Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Nie żeby coś, ale jednak przed zakupem proponowałbym rozważyć jeszcze być może inne modele, popytać więcej. Nie brałbym tak w ciemno jedynej propozycji. Taka rada - nie podejmuj zbyt pochopnych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę potrzebował drukarki do drukowania kolorowych etykiet samoprzylepnych na błyszczącym papierze.

Jaką drukarkę laserową wybrać aby koszty jej serwisowania i drukowania były jak najniższe?

Ja sam wytypowałem taką HP LaserJet Pro Color CP1025 ale mój wybór to tylko teoria nie poparta żadną praktyką.

A więc proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

HP nie polecam z różnych względów, ale drukarki Brother sprawiają się naprawdę wyśmienicie.

 

Tanie w eksploatacji i z trzyletnią gwarancją, co też nie w kij dmuchał.

 

Może ta: Brother HL-3140CW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pierwsze typy. Tak jak wspomniałem ze względu na jej przeznaczenie oprócz niezawodności ważny jest dla mnie nie tyle koszt kupna samej drukarki co raczej koszty związane z jej eksploatacją. Sprawdziłem komplet tonerów (zamienników) do Brother'a który wytypował Jego Cień kosztuje około 200 zł. do HP który wymieniłem ja to 135zł. Jest pytanie ile stron można na jednym komplecie wydrukować ale to sprawdzę sam.

PS.

Mam w domu starą kupioną w Makro chyba z 17 lat temu HP 6L i [beep]a nie chce się zepsuć a drukowałem na niej nawet opakowania z kartomu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Mam w domu starą kupioną w Makro chyba z 17 lat temu HP 6L i [beep] nie chce się zepsuć a drukowałem na niej nawet opakowania z kartomu. :mrgreen:

 

Ja mam jeszcze starszą drukarkę HP 4 - dokładnie taką jak w tym linku http://obrazki.elektroda.pl/7817788600_1316445901.jpg - Działa drukuje i też się nie chce zepsuć. Moja już jest pełnoletnia i waży z dobre 10 kg ;) Gniotsa nie łamiotsa.

 

Dzisiejsze drukarki to już nie to samo co kilkanaście lat temu. Podziałają max 5 lat i trzeba zmienić.

Moja rada patrz na cenę zamienników - reszta w sumie w miarę podobna - jeśli chodzi o jakość i szybkość drukowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
... dlaczego nie polecasz HP?

Powodów jest kilka, ale skupię się na zasadniczych dwóch, otóż fatalnie pracują na zamiennikach (kartridżów, kaset) i stosowane są w nich liczniki wydruków, po przekroczeniu pewnej liczby (w każdym modelu inna), drukarki zwykle odmawiają współpracy i trzeba resetować eeprom, a to zabawa nie dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A to ciekawe kiedy w moim HP Deskjet k209a zostanie przekroczony limit. Jak narazie już 3 i pół roku wszystko jest ok, a tusze kupuję oryginalne, bo są taniutkie (ok. 60 zł czarno-biały + kolor), więc zamienników się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Używamy jak widać urządzeń kompletnie innej klasy. :D

 

Nie interesowałem się jakie limity wydruków ustalają producenci dla biurw, ale też nie są raczej zbyt wysokie, ale drukarki graficzne, które u mnie pracują, mają wskazane wcześniej ograniczenia, dlatego zmieniłem preferencje co do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam Google? Mi na komputerze (Firefox, Explorer, Chrome) i na tablecie i smartfonie wyświetla że mam starą przeglądarkę i nie mogę wejść na Google.

Nawet jeśli używałbyś starej wersji którejś z tych przeglądarek to i tak nigdy nie ujrzysz takiego komunikatu o jakim wspomniałeś. Co najwyżej wyświetliła by ci się stara wersja interfejsu.

 

Masz zainfekowany router. Zaloguj się do routera i sprawdź jakie masz ustawione adresy DNS. Bo prawdopodobnie ustawione są złośliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze to że ich nie mogę zmienić. Kiedy wybierać automatyczne DNS i chce to zapisać to nic się nie dzieje.

 

Próbowałem w Firefoxie i niby się zmieniły, ale dalej to samo :( Chyba zresetuje router do ustawień fabrycznych.

 

EDIT: Ok, stronę czerpało mi z cache przeglądarki. Wyczyściłem i już działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się chyba na mnie uwziął. Przed chwilą znowu miałem problem z dostępem do facebooka, youtube. Na telefonie po wpisaniu któryś z tych adresów pobierała się aplikacja mobogenie. DNS były na automacie, a mimo strony się nie wczytywały. W internecie przeczytałem że ktoś wgrał mi fałszywy firmware. Musiałem zaktualizować do oryginalnego. Po tej operacji wszystko działa już prawidłowo.

Na przekorę radzę wszystkim zablokować zdalny dostęp do routera z internetu. Więcej tu: http://www.mbank.pl/forum/watek,996840, ... ink,1.html i tu http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czasami siostra użytkuje kompa... Ja nie instaluje programòw pezez www bo zawsze dodają śmieci typu delta toolbar.Lepiej pobierać czyste instakki np na chomiku...

 

Może tak? Pierwszy link z Google

http://istart.webssearches.com/uninstall/firefox.html

Ew. wchodzić w Programy i funkcje w panelu sterowania i szukasz czegoś co ma w nazwie ww. stronę i odinstalowujesz.

 

 

Akurat to jest instrukcja jak to wywalić ze strony startowej.Zmiana adresu i deinstalacja zbędnego dodatku nie pomaga dopòki nie podmienimy skròtu na pulpicie. Jaki jest trik żeby wywalić śmiecia z nowej karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//Tyle razy przypominam, aby czytać co się instaluje. Zwykle takie śmieci goszczą na kompa użytkowników, którzy instalują cokolwiek klikając Next, Next, Next bez czytania.

Dokładnie!

Takie mamy dzisiaj czasy, że nawet instalując jakiś znany i renomowany program, trzeba przy tym bardzo uważać i uważnie wszystko czytać, bo nawet i w takim przypadku może nam się dodatkowo zainstalować jakaś "niespodzianka"... :|:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jako, że wątek o WEEB TV jest zablokowany to napiszę to tutaj, od wczoraj ta strona nie jest dostępna, w necie aż huczy o tym, że zostanie zamknięta, na Facebook-u informują tylko, że mają problemy techniczne i usuwają je, Ja w to nie za bardzo wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki polskie platformy nie zrozumieją, że wszystko idzie w IPTV to dalej będziemy mieli takie cuda jak WEEB TV. Coś tam kombinuje C+ Sport Online, czy IPLA, ale to dalej mizerna oferta. Wiele osób nie ma TV i kupuje pakiety TV Online jak WEEB, czy inne tego typu serwisy. Jest to też dobra opcja dla podróżujących, bo kto czyta książkę jak ulubiona drużyna gra arcyważny mecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...