Skocz do zawartości

FERGUSON 8900HD problem z nagrywaniem i pilotem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odtworzeniem materiału nagranego przez programowanie za pomocą EPG (czyli w skrócie zaznaczenie wybranego programu do nagrywania na ekranie EPG). Przy próbie odtwarzania mam czarny ekran, a czas biegnie jakby wszystko było ciągle przewijane, czyli dużo szybciej niż normalnie. Dodam, że próbuję nagrywać canal plus sport HD, i, że przy normalnym nagrywaniu to jest wciśnięciu przycisku nagrywania podczas oglądania programu, problem nie występuje - nagrywa i odtwarza poprawnie.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Jakieś sugestie rozwiązania problemu?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj wątek ferguson 8900 hd - tam jest o tego typu problemach. Ja mam podobnie na wersji programu 10.4A- pewnie i Ty masz tą samą wersję. To niestety ciągłe problemy- nieraz zatrzymuje się po 1-2 s i nie nagrywa dalej, chociaz na wyswietlaczu jest postep nagrywania. Pomaga zresetowanie tunera, potem wyłączenie dysku i ponownie właczenie sprzetu w analogicznej kolejności. Napisz do firmy- bo mi pisali,że tylko ja mam problemy z nagrywaniem :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem mi się pojawił - mianowicie Ferdek nie reaguje na pilota. Po prostu zero reakcji, wiem, że baterie są ok (diody na innych sprzętach reagują na wciśnięcie przycisków na pilocie od ferdka).. Ponadto czasem przy uruchamianiu robi się "kaszanka" na ekranie. Jakieś pomysły? Wracać do starszego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po wgraniu softu nie przywróciłeś ustawień fabrycznych- spróbuj tak zrobić, ale będziesz musiał wgrać nowa listę programów. Poza tym już straszą,że będzie nowa wersja programu... Ciekawe co tam będzie nie tak jak trzeba? Życie z Ferkiem jest ciekawe i pełne niespodzianek hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam w 100 % problemy z nagrywaniem tunera HD 8900. Tuner nie zawsze rozpoczyna nagrywanie mimo iż wskaźnik wskazuje iż obraz nagrywa się. Testy przeprowadziłem na dwóch pamięciach Flash różnych firm tj. Kingston 4 GB i Emtec 16 GB. Efekt ten sam. Pomaga jak już ktoś wspomniał reset tunera.

Po resecie zaczyna nagrywać. Niestety jeśli tuner się wyłączy na dłużej na "Standby" (nie mogę bliżej podać jak długo) to efekt wraca. Dziwne ale przy krótkim wyłączeniu i włączeniu nadal można nagrywać. Tuner stopuje się dokładnie po 2 sekundach nagrania ale nie zapisuje żadnego zbioru na dysku. Po niedzieli zamierzam skontaktować się z serwisem i ustalić co to jest i czy jest to wada fabryczna. Podobny efekt zaobserwowałem na dsyku twardym IDE 80 MB podpiętym do tunera przez przejściówkę USB-IDE i z własnym zasilaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Soft 1.15.0A, dysk WD Caviar 160 GB zasilany przez USB - wszystko pięknie działa. Polecam ten sofcik, na razie nie ma z nim żadnych problemów. Na dysku 3,5" z zasilaniem zewnętrznym oraz na pendrive też nie zauważyłem żadnych problemów. Jedyny minus to jeśli chce się skorzystać z aktualizacji softu lub listy kanałów poprzez drugie złącze USB to trzeba odłączyć dysk ponieważ tuner nie widzi pendrive'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...