Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest masa dobrych rzeczy. "Wspaniała Pani Maisel", "Opowieści z Pętli", "Modern Love", "Fleabag", "Mapa maleńkich wspaniałości", "Sound of Metal", oczywiście cały "Grand Tour" i "Farma Clarksona" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkon napisał:

Zacząłem od "Mozart in the jungle" i pierwszy odcinek bardzo mi się podobał. 

Tego akurat jeszcze nie skończyłem i próbuje cały czas ale zawsze coś innego wpadnie do obejrzenia ;) 

Kilka stron wcześniej wymieniałem tytuły 

https://forum.satkurier.pl/topic/38501-amazon-prime-video/page/102/

 

Amazon ma naprawdę dobre i ciekawe produkcje ale nie jest tak platformą rozreklamowana w Polsce 

Nie mniej - już widzę ze raczej nie będzie u mnie na stałe. Jeszcze się promocja nie skończyła a lista do obejrzenia się kończy. Trochę mało premier bo 2-3 seriale ogólnie na miesiąc do trochę mało….

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spokój na 13 miesięcy, więc na pewno coś jeszcze wrzucą. Porównałem do Viaplay, bo ktoś napisał, że trudno coś tam znaleźć jak się ma Canal+, Netflixa czy HBO. Mam te wszystkie serwisy i nie mam problemu ze znalezieniem wielu ciekawych produkcji w Amazonie. Tam przez dwa miesiące obejrzałem 1(słownie jeden) dobry serial, a i tak nie umywa się poziomem do "Mozarta...". Do tego duża lepsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spokój na 13 miesięcy, więc na pewno coś jeszcze wrzucą. Porównałem do Viaplay, bo ktoś napisał, że trudno coś tam znaleźć jak się ma Canal+, Netflixa czy HBO. Mam te wszystkie serwisy i nie mam problemu ze znalezieniem wielu ciekawych produkcji w Amazonie. Tam przez dwa miesiące obejrzałem 1(słownie jeden) dobry serial, a i tak nie umywa się poziomem do "Mozarta...". Do tego duża lepsza jakość.
To było pisane w kontekście filmów. Bo seriali premierowych na Viaplay jest sporo.
W PV jest trochę więcej premierowych filmów, dzięki originalsom, ekskluziwom czy Monolithowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nazwałbym tych filmów szrotami. Ale jak zobaczyłem kiedyś ich TOP25 filmów to wszystkie już widziałem gdzie indziej. 

Jeżeli ktoś ma Viaplay dla sportu to te filmy i seriale mogą być miłym dodatkiem do oferty, ale poza tym filmowo jest słabo. Już łatwiej jakiś serial znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka PV dotyczy głównie filmów bo nowości jest niewiele. Dla nowych widzów jest sporo seriali do nadrobienia ale niestety nowe nie dochodzą zbyt często w porównaniu do np. HBO. Ogólnie więc pod względem oferty nowej to jest słabiutko ale okolicznością łagodząca jest śmiesznie niska cena.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawop napisał:

Podobno dla Ciebie liczy się jakość, a nie ilość

No i? Czy zarzut mam do jakości? Znam Amazon od prawie że samego początku (najpierw zatoka, później co jakiś czas abo) i jakościowo do Originalsów nie mam zastrzeżeń. Jest bardzo dobrze. I większość mam obejrzanych przez te lata.

Już kilka razy pisałem, że dzisiaj to nawet Apple ma więcej miesięcznie premier niż Amazon.

Więc - Amazon nie jest usługą do płacenia w miesiąc w miesiąc regularnej opłaty (poza promocją 49zł) tylko jako uzupełnienie kogoś innego. Nazbiera się, wybierzesz co ciekawe lub jaki gatunek lubisz (czy też odrzucisz co omijasz) i bierzesz na 2-3 miesiące. I tak tam jest więcej do oglądania w roku jakościowego niż na  - no właśnie wiadomo gdzie.

 

32 minuty temu, Rasheed napisał:

Archiwum to jedno a wartościowe nowości to drugie.

Dokładnie. To nie jest ważne, że przyjedzie do Ciebie kontener jabłek i masz wybierać jadalne z ton zgniłych, gdzie może finalnie na kompot uzbierasz na jeden obiad. Większą wartość ma skrzynka dobrych jabłek (nie zgniłych), które zjesz ze smakiem

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego HBO Max czy Disney+ z pakietem Star w przeciwieństwie np do Amazon są bardziej pierwszym wyborem na stałe. Już nawet szybciej Apple, jeśli utrzyma ilość premier jaką ma teraz (przy okazji zapowiedział też kilka premier filmów w tym roku). 

Dla mnie to promocja czyli cena specjalna za rok. Zobaczymy ile będę musiał płacić po roku. Jeśli to będzie dalej 4zł miesięcznie, to więcej kosztuje dobry bochenek chleba. Nawet 10zł to można przymknąć oko (dzisiaj jeśli nie bierzesz na rok za 49zł, co miesiąc po dyszkę).

 

Zapowiedź premier na kwiecień na Amazon

https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/03/23/amazon-prime-video-nowosci-premiery-kwiecien-2022-filmy-seriale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, spotify said:

Już kilka razy pisałem, że dzisiaj to nawet Apple ma więcej miesięcznie premier niż Amazon.

 

I kilka razy skłamałeś i dalej to powtarzasz. Temat do zweryfikowania w 10 minut na upflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

Na dziś Prime ma raptem 399 tytułów mniej niż HBO Max w ofercie (1088 vs. 1487).

Dla porównania Viaplay ma 741, Apple TV+ 109 ;).

Tyle że w Apple jest jakość jeśli chodzi o bitrate ;-) tydzień testowałem i byłem mile zaskoczony no chyba że tak jest tylko w okresie próbnym 🤔

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rasheed napisał:

Krytyka PV dotyczy głównie filmów bo nowości jest niewiele. Dla nowych widzów jest sporo seriali do nadrobienia ale niestety nowe nie dochodzą zbyt często w porównaniu do np. HBO. Ogólnie więc pod względem oferty nowej to jest słabiutko ale okolicznością łagodząca jest śmiesznie niska cena.

Dlatego wychodzę z założenia, że warto subskrybować kilka serwisów i zawsze jest coś ciekawego i nowego do obejrzenia na którymś z serwisów.

Dobrze mieć wybór.

Z resztą dla jednego domownika może być słaby serial/ film a ten sam dla innego będzie już atrakcyjny.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 22:09, Arkon napisał:

Właśnie rozpocząłem przygodę z Amazonem i jestem pod wrażeniem jakości obrazu i jakości produkcji. 49 zł za rok to jest niebywała okazja. Zacząłem od "Mozart in the jungle" i pierwszy odcinek bardzo mi się podobał. W odróżnieniu od Viaplay, tu nie wiem od czego zacząć, a tam gorączkowo szukałem czegokolwiek już nie mówiąc o dużo wyższej jakości obrazu. Piękny serwis.

Polecam również na PV seriale Bosch i Goliath

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, k05 napisał:

A który serial oglądałeś?

"Kin"

 

8 godzin temu, Pawop napisał:

 


Jak te filmy były w C+, w HBO czy potem na Netflixie to były ok, a na Viaplay to szrot. Trochę obiektywizmu.

Oczywiście chodziło mi o produkcje, które są w tylko w Viaplay, tak jak w Amazonie, a nie jakieś powtórki. W Prime jest mnóstwo seriali do obejrzenia, które są niedostępne gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...