Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz wejść w BIOS klawiszem F2 bądź DEL i wyłączyć opcję seciury boot a następnie w zakładce boot musisz włączyć opcję boot to USB, wtedy wpinasz Pena z systemem wchodzisz w ostatnią zakładkę i tam jest wpis save setting and reset. Gdy już załaduję się bios i wykryję pamięć USB automatycznie zacznie botować pliki systemowe z twojego Pena ;)

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyłączone zasilanie przez USB w BIOS, załatw sobie klawiaturę z gniazdem PS2. Tylko za pomocą takiej klawiatury zmienisz opcje w BIOS w wyborze sprzętu do wczytywania plików ( CD/DVD, USB, HDD lub FDD jak masz) i przy okazji zmienisz opcje zasilania żeby następnym razem nie miał takiego problemu.

Edytowane przez studiolitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem z Asusa, system do instalacji / reinstalacji jest na partycji dysku HDD. Technicznie nie ma możliwości wgrania "lewego" Windowsa z zachowaniem starego klucza, poza tym jak wspomniałeś wcześniej jest to nowy komputer, więc w szczegółach gwarancji masz opisane, iż nie możesz wgrywać innego oprogramowania operacyjnego, niż te które zostało dostarczone, w przeciwnym razie roszczenia z tyłu gwarancji nie będą przyjmowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Jedynym faktem jest to, że bez płyty recovery utworzonej po zakupie sprzętu może być trudno, jeśli to nie była wersja boxowa Windowsa (czyli razem z płytą recovery). Od Windowsa 8 w wersji OEM nie widziałem płyt recovery i jedynie przywrócenie systemu do fabrycznego stanu z ukrytej partycji jest możliwe w przypadku wersji OEM.

 

Wątpię, aby wpływ na roszczenia gwarancyjne, czy z tytułu rękojmi za wady sprzętu (hardware) miał wpływ stan oprogramowania (software). Owszem, na działanie sprzętu (hardware) może mieć wpływ stan oprogramowania (software), ale nie na roszczenia gwarancyjne. Innymi słowy, zmiana systemu operacyjnego i jego utrata nie powodują zmian warunków gwarancji. Może coś się zmieniłe, ale wątpię. Być może producenci chcieliby takich zmian, ale to będzie oznaczać, że odpowiadają również za wady oprogramowania (software), którego przecież więszkość producentów sprzętu (harware) nie produkuje.

Natomiast problem z oprogramowaniem może mieć wpływ na poprawną diagnozę usterki sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem z Asusa, system do instalacji / reinstalacji jest na partycji dysku HDD. Technicznie nie ma możliwości wgrania "lewego" Windowsa z zachowaniem starego klucza, poza tym jak wspomniałeś wcześniej jest to nowy komputer, więc w szczegółach gwarancji masz opisane, iż nie możesz wgrywać innego oprogramowania operacyjnego, niż te które zostało dostarczone, w przeciwnym razie roszczenia z tyłu gwarancji nie będą przyjmowane.

 Skąd ty te bzdury wytrzasnąłeś ?  Jedyną możliwością aby serwis odmówił ci  gwarancji jest systuacja w której wygrywasz jakiś 1 lepszy obraz z torentów który jest zawirusowany i on by rozwalił komputer co jest czymś nie realny,

 

Nośnik instalacyjny nie ma znaczenia skąd go weźmiesz, istotne jest tylko to aby wersja systemu była identyczna bo wtedy klucz nie przejdzie aktywacji. 

Czysty system jest pozbywa się syfy od producenta co sama w sobie przyspiesza znacznie sprzęt.

 

 

Co do autora skoro nie wiesz skąd masz nośnik albo nie jesteś pewny go polecam ściągnąć stąd http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media. Tylko pamietaj musisz pobrać taką samą wersje jaką miałeś zainstalowaną.

 

Klucz do systemu powinieneś mieć w UEFI, tak więc nie powinieneś mieć nakielki więc przy instalacji klucz sam się wklepie.

 

A co do działania klawiatury i myszki to musisz w UEFI włączyć opcje USB Legency i będą działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. Ty w ogolę masz pojęcie o licencjach? Ciekawy jestem skąd ty te bzdury bierzesz? Polecam zapóźnianie się z licencjonowaniem  Microsoftu.

 

Licencja nie ma nic wspólnego z nośnikiem instalacyjny to po 1.

 

Po 2 jakbyś nie wiedział firmy kupują od Microsoftu grupowe licencje które różnią się od oemu z pułki jedynie tylko tym, że nie można przenieść tak preinstalowanego systemu na inny sprzęt bo nie przejdzie on aktywacji w normalny sposób(bo licencja jest przypisana do konkretnego sprzętu) ale dalej jest to ten sam OEM/PRO tylko zasady aktywacji są zupełnie inne.

