Jump to content
Sign in to follow this  
bartosh

FERGUSON 8900HD problem z nagrywaniem i pilotem

Recommended Posts

Mam problem z odtworzeniem materiału nagranego przez programowanie za pomocą EPG (czyli w skrócie zaznaczenie wybranego programu do nagrywania na ekranie EPG). Przy próbie odtwarzania mam czarny ekran, a czas biegnie jakby wszystko było ciągle przewijane, czyli dużo szybciej niż normalnie. Dodam, że próbuję nagrywać canal plus sport HD, i, że przy normalnym nagrywaniu to jest wciśnięciu przycisku nagrywania podczas oglądania programu, problem nie występuje - nagrywa i odtwarza poprawnie.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym? Jakieś sugestie rozwiązania problemu?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Bartek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obejrzyj wątek ferguson 8900 hd - tam jest o tego typu problemach. Ja mam podobnie na wersji programu 10.4A- pewnie i Ty masz tą samą wersję. To niestety ciągłe problemy- nieraz zatrzymuje się po 1-2 s i nie nagrywa dalej, chociaz na wyswietlaczu jest postep nagrywania. Pomaga zresetowanie tunera, potem wyłączenie dysku i ponownie właczenie sprzetu w analogicznej kolejności. Napisz do firmy- bo mi pisali,że tylko ja mam problemy z nagrywaniem :lol2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny problem mi się pojawił - mianowicie Ferdek nie reaguje na pilota. Po prostu zero reakcji, wiem, że baterie są ok (diody na innych sprzętach reagują na wciśnięcie przycisków na pilocie od ferdka).. Ponadto czasem przy uruchamianiu robi się "kaszanka" na ekranie. Jakieś pomysły? Wracać do starszego softu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie po wgraniu softu nie przywróciłeś ustawień fabrycznych- spróbuj tak zrobić, ale będziesz musiał wgrać nowa listę programów. Poza tym już straszą,że będzie nowa wersja programu... Ciekawe co tam będzie nie tak jak trzeba? Życie z Ferkiem jest ciekawe i pełne niespodzianek hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam w 100 % problemy z nagrywaniem tunera HD 8900. Tuner nie zawsze rozpoczyna nagrywanie mimo iż wskaźnik wskazuje iż obraz nagrywa się. Testy przeprowadziłem na dwóch pamięciach Flash różnych firm tj. Kingston 4 GB i Emtec 16 GB. Efekt ten sam. Pomaga jak już ktoś wspomniał reset tunera.

Po resecie zaczyna nagrywać. Niestety jeśli tuner się wyłączy na dłużej na "Standby" (nie mogę bliżej podać jak długo) to efekt wraca. Dziwne ale przy krótkim wyłączeniu i włączeniu nadal można nagrywać. Tuner stopuje się dokładnie po 2 sekundach nagrania ale nie zapisuje żadnego zbioru na dysku. Po niedzieli zamierzam skontaktować się z serwisem i ustalić co to jest i czy jest to wada fabryczna. Podobny efekt zaobserwowałem na dsyku twardym IDE 80 MB podpiętym do tunera przez przejściówkę USB-IDE i z własnym zasilaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem podobny problem ale po wgraniu nowego softa 11.12.4D i nowa listę ,problem ustąpił . Wczesniej na starym sofcie lub innej wersjii softa w ogóle nie startnął z nagrywaniem.Teraz dziala dobrze.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anonymous

Problem był jest oraz będzie Jedyna rada resetować dekoder z prądu...Dopóki firma nie poprawi to będzie jak jest..A nie zanosi sie na poprawe softu i pvr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soft 1.15.0A, dysk WD Caviar 160 GB zasilany przez USB - wszystko pięknie działa. Polecam ten sofcik, na razie nie ma z nim żadnych problemów. Na dysku 3,5" z zasilaniem zewnętrznym oraz na pendrive też nie zauważyłem żadnych problemów. Jedyny minus to jeśli chce się skorzystać z aktualizacji softu lub listy kanałów poprzez drugie złącze USB to trzeba odłączyć dysk ponieważ tuner nie widzi pendrive'a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...