach kanały zakodowane można obejrzeć tylko na tych dekoderach, natomiast programy nagrywane z kanałów FTA można oglądać i edytować na komputerze. (ponoć wymóg HDTV)

Nie chodzi o te tunery tylko o modele starsze - ja mam Arivę 210 i kupiłem ją tylko z tego względu, że nagrania z tego sprzętu jeszcze da się obrobić na komputerze (oprócz ww transponderów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TV Samsung 46es8000.

Dziala super z cam modulem sprzedawanym z n-tv na karte.

Jak do tego dolaczyc, zeby dzialalo w Tv :

1. SkyLink HD (czesko/slowacka platforma) IRDETO

2. Freesat (slowackie UPC) CRYPTO

 

Obie te karty sa slowackie z czeskimi/wegierskimi programami.

 

Dzisiaj probowalem karte nHD (u sprzedawcy techniki satelitarnej) z jakims podwojnym modulem, ale karta jest sparowana ze swoim modulem.

 

Pozostaje mi "stara" karta "n na karte", ktora mam tez i jest nieuzywana od 2009 roku (miala by dzialac do 2016( + (SmartHD) + cudza karta w 2 slocie,

 

Albo sie da kupic jakis modul wsolpracujacy z moim TV w ktorym bedzie dzialac nHD + ta 2 karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karty Skylink i Freesat działają w zewnętrznych czytnikach a nie modułach tak jak karta n na kartę to jedyne rozwiązanie to kupno osobnego dekodera satelitarnego.

 

Telewizory Technisata posiadają tuner telewizji sat. dvb-s2, wejście na kartę ( Conax ) plus dwa wejścia na moduły CAM. Ceny od około 8000 zł w górę w zależności od modelu :) Chyba poza zasięgiem.

 

W twoim przypadku kupno dekodera satelitarnego z dwoma wejściami na moduł i minimum jednym czytnikiem kart na linuksie będzie najlepszym rozwiązaniem. Cena od około 800 zł w górę.

 

Chyba jedyny sensowny wybór tej cenie to:

 

Marusys VU+ UNO - jednogłowicowy 999 zł - dwa wejścia na moduły i dwa wejścia na kartę.

 

http://www.sklep-tvsat.com/_HIT__VU_UNO ... a-104.html

 

Marusys VU+ Duo TWIN HDTV dwugłowicowy - 1199 zł = dwa wejścia na moduły i dwa wejścia na karty.

 

http://www.sklep-tvsat.com/_HIT__VU_Duo ... ra-76.html -

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam TV Samsung 46es8000.

Dziala super z cam modulem sprzedawanym z n-tv na karte.

Jak do tego dolaczyc, zeby dzialalo w Tv :

1. SkyLink HD (czesko/slowacka platforma) IRDETO

2. Freesat (slowackie UPC) CRYPTO...

Nie wiem jakie wejścia ma Twój Tv: czy tylko CI, czy również czytnik kart :?: i ile ich jest :?:

Jeśli posiada czytnik kart, to powinna działać w nim karta np. C+ bo rzekomo Twój Samsung jest zgodny z Seca(C+) i Conax(n). Ale tu chodzi o ew. czytnik kart - bo jakiego modułu użyjesz (Seca, Conax, Crypto, Irdeto) - to zależy nie od Tv a od karty/modułu jaką do niego włożysz. W hollex masz moduły na większość systemów kodowania. Ale n-ka paruje swoje karty, więc potrzebujesz modułu z kartą od n-ki (no chyba, że to SmartHD). Ew. nowego dekodera :/

 

Ja bym użył Diablo2, bo w jednym module możesz umieścić dwie karty - jedną typu SIM (np starą TnK-SD lub SmartHD) i drugą zwykłą, dowolną, inną kartę :jupi: pod warunkiem, że nie jest parowana z modułem lub dekoderem (czyli stare TnK-HD i n-ka odpadają). Diablo CAM, po wgraniu softu (jak poniżej w stopce) umożliwi dekodowanie większości sygnałów, w tym Irdeto i CryptoWorks :smile: . Czyli karty FreeSat i SkyLink też, pod warunkiem, że operatorzy nie parują swoich kart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

1. W pierwszym CI - CAM z kartą Irdeto albo Cryptoworks (potrzebny moduł CAM z Irdeto lub CryptoWorks)

2. W drugim CI - CAM diablo2 z kartą CryptoWorks lub Irdeto (alternatywny do w/w), a w SIM slocie CAMa diablo - SmartHD (którą, jak się pośpieszysz to wymienisz swoje stare TnK na SmartHD, które nie jest parowane i jest w rozmiarze SIM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor ma dwa sloty na moduły CI+, więc:

1. moduł nCAM TnK HD

2. moduł Diablo CAM 2 Wifi

 

Do tego ruter bezprzewodovy z OpenWRT lub Freetz, na wszelki wypadek.

