Skocz do zawartości

UPC TV GO - telewizja online


Gość Zuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Na miBox S bitrate kanałów został ograniczony do ok. 3,25 mbit/s, czy ktoś może potwierdzić czy tylko u mnie?  Na początku pokazuje powyżej 6, ale po 2-3 sekundach wskakuje na 3. Jak na Waszych urządzeniach? Zastanawiam się czy to tylko kwestia miBoxa czy wszędzie ucięli.

Edytowane przez tnovak92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą na Eurosport 1 sprawdzałem:

 

video format desc - codec:qavc video-range:SDR

audio format desc - codec:qaac

display resolution:3840 x 2160, refresh-rate:50.00Hz, video-range:SDR

video approximate-display-size:3840 x 2160 natural-size:1920 x 1080

current frame rate:50.71

network bandwidth:135.50Mbps

average bitrate video:7.00Mbps audio:127.91kbps

indicated bitrate peak:11.22Mbps average:7.45Mbps

stalls total:0 current-variant:5

startupTime:0.432786s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem na 3 różnych urządzeniach z Androidem, 3 różne lokalizacje z 3 różnymi dostawcami internetu.

Wszędzie sprawa wygląda jak opisywałem powyżej:

Po włączeniu kanału:

Reported bitrate: 6,67 mbit/s, actual: 3,05 mbit/s.

po około 5-10 sekundach:

Reported bitrate: 3,05 mbit/s, actual: 3,05 mbit/s.

Tak jakby nie wskakiwał wyższy profil (co wcześniej miało miejsce - zatrzymanie obrazu na 2 sekundy i załadowanie wyższego profilu).

Test wykonany na urządzeniach:

- miBox S (Android 9)

- Sony (Android 9)

- TCL (Android 11) 

Wygląda na to, że z aplikacją na Android TV jest coś nie tak. Na urządzeniach z iOS ten problem nie występuje. Na iPhone natomiast po wyjściu z aplikacji do home i zmniejszeniu okienka ładuje się niższy profil - wraca gdy znów wejdziemy w aplikację. 

Edytowane przez tnovak92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2024 o 18:15, tnovak92 napisał(a):

Sprawdziłem na 3 różnych urządzeniach z Androidem, 3 różne lokalizacje z 3 różnymi dostawcami internetu.

Wszędzie sprawa wygląda jak opisywałem powyżej:

Po włączeniu kanału:

Reported bitrate: 6,67 mbit/s, actual: 3,05 mbit/s.

po około 5-10 sekundach:

Reported bitrate: 3,05 mbit/s, actual: 3,05 mbit/s.

Tak jakby nie wskakiwał wyższy profil (co wcześniej miało miejsce - zatrzymanie obrazu na 2 sekundy i załadowanie wyższego profilu).

Test wykonany na urządzeniach:

- miBox S (Android 9)

- Sony (Android 9)

- TCL (Android 11) 

Wygląda na to, że z aplikacją na Android TV jest coś nie tak. Na urządzeniach z iOS ten problem nie występuje. Na iPhone natomiast po wyjściu z aplikacji do home i zmniejszeniu okienka ładuje się niższy profil - wraca gdy znów wejdziemy w aplikację. 

Mi się wydaje że problemem jest Android 9. Nowszy mibox lepiej trzyma wysoki profil i nie skacze tak między profilami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że aplikacja w ogóle nie wskakuje na wyższy profil. Po około 10 sekundach gdy normalnie wskakiwał wyższy profil, aplikacja ogranicza dostępny bitrate z 6,67 mbit/s do 3,05 mbit/s i już na takim pozostaje do końca. Wcześniej przez 2 lata problemu nie było, wszystko działało ok. Dlatego też nie uważam że to wina androida 9, bo tak jak wspomniałem - testowałem aplikację również na android 11 (w innej lokalizacji i z innym dostawcą internetu) z identycznym efektem. Problem leży po stronie aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...