Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem komputer na komputronik i wybrałem mòj salon.Dołożyłem 50 zł i mi zmontowali.Pozostało wgrać system.Pròbowałem wczoraj ale brak wymaganego oprogramowania napędu cd/dvd . Jutro do nich zadzwonię i może się coś dowiem.

 

W temacie awari starego - gdyby padła płyta to komputer w ogóle podjąłby próbę uruchomienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W temacie awari starego - gdyby padła płyta to komputer w ogóle podjąłby próbę uruchomienia ?

To zależy jak płyta padnie.. Jak padnie dobrze to nawet komputer nie drgnie.. żadnego szumu nic.. to jest ten najlepszy przypadek !! A by sprawdzić bez miernika czy na pewno płyta nie zasilacz.. to wpinasz na bank dobry zasilacz. . Jeżeli nie ma żadnej reakcji płyty kompa masz odpowiedź.. Na elektroda pl jest dokładnie opisane jak mostkiem sprawdzić zasilacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.Czasami zakłada się najgorsze a tu niespodzianka - wszystko jest ok.Przysłuchałem się jak komputer chodzi,stwierdziłem że jak zwykle i mnie olśniło. Sprawdziłem kabel komp-monitor i był włożony na odwròt więc dlatego nic nie było na monitorze... ( śmiech )

 

Nowy też już uruchomiony.Podczas instalacji win7 wywalało brak sterownika napędu cd /dvd . Dziś dostałem płytę od kolegi z pracy i windows 8 poszedł bez problemu. Teraz tylko się przyzwyczaić .

Wszystko chodzi bardzo dobrze.Cicho ,szybko a filmy online aż miło oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za to że będę złosliwy ale wytłumacz mi jak można odwrotnie podłączyc kabel łączący monitor i komputer ?? Kabla vga się nie da - gniazdo vga ma specyficzny kształt i podłącza się tylko w jeden sposob - DVI także a hdmi tym bardziej.

 

Podobno Polak potrafi wszystko nawet z budki telefonicznej wyklepac samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy komputerowy program oszukał ludzkich sędziów - przekonał ich w rozmowie, że jest człowiekiem. A konkretnie 13-letnim chłopcem

Robi się ciekawie. Coraz bardziej prawdopodobna robi się wizja przejęcia świata przez maszyny.

 

Cały tekst artykułu: http://wyborcza.pl/1,75400,16119707,Naz ... xSlotI3img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Mam problem z swoim "idealnym, zarąbistym" komputerem. We wrześniu została w nim wymieniona płyta główna i zasilacz przez nie powiem jakiego serwisanta. Komputer działa można powiedzieć jak chcę zacina się jak chcę , kiedy chcę (mimo że jest czysty Windows 7 lub Lubuntu). Gdy wybije korek w domu lub wyłączę go z zasilacza robi problem. Włącza się i po paru sekundach się włącza oraz przestawia ustawienia w BIOS na fabryczne . Wymieniałem baterie od Biosu i nic nie dało.

Ja mam nie raz ten komputer wywalić przez okno i jak to jest zły dział to proszę ten post przekierować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle niewiele rzeczowych info i mało po polsku :/

We wrześniu została w nim wymieniona płyta główna i zasilacz przez nie powiem jakiego serwisanta.

Jaki model płyty, zasilacza itp? Powód wymiany?

Komputer działa można powiedzieć jak chcę zacina się jak chcę , kiedy chcę (mimo że jest czysty Windows 7 lub Lubuntu).

Co to znaczy - zacina się? Grasz, przeglądasz neta i nagle 100% w zużyciu procesora, czy inna przypadłość?

Gdy wybije korek w domu lub wyłączę go z zasilacza robi problem. Włącza się i po paru sekundach się włączyć oraz przestawia ustawienia w BIOS na fabryczne .

Tego już wcale nie rozumiem:

"Włącza się i po paru sekundach się włączyć..."
Jak wybija korek i pisze o problemie po włączeniu(czyli pyta, czy chcesz przejść w tryb awaryjny itp, to normalne) Jak wyłączasz komputer? Bo wychodzi na to, że zamiast zamknąć komputer to po prostu odłączasz mu zasilanie wyciągając wtyczkę z gniazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Płyta główna Biostar 945P-A7A, a Zasilacz no name. Powód wymiany przepalił zasilacz i płyta główna

2.

Komputer zawsze nie dociąga dwóch kart na chrome , albo gdy pracuje w Word ma problem z stablinością lub zawiesza się

3.

Po wybiciu korka lub wyłączenia z gniazdka komputera ma problem z startem. Uruchamia się i wyłącza , a po paru sekundach się włącza. A po uruchomieniu przestawia ustawienia w BIOS (data,dyski etc)

4.