 

Nie telewizor ma tylko jeden slot. Chcialem ogolnie miec to na jednym miejscu.

 

Czyli:

2. W drugim CI - CAM diablo2 z kartą CryptoWorks lub Irdeto (alternatywny do w/w), a w SIM slocie CAMa diablo - SmartHD (którą, jak się pośpieszysz to wymienisz swoje stare TnK na SmartHD, które nie jest parowane i jest w rozmiarze SIM)

 

Czyli starczy tylko jedna karta CI - CAM diablo2.

Potrzebuje do tego programmer?

 

http://www.tvsatnitra.sk/online-satelit ... ablo-cam-2

 

Dokiedy trzeba wymienic stare TnK na SmartHD?

 

Wogole dziekuje b za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czyli starczy tylko jedna karta CI - CAM diablo2.

Potrzebuje do tego programmer?...

1. Tak, pod warunkiem, że będziesz miał jedną z nich małą, typu SIM, np. smartHD.

 

2. Im wcześniej wyminisz swoje TnK tym lepiej - bo po 1szym ma wejść nowa oferta nC+ fuzji (n i C+), więc sugerowałbym w tym tygodniu... bo nie wiadomo, czy będą wydawać nieparowane karty, a więc, z obowiązkowym dekoderem lub modułem operatora.

 

3. Tak - bo musisz załadować ipnosys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam forumowiczów.

Mam pytanie. Jaki moduł najlepiej poradzi sobie z dekodowaniem oferty Smart HD+ (z pakietem Multi+) na telewizorze LG 42LV375S, w którym jest głowica DVB-S2 i slot PCMCIA? Mam obecnie tuner SD firmy Globo, ale zależy mi, aby dzięki temu modułowi odbierać pełną ofertę, łącznie z kanałami HD właśnie na tym telewizorze, bez potrzeby posiadania dodatkowego dekodera.

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam forumowiczów.

 

Posiadam TV Samsung UE40ES6800, zakupiłem moduł TechniSat "TechniCrypt >> CX << Conax i do tego TNK Smart HD+ po włożeniu modułu z kartą do telewizora moduł został momentalnie wykryty, a karta po aktywacji przez internet na stronie nc+ po ok. 30 min. uzyskała uprawnienia i wszystko pięknie zaświeciło cała oferta programowa, łącznie z kanałami HD.

Szybkość przełączania kanałów można spokojnie porównać do kanałów telewizji naziemnej. Wszystko działa płynnie, gładko bez zawiasów. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od kilku dni mam dziwny problem z SmartHD+ bo działają mi tylko kanały HD, wszystkie SD oprócz PoloTV nie świecą i pojawia się komunikat "Nie można wyświetlić usług CI. Sprawdź czy moduł działa poprawnie". Posiadam TV Samsunga z modułem CI TechniCrypt CX. Czy to możliwe że padł moduł??

 

Pozdrawiam

CPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów,

jeżeli w złym dziale umieszczam post to proszę o wyrozumiałość i przeniesienie.

 

Mam takie pytanie:

 

Posiadam telewizje N na kartę ( stary pakiet ) http://telewizjanakarte.pl/kanaly.html

 

Obecnie w tej chwili zgodnie korzystam z wersji darmowej, z której można korzystać 12 miesięcy od ostatniego doładowania.

 

Używam Tunera DVB-S OPTICUM 4060CX PLUS, który ma wejście Analogowe dlatego rozważam zakup czegoś nowego, ponieważ zmieniłem telewizor na Samsunga F6470 z Tunerem DVB-S

 

Czytałem trochę i wywnioskowałem że mogę pozbyć się całkowicie tunera zewnętrznego i kupić coś takiego jak MODUŁ CI CONAX TECHNICRYPT CX TECHNISAT TnK - http://www.ceneo.pl/10883865

 

Wyczytałem że ten moduł odblokowuje też pakiet Smart HD i tu moje pytanie.

 

Czy to będzie działać z moją kartą która działa na starych zasadach TnK i czy tak samo odblokuje mi ten pakiet Smart HD ?

 

Będę bardzo wdzięczny z pomoc i wszelkie odpowiedzi czy też sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...