Dlatego kiedyś stosowali nalepki a teraz po prostu klucz jest zapisany w UEFI.

 

To czy ktoś kasuje od razu recovery i instaluje z płyty czy z niego korzysta nie ma wpływu na nic. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak to jest z tym windowsem ,ale nie raz znajomym robiłem instalkę windowsa 7 (czysta ,bez dodatków ściągnięta ze strony microsoftu ) i wpisywałem klucz ,który był na spodzie lapka. Oczywiście instalowałem tą samą wersje co była w lapku zainstalowana i zawsze aktywacja przechodziła bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tak jest, Kolega wyżej naczytał się gdzieś głupot  które szerzy. Bo nośnik instalacyjny (płyta, pendravice, czy recovery) nie jest przedmiotem licencji a klucz.  W przypadku komputera z preinstalowanym systemem(PC, AIO, Laptopy) po prostu jedynie licencja jest także do niego przepisana a jakim nośnikiem wgrasz system to twoja sprawa.. Od 8 sam Microsoft poszedł na rękę udostępniając narzedzie do pobrania systemu Media Creation Tools. A w przypadku 90% laptopów które mają klapkę serwisową można wymienić dysk czy ram bez utraty gwarancji i system też normalnie się aktywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak to jest z tym windowsem ,ale nie raz znajomym robiłem instalkę windowsa 7 (czysta ,bez dodatków ściągnięta ze strony microsoftu ) i wpisywałem klucz ,który był na spodzie lapka. Oczywiście instalowałem tą samą wersje co była w lapku zainstalowana i zawsze aktywacja przechodziła bez problemów.

Widocznie miał klucz na to pozwalający, ze starych laptopów co mam, Toshiba była z Windows XP Home Edition z recovery, do niej mogłem wgrać zwykłego Windowsa XP Home Edition bez Service Packów i klucz wchodził, ale natomiast w nowszej Toshibie gdzie był już dołączony Windows Vista Home Premium, gdy padł dysk twardy gdzie znajdował się recorvery i chciałem na nowo zainstalować, to niestety klucz mi nie podszedł. Windows 7 nie stawia takich warunków na klucz jak właśnie Vista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No bo tak jest, Kolega wyżej naczytał się gdzieś głupot  które szerzy. Bo nośnik instalacyjny (płyta, pendravice, czy recovery) nie jest przedmiotem licencji a klucz.  W przypadku komputera z preinstalowanym systemem(PC, AIO, Laptopy) po prostu jedynie licencja jest także do niego przepisana a jakim nośnikiem wgrasz system to twoja sprawa.. Od 8 sam Microsoft poszedł na rękę udostępniając narzedzie do pobrania systemu Media Creation Tools. A w przypadku 90% laptopów które mają klapkę serwisową można wymienić dysk czy ram bez utraty gwarancji i system też normalnie się aktywuje.

 Panowie  skoro macie legalne papiery  na zakupiony  towar . I nie da się OS-a przywrócić z partycji ukrytej Zazwyczaj tak się dziej jak sami grzebiemy w partycjach ,  Bo zazwyczaj  n laptopach jest opcja wejścia przyciskami funkcyjnymi do ustawień fabrycznych  i  można przywrócić sprzęt  do stanu początkowego

 

.  Poczytać instrukcje  każdy model ma to opisane..  Ale załóżmy nie ma tej partycji a posiadamy klucz d o zainstalowanego  tam fabrycznie OS-a to instalujemy identyczny OS na komputerze  wklepujemy  klucz zazwyczaj aktywacja nie wchodzi . Pozostaje nam dzwonienie do MS  Lub aktywować ręcznie  legalny OS.  Ale  o tym w innych miejscach sporo napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dlatego należy z partycji Recovery zrobić Backup na dysku zewnętrznym. Tak dysk siada a my siedzimy w ciemnej D*pie :D Ja zawsze jak kupuję nowy sprzęt z Recovery albo coś robię komuś to Backap jest jak Amen w pacierzu.. bez tego po prostu się nie da ;)

Edytowane przez CzarnyKruko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie warto robić backupu z  recovery w tym momencie bo raz szkoda na to czasu, a dwa system z recovery ma w sobie masę śmieci od producenta a po 3 ta partycja zabiera miejsce na dysku. Odkąd standardowe naklejki z kluczami zastąpił klucz w UEFI, wystarczy pobrać odpowiedni obraz z Media Creation Tools, wymienić dysk zainstalować i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...