Skocz do zawartości

Egzotyka DVB-S2 z CI na PCI


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Jest o tym trochę tu: viewtopic.php?f=22&t=20716 Generalnie w DVBViewerze jest temat zanikania CAM-ów po jakimś czasie (na pewno nCAM HD, czy innych, to nie wiem). Samo działanie raczej ok, zapewne wyszłyby inne problemy podczas sprawdzania CAM, a nie wyszły, więc reszta OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym trochę tu: viewtopic.php?f=22&t=20716 Generalnie w DVBViewerze jest temat zanikania CAM-ów po jakimś czasie (na pewno nCAM HD, czy innych, to nie wiem). Samo działanie raczej ok, zapewne wyszłyby inne problemy podczas sprawdzania CAM, a nie wyszły, więc reszta OK.

 

 

moglby ktos poratowac najnowszymi sterownikami do karty PCIe anysee E7 PS2 Plus ?

strona producenta jest slaba...

 

jeszcze jedno czy w CR pojdzie kodowanie w CONAX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Mystique niestety nic nie wiem, mam inne dobre informacje :D

 

Do sprzedaży weszły:

- TBS5925 (taka jak TBS6925, tylko na USB, tj. odbiór 16APSK, 32APSK, ACM/VCM, transmisji wielostrumieniowych), cena taka sama jak karty w wersji wewnętrznej,

- TBS6928 - karta będąca odpowiedzią na pierwotne założenia tego tematu, tj. DVB-S2 z CI, na PCI-e i do tego Blindscan. Zapowiadam test tego urządzenia w SAT Kurierze 1/2012 (będzie się on odnosić także do TBS5980 na USB, jako że produkt ma zbliżone możliwości - tylko inne złącze). Już mam 6928 i obecność CI bardzo mi się podoba, działanie karty wstępnie testowałem i wydaje się całkiem fajne, ale smaczki typu niskie SR - jeszcze nie miałem czasu ;)

- TBS6220/6280/6284 - cała linia produktów do odbioru DVB-T i DVB-T2 (nie wiem czemu nie ma ich opisu na stronie TBS, są tylko na sklepie), to odpowiednio karta z pojedynczym tunerem, podwójnym i... poczwórnym (wow! nawet nie mamy tyle multipleksów w Polsce :lol2: ). Są głównie dla rynku UK, ale u nas też będą fajnie działać, a z uwagi na wsparcie DVB-T2 - dość przyszłościowe (chociaż nikt DVB-T2 w Polsce póki co nie planuje). Z tego co widzę 6220 (single) jest osiągalny w Polsce - ma go dystrybutor http://recreo.info (cena nie najniższa, ale to DVB-T2; ma też wspomniany wyżej 5980 tj. satelita z CI na USB, a DVB-T2 twin 6280 był, ale się chyba wyczerpał - przekreślone dodawanie do koszyka).

 

@itor

 

Edycji parametrów kanałów nie ma (znaczy zależny jakie parametry masz na myśli, bo numer raczej się da, natomiast bajery typu PID-y - raczej nie), zacinanie się: inne kanały z tej samej częstotliwości idą? (jeśli nie - kwestia sygnału) A inne HD z innych częstotliwości? (jeśli nie - kwestia wydajności PC) Jeśli na obydwa pytania odpowiadasz twierdząco - niestety musi być jakiś numer związany z komunikacją z kartą. Ostatecznie można próbować aktualizować AnyseeViewer (ostatnie sterowniki są z końca października br. i poprawiają poważny błąd związany ze starszymi kartami E30, Tobie wysyłałem ostatnio starsze, bo pytałeś zanim wyszły nowe, zaraz wrzucę Ci namiar na PW na nowy komplet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do TBS5980 jestem użytkownikiem od dobrych kilku miesięcy.

Kartę kupiłem z myślą o linuksie. Niestety nadal nie ma stabilnych sterowników.

W przypadku tej karty "legendarne" wsparcie firmy TBS to niestety mit.

Co prawda kolejne wersje pojawiają się, niestety żadne z nich nie rozwiązują podstawowych bolączek typ brak obsługi CI. Polecam macierzyste forum.

Nie wiem jak ze sterami pod Windows, będę chyba musiał spróbować pobawić się.

 

Simon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Póki co chyba tylko prosto od producenta, aczkolwiek podejrzewam, że za jakiś czas pojawi się w Polsce przez dystrybutora (http://recreo.info). W tej chwili cena u producenta 118,99 USD + przesyłka.

 

TBS6928 póki co się lekko bawię, na razie bez większych wpadek (dołączony do karty TBSviewer wymaga drobnych poprawek, zgłoszone, są w drodze). Do końca tygodnia będę próbował posiedzieć dłużej nad modułami CAM, ale zastrzegam, że nie chcę być brany w tym temacie za wyrocznię, bo czasami błędy pokazują się przy bardzo długim użytkowaniu, a ja za dużo czasu na testy nie mam i dodatkowo modułów mam całą górkę. Główny plan to zbadanie uruchamiania każdego CAM, krótka praca i czy wszystkie kanały działają. Dziś cały dzień miałem załadowany nCAM i za każdym razem, gdy odpalałem kanał kodowany - działał.

