Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Zalecam Ci jakiś program, który posprząta Twój system. Np. darmowy i bardzo dobry CCleaner.

Chciałem uwolnić trochę wolnego miejsca na C.Znalazłem w Program Files taki ukryty folder Shield Instalation Information czy

jakoś podobnie.Czy to jest coś ważnego dla systemu? Mogę to usunąć ?

Są to chyba jakieś informacje dla instalatorów wykonanych programem Install Shield. Zawierają informacje służące do usunięcia danej aplikacji. Więc tego lepiej nie usuwaj. Tak na marginesie - proste instalatory fajnie tworzy się w Inno Setup. Po co stosować takiego kolosa. :smile: Swego czasu używałem obu :smile: Różnica jest taka, że Inno Setup jest darmowy. Nie mówię tu o skomplikowanych instalacjach.

Ale do rzeczy:

Tak, ten Shield Instalation jest to ważny program Windowsu, o ile mi wiadomo, a jaki masz system, bo na Vista albo Linux takiego czegoś nie ma, jeśli masz Windows XP i ten program to lepiej go nie usuwaj, bo może ci spowodować usunięciem całego systemu.

BLOO3510, mała prośba. Na drugi raz dokładnie przemyśl swoje wypowiedzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyjście służy do cyfrowego wyprowadzenia dźwięku np. do zestawu kina domowego wejściem coaxialnym; SPDIF to skrót od Sony-Philips Digital InterFace, więc już z tego można się zorientować, w których zestawach można liczyć na takie wejście. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu chciałem przeskanować komputer ComboFix'em i wyświetlił się komunikat, aby wyłączyć wszystkie programy antywirusowe - Avire i Pande Internet Security 2008, gdyż może to zakłócić poprawne działanie programu. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Pandy nie mam zainstalowanej od dawna :shock:

 

Hmm... być może na komputerze zostały jeszcze jakieś pliki, które przez ComboFix są odczytywane jako program, jednak nic takiego nie znalazłem. Nie ma nawet folderu z nazwą programu...

 

Spotkaliście się kiedyś z podobną sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pewnie zostały do tej pory resztki po Pandzie w rejestrze. Albo spróbujesz jakimś programem do czyszczenia rejestru (niekoniecznie musi zrobić to jak należy :twisted: ) albo wykasować pozostałości po Pandzie ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czyszczenie komputera to polecam Tune Up 2009, i nie ma lepszego ;)

 

@Peter Parker

 

Jest taka wtyczka do irfan view tylko nie pamiętam jak ona się nazywała

 

 

@dominikptazynski

 

Może masz wyłączoną ją w biosie? Albo po prostu nie zawsze vista wykrywa te dźwiękówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Router i jeszcze jedno wolne gniazdo w tym Routerze.

Do tego wolnego gniazda podlaczam laptopa siostry kablem 10 m.

A chce kupic Access Pointa i do tego 10 m. kabla chce podlaczyc Access Pointa z tego wolnego gniazda w Routerze.

 

Po nizej 2 zdjecia na ktorych chce pokazac i wyjasnic do ktorego kabla chce podlaczyc Access Pointa.

Z gory przepraszam za zla jakos zdjec a szczegolnie za zla jakosc tego drugiego zdjecia, oba byly robione aparatem fotograficznym z telefonu komorkowego NOKIA 6020.

 

1 zdjecie:

Router widziany z gory

 

http://img412.imageshack.us/img412/2162 ... kzgory.jpg

 

2 zdjecie:

Router widziany od tylu

 

http://img266.imageshack.us/img266/3312 ... kztylu.jpg

 

Ten kabel do ktorego chcialbym podlaczyc Acccess Pointa jest to 4-ty (czwarty) kabel w tej zoltej obramowce, podlaczony do czwartego wyjscia - LAN 4.

 

Czy moglbym podlaczyc ten kabel do wyjscia LAN 4 w Routerze, a drugi koniec kabla podlaczyc do Access Pointa

i czy bylby odbior Internetu na laptopie siostry?

 

Siostra jak byla w zeszlym roku zagranica to w mieszkaniu w ktorym mieszkala byl dostepny bezprzewodowo Internet z Routera i odbierala Internet bezprzewodowo z Routera bezprzewodowego w tym mieszkaniu, a nie ma do dzis zakupionej antenki do odbioru bezprzewodowego Internetu.

Czy trzeba bedzie dodatkowo kupic antenke i podlaczyc ja do jej laptopa zeby mogla odbierac Internet bezprzewodowo z Access Pointa na swoim laptopie?

Czy wystarczy, ze laptop siostry bez tej antenki do odbioru Internetu odbierze sygnal z Access Pointa?

Z pokoju w ktorym zamierzam zamontowac tego Access Pointa (na stale) do duzego pokoju w ktorym siostra najczesciej korzysta z Internetu na laptopie jest jakies: 3, 4m. gora 5, 6m. i czy to wystarczy zeby odbierac w bardzo dobrej jakosci Internet z Routera do ktorego mialbym podlaczony kablem 10m. Access Pointa na laptopie siostry?