Nie jest wyłączany normalnie z Windowsa. Ale po wybiciu korka lub wyłączenia z zasilacza. Na początku jest start komutera po 1 sekundzie wyłącza , a po chwili przerwie uruchamia

 

Sorry za składnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na niekompatybilność części z płytą bądź ogólnie z Windowsem. Jeśli Windows jak był czysty(zainstalowany od nowa) tak robił to tylko by to potwierdzało. Zasilacz no-name też może nie ciągnąć tego zestawu, bądź wymieniony został na jakiegoś bubla. Jeśli od początku miałeś takie problemy po wymianie to szkoda, że nie zgłosiłeś tego do firmy, która ci to robiła. Sprawdź w menadżerze urządzeń, czy wszystko jest poprawnie zainstalowane i wykrywane. Zasilacz sprawdzisz tylko niestety w innym zestawie. Tylko, czy ktoś kto to składał sprawdził, czy aby nie uszkodziły się po przepaleniu inne części jak procesor, grafika, dysk to już inna sprawa.

A nie piszczy ci komputer jakoś charakterystycznie krótkimi sygnałami po uruchomieniu ?

Mógłbyś sprawdzić jak nie będzie dla ciebie problemem format na tym komputerze starszego Windowsa XP. Robota wygląda na spartoloną, ale może coś pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na wymianę na nowy komputer. Modernizacja, wymiana częsci na granicy opłacalnosci. Żależy do czego używasz komputera. Oczywiscie powstaje pytanie ile jestes w stanie wydac pieniędzy na nowy komputer. Do filmow, internetu, poczty, pisania pism, przeglądania zdjęc ich prostej edycji, starsze gry to spokojnie kupisz nowy komputer w cenie 600 zł - platforma AMD AM1 - szału nie ma ale spełnia w zupełnosci swoje zadanie. Plyta + procesor + 4GB ram + dysk + zasilacz = 600 zł. Zestaw cichy, nie grzeje się i mało prądożerny. Oczywiscie częsci nowe - na normalnej gwarancji sklepowej. Jesli oczywiscie sam złożysz nowe częsci w swojej obudowie. Bez systemu oczywiscie ;)

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd ... miera.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@tweed77, to co napisałeś może być dobre dla kogoś, kto paradoksalnie nie liczy się z forsą, bo nie pożyje toto zbyt długo.

 

Podstawą długowiecznego komputera to, niezła markowa płyta główna i stabilny markowy zasilacz, a to już rodzi koszty rzędu ok. 400 PLN, a gdzie reszta zestawu?

 

Człowiek niemajętny zmuszony jest oszczędzać inaczej, niż człowiek bogaty, bogatego bowiem stać, by kupować [beep], a biedny powinien kupować dobre rzeczy, raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po leasingowe komputery, to w olbrzymiej większości zwykłe rupiecie, więc szkoda się w to moczyć, chyba że mówimy o markowych stacjach graficznych np. DELL-a, z procesorami w wersjach pro od Intela, ale chyba to nie o takim sprzęcie mówimy w tym wypadku (?). ;)

 

Moja propozycja, to jak mówiłem wcześniej, zakup porządnej płyty głównej i kupienie dobrej klasy zasilacza, a dobór pozostałych komponentów i tak wymusi architektura płyty, tyle że można wybierać najmniej wydajne podzespoły ze zwykłej oszczędności.

 

Można dla przykładu zrezygnować z odrębnego GPU i korzystać ze zintegrowanego z CPU (a są całkiem wydajne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@tweed77: Pytanie tylko czy warto? Jeśli komputer jest potrzebny od zaraz i ma się bardzo niewielkie wymagania, no to może tak. Ale myślę lepiej trochę doskładać i kupić coś nowszego, wydajniejszego, co zarazem pozwoli obejść się dłużej bez wymiany. Pamiętam też byłem w podobnej sytuacji i przymierzałem się do takiego poleasingowego Della za 400-500 zł, jednak postanowiłem trochę zaczekać i wydać nieco więcej na sprzęt, który jest przyszłościowy i pozwala na łatwą modernizację. Biorąc takiego Della zamknąłbym sobie możliwości dalszego rozwoju. Nie warto więc iść całkiem po kosztach, a myśleć przyszłościowo. Większa ilość wydanych pieniędzy na początku może się później zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na wymianę na nowy komputer. Modernizacja, wymiana częsci na granicy opłacalnosci. Żależy do czego używasz komputera. Oczywiscie powstaje pytanie ile jestes w stanie wydac pieniędzy na nowy komputer. Do filmow, internetu, poczty, pisania pism, przeglądania zdjęc ich prostej edycji, starsze gry to spokojnie kupisz nowy komputer w cenie 600 zł - platforma AMD AM1 - szału nie ma ale spełnia w zupełnosci swoje zadanie. Plyta + procesor + 4GB ram + dysk + zasilacz = 600 zł. Zestaw cichy, nie grzeje się i mało prądożerny. Oczywiscie częsci nowe - na normalnej gwarancji sklepowej. Jesli oczywiscie sam złożysz nowe częsci w swojej obudowie. Bez systemu oczywiscie ;)

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd ... miera.html

 

Komputer używam do internetu , pisania w Word , grania w Minecrafta oraz musi być wydajny w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...