Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku będziemy opisywać swoje problemy napotkane podczas użytkowania komputerów oraz oprogramowania komputerowego. Możliwa będzie też dyskusja ogólna w postaci wymiany własnych doświadczeń, komentarzy czy nowości pojawiających się na rynku komputerowym. Inne tematy dotyczące komputerów i oprogramowania komputerowego mogą być zamykane!

 

W przypadku problemów, czy też chęci wymienienia się własnymi doświadczeniami na temat gier komputerowych, należy wybrać wątek Gry komputerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kiedy pierwszy raz włączam kompa to podczas uruchamiania systemu komp nagle gaśnie,nie ma nic na monitorze tylko sobie normalnie buczy, wiec go resetuje i jak uruchamia mi sie od nowa to pisze:Przepraszamy ostatnia próba uruchomienia systemu windows nie powiodła sie

i mam do wyboru tryb awaryjny itp lub wcisnąc Enter aby normalnie uruchomić.Za drugim razem juz sie normalnie uruchamia i wszystko dziala jak należy.Niestety jak chce wlaczyc kompa na drugi dzien jest ten sam problem i musze włączać go 2 lub 3 razy.Jak naprawić tą usterkę?? dodam ze zrobilem juz format dysku i zainstalowalem system od nowa i nie pomogło .Pomocy Koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz czarno na białym, że coś jest z Windowsem. Zainstaluj jeszcze raz, tylko z innej płyty (nie porysowanej). Licencja pozwala na kopiowanie oryginalnego nośnika na inną płytę, w celu zabezpieczenia np. przed ewentualnym zniszczeniem oryginału. Zrób też w biosie load default options, czy jakoś tak, czyli przywróć domyślne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wszystko :) Jeśli masz jakiś inny dysk spróbuj na nim zainstalować system. Ten który masz spróbuj przeskanować. Jeśli ładuje się na starcie do pewnego momentu może to oznaczać że wywala się na jakimś urządzeniu w komputerze. Może dołożyłeś jakąś kartę PCI? HDD masz sam na taśmie czy z innym napędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 3 lata to moim zdaniem za mało aby podzespoły siadały. Chyba że autor tematu grzebie na okrągło i bawi się w podkręcania itp. Ja osobiście posiadam w domu komputer, który niedługo zaczynać będzie 8 rok swojej pracy i ani złotówki dodatkowo do niego nie włożyłem. Nie grzebię w nim nawet tylko czyszczę co jakiś czas w środku. I dodam że chodzi 24h.

 

Ma się rozumieć że posiadasz oryginalny nośnik systemu windows. Nie jest to wina płyty. Jeżeli płyta była by porysowana bardziej to zapewne wyskakiwały by problemy z odczytem pliku podczas instalacji.

 

Co do dyskusji to mogą być następujące przyczyny:

 

-Faktycznie grzebiesz w środku i przypadkowo coś źle podłączyłeś np. taśmy na odwrót, źle podczepiona zworka.

-Instalacja groźnego i nieodpowiedniego oprogramowania min. 2 programy antivirusowe, super hiper program do przyśpieszania systemu.

-Zmieniona konfiguracja na biosie.

-Grzanie się procesora.

 

Proponuję na dobry początek wyciągnąć bateryjkę na płycie głównej na jakieś 15 min i później z powrotem ją wsadzić i odpalić kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nigdy nie grzebalem przy kompie bo po co jeszcze cos zepsuje.Nie bawie sie także w przyspieszanie systemu

 

Rok temu komp padł mi całkowicie a konkretnie plyta główna,która wymieniłem bo

jeszcze byla na gwarancji.Bylo wtedy lato czyli burze i awarie prądu,niekiedy brak fazy albo

całkowity brak prądu.Czy moze to co dzieje sie teraz przy starcie to początek kolejnej awari plyty głównej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam że zasilacz padł. Dlaczego??? Otóż podczas pomiarów napięcia i natężenia wyszło mi że stosunkowo największe obciążenie jest przy starcie windowsa. więc polecam odłączyć np stację dyskietek i może obniżyć ilość kości ramu lub ewentualnie ich moc obliczeniową. oczywiście odkurzyć i wszystko powinno śmigać

a i tak a propo: wątpię żeby brak fazy rozwalał sprzęt-może go tylko wyłączyć-zabić sprzęt może SKOK NAPIĘCIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:

1.Jak mam zmienić zmienić konfigurację w tym biosie?

2chciałbym wyjąć ta baterie na plycie głównej na chwile ale nie wiem jak ona wygląda? ktore to na plycie głównej?

3odłącze stacje dyskietek.Wystarczy tylko ta taśmę i kabel odłączyć od tego i tyle?

2. Bateria wygląda jak każda tego typu, np. do zegarka, tylko większa. Przed wyjęciem baterii pamiętaj, aby wyłączyć całkowicie zasilanie, bo możesz wgrywać bios od nowa. A zresztą nie musisz wyjmować baterii, od tego jest odpowiednia zworka, w instrukcji od płyty głównej pisze która i jak.

3. Ktoś jeszcze używa stacji dyskietek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zworek to zdania są podzielone,ja obstawałbym za wyjęciem baterii i pójściem na browara na 30min,choć na tym polu doświadczenia są różne i tak na prawdę nie widząc problemu na żywo ciężko cokolwiek stwierdzić,ja miałem ostatnio taki przypadek że po zmianie zasilacza u znajomego procek mu się podkręcił do 211,system odpalał się chyba ze 10min,przywrócenie ustawień domyślnych nic nie dało,trzeba było tylko po prostu zmienić tą wartość ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oddałem kompa do serwisu.Okazało sie ze u nich wszystko chodzi normalnie i komputer jest dobry a testowali sporo.Jesli nadal będą te objawy o których im mowilem kazali pobawic sie w ustawieniach rozdzielczosci oraz tryb VGA.Jaka ma byc rozdzielczosc dla monitora SyncMaster 795DF?? Proszę o wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi link z Google

"Przekątna ekranu: 17 cali; Wielkość plamki: 0,2 mm; Maksymalna rozdzielczość obrazu: 1600x1200 pikseli; Częst. odświeżania przy max. rozdzielczości: 68 Hz; Zalecana rozdzielczość obrazu: 1280x1024 pikseli; Częst. odświeżania przy zalecanej rozdzielczości: 75 Hz; Obszar wyświetlania (aktywny): 16 cali; Częstotliwość odchylania poziomego: 30-85 kHz; Częstotliwość odchylania pionowego: 50-160 Hz; Pasmo przenoszenia: 185 MHz; Spełniane normy jakościowe: TUV GS, MPR II, TCO-03, VESA DPMS, EPA, Energy2000; Technologia kineskopu: DynaFlat; Regulacja cyfrowa (OSD): Tak; Głośniki: Nie; Mikrofon: Nie; Słuchawki: Nie; Szerokość: 401 mm; Wysokość: 378 mm; Głębokość: 410 mm; Masa netto: 14,3 kg; Masa brutto: 16,2 kg; Typ złącza wideo: 15-stykowe D-sub; Plug&Play: DDC2B, DDC2Bi; Pobór mocy (praca/spoczynek): 80/2 Wat; Kolor obudowy: szaro-czarny; Rodzina produktów: SyncMaster; Cechy dodatkowe: Powłoka Multi-Layer Coating; "

A jaką masz kartę grafiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...