Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nikt nie wie.

Ale wygląda to tak, że:

1. Umowy licencyjne istniejące nie będą zrywane ale raczej nie przedłużane

2. Premiery filmów MGM będą w kinach i być może z oknem 45 dni (wtedy na Amazon) jak cała konkurencja, która posiada własne wytwórnie

3. Zagadka co zrobią z Epix, bo jeszcze nie podjęli decyzji

 

Więcej można poczytać tutaj

https://variety.com/2022/film/news/amazon-mgm-james-bond-whats-next-1235208070/

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, domin107 napisał:

Ja czytałem trochę, że na przykład prawa do STAR GATE należą do właścicieli showmax.

Nie wiemy jak to wygląda na Polskę.

Nie zdziwię się jeśli "Dom Gucci" czy nowy Bond nie pojawią się premierowo w AP. 

Sprawa jest bardziej skomplikowana, bo z jednej strony Doktor Żywago z 1965 (film produkcji MGM, przy okazji przez tą wytwórnię był/jest dystrybuowany) jest na HBO MAX i na Netflixie, a z drugiej strony wszystkie Bondy w styczniu (starsze nawet w listopadzie zeszłego roku) znikły z HBO GO i siłą rzeczy nie ma ich na HBO MAX.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spotify napisał:

Tego nikt nie wie.

Ale wygląda to tak, że:

2. Premiery filmów MGM będą w kinach i być może z oknem 45 dni (wtedy na Amazon) jak cała konkurencja, która posiada własne wytwórnie

 

 

Ciekawe od kiedy. Moim zdaniem najwcześniej od 2023.

 

6 godzin temu, lukis90el napisał:

Sprawa jest bardziej skomplikowana, bo z jednej strony Doktor Żywago z 1965 (film produkcji MGM, przy okazji przez tą wytwórnię był/jest dystrybuowany) jest na HBO MAX i na Netflixie, a z drugiej strony wszystkie Bondy w styczniu (starsze nawet w listopadzie zeszłego roku) znikły z HBO GO i siłą rzeczy nie ma ich na HBO MAX.

A z trzeciej strony to te licencje na Bonda znikały i pojawiały się falowo a do tego teraz w MAX jest np. Rocky czy Creed.

 

 

Edytowane przez domin107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107 - tyle, że w przypadku Bonda te falowe pojawienie się i znikanie ostatnio wyglądało tak (źródło: upflix.pl):

1 grudnia 2020 - pojawiły się wszystkie Bondy na HBO GO

30 kwietnia 2021 - zniknęły starsze Bondy (sprzed ery Brosnana), nowsze (era Brosnana i Craiga) nadal zostały

1 lipca 2021 - znowu pojawiły się starsze Bondy

30 lipca 2021 - znowu zniknęły starsze Bondy

1 listopada 2021 - znowu pojawiły się starsze Bondy

30 listopada 2021 - znowu zniknęły starsze Bondy

31 grudnia 2021 - zniknęły nowsze Bondy

 

Jeżeli chodziłoby tylko o starsze Bondy, to jeszcze można było mieć nadzieję na obecność w ofercie HBO MAX (odstęp pomiędzy dwoma okresami sięgał 3 miesiące) - tylko że już trzy miesiące nie ma także nowszych Bondów, a nie ma informacji o dodaniu Bondów do HBO MAX na kwiecień.

Wniosek moim zdaniem jeden - Bondy raczej pojawią się już na Amazon Prime Video, jednak nie wiadomo kiedy (zważywszy na to, że informacja o finalizacji przejęcia MGM przez Amazon pojawiła się wczoraj).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko trzeba pamiętać, że to są wszystko czasowe licencje. Bo to tak jakbyś trochę oczekiwał, ż te Bondy będą w nieskończoność w serwisie.

Ja obstawiam, że nowy Bond będzie w hbo.

 

jest jeszcze jedna rzecz. Amazon też czerpie mocno od innych na zasadzie licencji. 

U nas np. są jeszcze "Supernatural", który będzie docelowo w HBO a no i jeszcze "Picard". Przecież to też za jakiś czas wyląduje w skyshowtime jak będzie. Te i inne ubytki trzeba będzie zapełnić i tę rolę może spełnić MGM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu coś na tej platformie, film "Dziewczyna z bransoletką". Sam film nawet warto obejrzeć ale uderzyła mnie jakość obrazu i dźwięku. Ostatnio oglądałem głownie Canal+, czasem HBO MAX i kilka razy może Netflix. Amazon bije wszystkich na głowę. Nie ma spadków jakości, jakość zyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

Akurat parametry PV są podobne do Netflixa i HBO Max. C+ to oczywiście nie ma startu

 

Piszę tu jako użytkownik 1080p a nie 4K. Przede wszystkim różnicę widać na oko, więc parametry mają wtedy mniejsze znaczenie. A te i tak są na korzyść Prime, bo jest stałe 9mb/s bitrate w sytuacji gdy Netflix osiaga czasem ledwie ok. 2 mb. To już nie jest ten Netflix co na początku działalności w Polsce. HBO sprawdzić nie mogę ale chyba pisano tu o 6 mb dla Full HD.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Piszę tu jako użytkownik 1080p a nie 4K. Przede wszystkim różnicę widać na oko, więc parametry mają wtedy mniejsze znaczenie. A te i tak są na korzyść Prime, bo jest stałe 9mb/s bitrate w sytuacji gdy Netflix osiaga czasem ledwie ok. 2 mb. To już nie jest ten Netflix co na początku działalności w Polsce. HBO sprawdzić nie mogę ale chyba pisano tu o 6 mb dla Full HD.
1080p też jest w podobnych parametrach. PV nie jest tu lepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widać i na tzw oko, w FullHD Netflixa wygląda słabo w stosunku do konkurencji. Nawet na Apple TV 4K.  Mocno zjechali ze średnim bitrate.

Więc w tym przypadku @Rasheed ma rację i podstawy do "oburzenia"

 

Na 4K pomimo różnic w bitrate, to na oko wyróżnia się teraz HBO MAX w stosunku do Amazon czy Netflixa. Apple TV+ poza zasięgiem i w swojej lidze.

Ale to są raczej różnice dla purystów niż dla zwykłego zjadacza chleba - mam na myśli HBO vs NF vs Amazon

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpocząłem przygodę z Amazonem i jestem pod wrażeniem jakości obrazu i jakości produkcji. 49 zł za rok to jest niebywała okazja. Zacząłem od "Mozart in the jungle" i pierwszy odcinek bardzo mi się podobał. W odróżnieniu od Viaplay, tu nie wiem od czego zacząć, a tam gorączkowo szukałem czegokolwiek już nie mówiąc o dużo wyższej jakości obrazu. Piękny serwis.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...