Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć, mam problem z kompem. Kupowałem go w sklepie na takiej zasadzie, że podawałem mniej więcej parametry i oni mieli załatwić mniej więcej taki sprzęt i złożyć PC-ta. Chciałem między innymi, żeby procesor miał 3 rdzenie. Odebrałem go dzisiaj, uruchomiłem (miał zainstalowanego Windowsa 8, był gotowy do pracy) i zaczynam korzystać z niego. Zainstalowałem Everesta, żeby zobaczyć co tak naprawdę mi sprzedali (sam komp kosztował coś ok. 1900 zł i wyszło 1970, bo jeszcze instalowali system, sterowniki i kupowałem takiego pendrive'a żebym mógł odbierać internet przez Wi-Fi). Według domowej wersji Everesta, Typ procesora - słabe 2x 2100 MHz i jeden z rdzeni miał 0% zużycia. Ktoś doradził mi, żebym go odblokował w BIOS-ie. Wygooglałem, i dowiedziałem się że AMD (producenci procesora, który posiadam) stosują taki trick, że umieszczają na płycie głównej trzy lub cztery rdzenie, jednak jeden z nich jest "zablokowany" i nie można go odblokować. Wygooglałem inną stronę, i była lista procesorów u których można uaktywnić trzeci/czwarty rdzeń. Nie było tam mojego procesora. Dobrze mi się wydaje, że prawie 2000 zł wyrzuciłem w błoto ? Jakby co to jest to A55M-DGS, firmy AMD.

BTW Sorki jeśli nie da się tego czytać, starałem się żeby dało rade ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(miał zainstalowanego Windowsa 8)
Skoro masz zainstalowany tak " fajnisty system operacyjny jak win 8 ( ja pisze z pod win 8.1) to otwierasz panel sterowania klikasz na system i tam dokładnie jest napisane jaki procesor ile rdzeni i ile pamięci.. Mam nadzieje że wiesz jak dojść do panelu sterowania ( control panel) na początek jak nie wiesz mała podpowiedź naciśnij jednocześnie klawisz z logo Windows i literkę c

A jeszcze jedno jakiego masz win 8 32 bitowy czy 64 bity..???? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@1982misiek - podałeś zbyt mało informacji dotyczących problemu. Podaj jaka to strona(lepiej żeby to było legalne źródło - na tym forum nie dyskutujemy o piractwie TV), jaką masz wersję systemu, parametry łącza, kodeki, czy Flash aktualny itd. Bez tego ciężko rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypróbuj inną przeglądarkę, przeczyść ccleanerem,atf cleanerem kompa w tym przeglądarkę/-i. Wklej też loga z HijackThis do www.hijackthis.de i sprawdź, czy coś czasem go nie muli. Powyłączaj niepotrzebne wtyczki z przeglądarek i pozamykaj dobrze programy na komputerze, które nie są ci potrzebne. Łącze masz raczej do 10mb/s, czasami też operatorzy robią porządki i później są problemy na łączu. Dużo ludzi też może korzystać z danych zasobów ipli, vod, czy sieci, a później są problemy. Pobierz sobie plik 100mb. z noc.gts.pl i sprawdź realną prędkość pobierania, bez żadnych wspomagaczy tylko przez przeglądarkę. Pamiętaj że flash to obciążenie komputera, a w szczególności procesora, ram. Nie zapominaj że coraz więcej filmów wymaga także dobrych komputerów. Sprawdź jak u ciebie z youtube i 1080, czy 720.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj ręcznie rejestr (regedit), wpisując w okno szukaj, hasło: TuneUp.

 

Skasuj wszystkie klucze, które odnoszą się do ww. programu.

 

ps. A tak na marginesie, to dobrze jest mieć na boku backup systemu sprzed wątpliwych instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej programów podczas instalacji pyta, czy dodać skrót do menu kontekstowego, oczywiście odznaczamy to !

- http://wss.geekclub.pl/forum/watek/tuneup-undelete---jak-usunac-z-menu-kont-kosza-,504509

- http://jhommark.blogspot.com/2011/07/how-to-remove-tuneup-undelete-on-right.html

Podczas instalacji dowolnego programu, czytajcie co tam dokładnie chce dana aplikacja zainstalować, a nie klikajcie "dalej, dalej". Często w przypadku odtwarzaczy są to zmiany otwarcia domyślnych rozszerzeń plików, menu kontekstowe, czy instalacja wątpliwych w skuteczność programów antywirusowych. Szkoda zamulić sobie PC, przez nierozwagę szybkiej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkurzacz nie dał rady
Bo on nie czyści rejestru, tylko zbędne pliki. Od rejestru jest CCleaner. Polecam korzystać sobie z tych programów, aby utrzymać porządek w komputerze i czytać dobrze podczas instalacji jak to opisał kolega wyżej, bo często można jakiegoś toolbara czy inny syf zainstalować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakim darmowym programem najlepiej odzyskać pliki "DOCX" (z pakietu MS office 2007) po awarii partycji dysku z systemem XP. Na dysku nie widać żadnego pliku tylko kilka folderów ,próbowałem Ontrack EasyRecovery Professional 6.03 PL ale on nie wyszukuje tego rodzaju plików (widzi mp3 , doc, itp..). W komputerze mam na innej partycji zainstalowany mam system MX8 co umożliwi mi instalacje aplikacji do odzyskanie danych. Najlepiej żeby to był program w języku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to dysk SSD, to wątpię aby dało się cokolwiek odzyskać, aczkolwiek można próbować. Przy zwykłych dyskach możliwości odczytu są dużo większe.