Czy w laptopie siostry trzeba bedzie na nowo ustawiac odbior Internetu z Access Pointa podlaczonego do kabla 10m. i do Routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer - w tym wypadku laptop ma wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową to nie trzeba montować żadnej antenki.

Z tego co się orientuję to Access Point nie będzie się do tego nadawał, ponieważ to urządzenie zastępuje komputer i raczej nie nadaje się do rozprowadzania sygnału, tylko do jego odbioru. Sygnał rozprowadza, ale tylko po kablu. No chyba że teraz są jakieś nowsze urządzenia i jest taka opcja o jakiej mówisz.

Masz internet poprzez gniazdo telefoniczne? i czy masz kupionego tego Access Point'a czy dopiero planujesz zakup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet mam z gniazdka telefonicznego z NETII.

 

I tak mam podlaczone, jak to pokazuje na zdjeciach:

 

Zdjecie 1:

zdjcie001khx.jpg

 

Ten bialy kabelek wychodzacy z boku tego gniazdka telefonicznego jest podlaczony do Routera, tak jak to pokazuje drugie zdjecie.

 

Zdjecie 2:

 

zdjcie000u.jpg

 

Ten kabelek ktory jest podlaczony do gniazdka telefonicznego, jest to ten piaty kabelek liczac od lewej do prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do dobrze znających się na arkuszach kalkulacyjnych (MS Excel, lub Open Office): Wklejam pewne dane ze strony internetowej (normalnie - zaznacz dane na stronie i wklej do komórek arkusza). Liczby na stronie podawane są np. tak "6.866". Strona zawiera liczby i tekst. Po wklejeniu do arkusza, w komórce z liczbami dostaję takie coś 1.06.866. Czyli dodaje mi to "1.0" :shock: Zamiast "6.866" mam 1.06.866. Jak sformatować arkusz przed wklejeniem ? W czym tkwi problem ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do dobrze znających się na arkuszach kalkulacyjnych (MS Excel, lub Open Office): Wklejam pewne dane ze strony internetowej (normalnie - zaznacz dane na stronie i wklej do komórek arkusza). Liczby na stronie podawane są np. tak "6.866". Strona zawiera liczby i tekst. Po wklejeniu do arkusza, w komórce z liczbami dostaję takie coś 1.06.866. Czyli dodaje mi to "1.0" :shock: Zamiast "6.866" mam 1.06.866. Jak sformatować arkusz przed wklejeniem ? W czym tkwi problem ? :roll:

 

 

W OpenOffice:

- prawy przycisk myszy

- Formatuj Komórki

- zakładka Liczby

- Kategoria - zaznacz Tekst

- naciśnij OK

 

i już powinno być ok :)

 

Tak to mniej więcej wygląda ;)

thumb_27632f5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie daje. Komórka ma zawierać liczbę taką jak na stronie internetowej. Jakoś trzeba sformatować tak, aby poprawnie wpisywało liczbę, bez dodawania "1.0". Pośrednio sobie poradziłem. Wklejam to wszystko do notatnika, hurtowo usuwam kropki, kopiuję i wtedy do arkusza wkleja mi się poprawnie. Ale wolałbym z pominięciem notatnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie aktualizacji wykazów na forum, przez przypadek (nawet nie wiem w jaki sposóB), zmniejszyło mi się Forum do takie rozmiaru, że aby coś przeczytać, muszę patrzeć przez lupę :shock: Tak to wygląda:

24336079.th.png

 

W trakcie edycji wykazu (w "Polskie kanały FTA/CI") stronka jakby mi się zawiesiła i wtedy uruchomiła się jakaś funkcja, i wówczas przy pomocy myszki odruchowo zmniejszyłem całe forum. Niestety powrót nie był już możliwy, ta opcja się wyłączyła.

Niewiecie jak z tego wybrnąć? Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, korzystam z Firefox'a (najnowsza wersja). Odinstalowanie i ponowna instalacja nic nie dała, również wyczyszczenie ciasteczek i wszystkich danych prywatnych. Nie działa też ikonka rozmiaru tekstu, jaka znajduje się nad przyciskiem "Zaloguj" strony głównej Forum. Pozostałe strony (w tym satkurier.pl) działają normalnie, z tą różnicą, że dla https://forum.satkurier.pl/ wprowadziłem jakieś dodatkowe ustawienie, które nie wiem jak wyłączyć :woot:

 

Teraz, gdy jestem na Forum muszę używać lupy, co nie jest wygodne :lol2::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey mam pewien problem z subedit player.Nie chce mi otwierać plików RMVB mimo, że mam zainstalowane odpowiednie kodeki.Gdy otworze film to mam taki mały czarny prostokąt lub kwadracik a filmu nie widać.Pogram ten posiada wiele opcji zmieniania obrazu np zoom czy rozciąganie itp. Widocznie jakoś się rozregulował i źle wyświetla.Miał

tak ktoś? Jak to naprawić? Da się zrobić jakiś reset ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że masz zainstalowany K-Lite Codec Pack bądź coś podobnego to zainstaluj jeszcze RealMedia i powinno działać. A jak masz wszystko okej to odinstaluj wszystko i zainstaluj jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...