 

Pod Linuksem nie pomogę - brak mi wiedzy w tym zakresie i zarazem czasu, żeby ją zdobyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj właśnie kupiłem Satkurier 1/2012 i jest opisany dekoder TBS6928CI. I tutaj opisano, że wspłópraca z modułem Cyfrowego Polsatu nie jest poprawna, że po inicjalizacji modułu obraz zaczął przerywać. I tu Mr. Orbita mam pytanie to obraz był szarpany, czy znika, jaki to ma efekt??. I pytanie drugie testowaliście też TBS5980CI na USB obraz też przerywa na module cyfrowego polstu?? Jaki jest efekt na 5980CI usb?? I czy TBS5980CI będzie opisany w drugiem numerze satkuriera??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5980 nie będzie opisywany, to model starszy, mocno zbliżony możliwościami do TBS6928, tylko kilka innych scalaków, przepaści w działaniu z tego co wiem - nie ma. O ile mi wiadomo - tam problemów z modułem Cyfrowego Polsatu nie ma. Na 6928 to wyglądało tak, że gubiły się pakiety, co powodowało pikselozę, nawet na kanałach FTA - moduł w jakiś sposób przeszkadzał w pracy karty. Zostało to już rozwiązane - TBS dostarczył nowy egzemplarz z korektami w hardware (nie jest to do poprawienia na poziomie sterowników). Wersja poprawiona działa świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko brzmi jak odróżnić wersję poprawioną od tej wadliwej? Te karty jednak są już jakiś czas na naszym rynku. Chociaż osobiście i tak bym wybrał wersję USB a z drugiej strony to już połowa 6925/5925. @Mr. Orbita jak masz już Profa 7301 to pod kątem blinda warto pchać się w 5980CI czy lepiej zbierać na topowy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6928: nie tyle co wada, moduł Cyfrowego Polsatu wymaga nietypowego podejścia, producent postarał się to zrobić i się udało ;) Nie zdążyłem tego dać do tekstu, bo karta przyszła już po oddaniu tekstu do druku. Niestety nie ma wersji "dobrej" - to co dostałem to była ręczna przeróbka do sprawdzenia, czy to pomoże. Zapewne modyfikacja zostanie wdrożona w kolejnej partii produkcyjnej. W 5980 podobno jest od początku OK (sam mam 5980, ale wersję próbną, ona nie chodzi pod obecnymi sterownikami z uwagi na różnice sprzętowe, nie sprawdzę).

Blindscan: wolę TBS6925 (to moja prywatna opinia, proszę się nie sugerować!) z dość prostego powodu - niestety Prof 7301 zdarza się BSOD z winy sterowników (scenariusz jest podobny - można mniej-więcej przewidzieć kiedy się to stanie), na poprawki sterowników już raczej nie ma co liczyć. TBS6925 ma też przewagę w kwestii przyszłościowych tematów 16APSK i 32APSK oraz odbioru ACM/VCM (w tym transmisji z wieloma strumieniami - MIS). To ostatnie teoretycznie 7301 umie, ale w praktyce w tej wersji demodulatora ("B", w 6925 jest "C") jest błąd, który powoduje, że powyżej SR bodajże 17000 ksymb/s odbiór takich transmisji się sypie. Natomiast ciekawą sprawą jest odbiór niskich SR poniżej 1000 ksymb/s. 7301 teoretycznie tego nie umie, ale w praktyce pod AltDVB z BDA2 device od crazycat'a ze sprzętowym sterowaniem - wydaje się, że działa to lepiej niż na 6925.

 

Żeby jeszcze bardziej namieszać - 7301 i 6925 są na klockach STi, Blindscan tu trochę trwa (znaczy bez przesady, ale przy większych zakresach i niskim kroku można sobie spokojnie kanapki zrobić :P ). 6928 jest na klockach bodajże od Tmax - mniej znanym rozwiązaniu, ale tu Blindscan jest niezwykle szybki i zaskakująco skuteczny (ale do SR 1700 ksymb/s - ograniczenie sprzętowe). Jeśli ktoś nie potrzebuje dostępu do bardzo niskich SR, to 6928 z uwagi na swoje nietypowe właściwości (ale bez MIS oraz 16APSK i 32APSK) wydaje się być także ciekawy (to nie obejmuje 5980 - inny demodulator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem kwestię kart TBS5980CI usb i TBS6928 pcie, gdyż w pierwszym numerze satkuriera opisano kartę 6928 i moduł CP nie działa poprawnie. I zadałem pytanie co do karty TBS5980CI USB czy coś się dzieję, że może coś przeoczyłem nieefektywnego w działaniu z modułem CP. Właśnie posiadam kartę TBS5980CI USB. I jeszcze wczoraj po przeczytaniu artykułu i po zadaniu pytania na forum osobiście sprawdziłem działanie na module cyfrowego polsatu. Nie zauważyłem żeby mi się obraz przecinał, działa płynnie. Jeszcze dzisiaj potestuję, będę zwracał uwagę na płynność obrazu i dam znać. Co do TBS5980 mam zainstalowane najnowsze sterowniki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, zwracam się do znawców tematu... Jestem w trakcie kompletowania podzespołów do HTPC. Mój dotychczasowy wybór to: płyta ga-h77n lub dq77kb, procesor Celeron G1610, RAM, dysk 16GB lub 32GB SSD. Jednakże planuję oglądać na tym cyfre+ lub TNK i stąd poszukuję karty DVB-S2. Mam już kilka do wyboru, tylko nie wiem która będzie najpewniejsza w działaniu i proszę Was o pomoc w wyborze:

 

* http://www.amazon.de/TBS-DVB-S2-Single- ... =8-2-fkmr0

 

* http://dvb24.pl/pl/karta-mystique-satix ... vb-s2.html

 

* http://dvb24.pl/pl/karta-dvbsky-s950ci- ... usals.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...