 

Do odzyskiwania danych polecam dwa programy: testdisk oraz photorec. Oba są napisane przez tych samych ludzi, mają nawet podobny układ w menu. Są to jednak programy konsolowe. Radzę zachować ostrożność, ponieważ można przypadkiem coś zepsuć przy próbie naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypróbowałem kilka programów do odzyskiwania danych i najlepiej spisał się Recuva 1.48.982 (jest też wersja przenośna i polski język) inne zostały w tyle za nim, nawet te płatne . Wszelkiego rodzaju grafikę bardzo dobrze też odzyskał AnyFoundPhotoRecovery. Dlatego polecam z własnego doświadczenia te programy jakby miał ktoś kiedykolwiek problem z utratą danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qrzysztof, z dysków SSD łatwiej jest odzyskać dane, niż z tradycyjnych magnetycznych HDD z powodów zupełnie innej technologii zapisu.

 

Na dyskach SSD nic się nie nadpisuje i jeśli są odpowiednio pojemne, to dane są gotowe do odzyskania jeszcze bardzo długo po ich skasowaniu.

 

Dlatego ze względów bezpieczeństwa, niezwykle rzadko używa się dysków SSD, chyba że koduje się ich zawartość, np. zwykłym Truecryptem.

 

ps. Ten problem jest dość dobrze udokumentowany na specjalistycznych portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystasz z SSD? Skoro tak, to jak ci kiedyś padnie to opisz mi swoje wrażenia z odzyskiwania danych :D

 

Dyski magnetyczne są najbezpieczniejszym sposobem przetrzymywania danych, ponieważ nawet uszkodzenie elektroniki nie zniszczy danych zapisanych na nośnikach. Jeżeli z jakiegoś powodu (np. uszkodzenie zasilacza) pójdzie na urządzenie ładunek elektryczny, to może uszkodzić pamięć, a wtedy uszkodzone dane będą zupełnie bezużyteczne (z resztą tak się może stać z każdym innym uszkodzeniem elektroniki, wiadomo, wszystko ma swoją żywotność). Identycznie jest z pendrive-ami. Dostawałem bardzo dużo takich urządzeń do naprawy i co z tego, że dało się przeglądać nawet drzewo katalogowe, skoro co któryś bit był uszkodzony i wszystkie dane poszły się (ekhm), a na końcu mina właściciela, który dowiedział się, że należy robić kopie zapasowe, bezcenna :lol:

 

To jest powód dlaczego dyski SSD są używane tam gdzie ważna jest wydajność, a nie bezpieczeństwo danych. Przykładem mogą być serwery gier. Osoby które są szczególnie nadwrażliwe na możliwość utraty danych, korzystają z nagrywarek i kaset DAT/DDS, a kasety trzymane są w bezpiecznym miejscu. Wtedy nawet poważna awaria serwerów, nie zagrozi normalnemu funkcjonowaniu firmy/organizacji.

 

Na dyskach SSD nic się nie nadpisuje i jeśli są odpowiednio pojemne, to dane są gotowe do odzyskania jeszcze bardzo długo po ich skasowaniu.

Nie wiesz co mówisz. Sposób zapisu danych zależy od wybranego systemu plików. NTFS będzie "rzeźbił" po dysku, a EXT3/4 umieszczał dane w sposób ograniczający ilość wykonywanych operacji, co zwiększa znacząco wydajność i żywotność dysków twardych. W zależności od systemu plików, dane będą dłużej lub krócej dostępne po usunięciu.

 

ps. Ten problem jest dość dobrze udokumentowany na specjalistycznych portalach.

Ja tam wolę trzymać się z dala od "specjalistycznych" portali. Kiedyś teksty były jeszcze pisane z sensem, teraz jest coraz więcej marketingowego bełkotu którego nie mogę znieść. Ja tam wolę się trzymać informacji podawanych z niekomercyjnych źródeł, głownie anglo-języcznych. Wpływ wiedzy kolegów na uczelni (kierunek informatyczny) również ma znaczenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wysokiej klasy agencje wywiadowcze mogą mieć możliwości analizy pamięci flash za niebotyczne pieniądze i do tego zatrudniają ogromny sztab ludzi, wcale nie rozwiązuje naszego problemu. Przeciętny kowalski czy pracownik firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych, nie pobiegnie do CIA czy tym podobnych organizacji aby coś z tym zrobiły. Spróbuj chociażby dać o kilka-kilanaście volt wyższe napięcie na zasilaniu, a następnie spróbuj odzyskać dane. Mission impossible. :lol: A jak padnie któraś bramka, to też pozamiatane. Wtedy zamiast danych pozostanie tobie tylko wspomnienie o nich.

 

W takim przypadku dyski HDD są bezkonkurencyjne i to w wielu dziedzinach.

 

PS. W tym materiale nie ma podanych żadnych danych technicznych, tylko info o tym, że naukowcy czegoś dowiedli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...