Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z kanałami TVN w CP?


ortax123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wartość umowy opiewa na 130 mln zł. Z tytułu opłaty licencyjnej za rozprowadzanie programów TVN 24, TVN Style, TVN Turbo i TVN Meteo, Cyfrowy Polsat zapłaci TVN za każdego abonenta Pakietu Familijnego miesięczną opłatę licencyjną wyrażoną w euro. Jej stawka uzależniona będzie od liczby abonentów Pakietu Familijnego.

- Łączna wartość podpisanych aneksów zależy od liczby abonentów Pakietu Familijnego oraz od kursu wymiany złotego na euro. Cyfrowy Polsat oszacował, iż łączna wartość tych aneksów, w okresie trwania umowy, nie będzie niższa niż 130 mln zł, przyjmując kurs euro/PLN na poziomie 4,659 zł za 1 euro.

 

informacja z tvn24.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś taki artykuł, w którym pisano że wymiana nie jest zadawalająca dla tvn. A co się porobiło ? Kanały tvn zostają w CP a do n jak wnioskuje nic z polsatu nie trafi. Jak dla mnie najlepiej gdyby polsat (otwarty) trafił do TNK ale jak widzę na to chyba nie ma szans

Jednym słowem polsat wykiwał tvn ehh....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc przez półtora roku nic co by zwróciło moje zainteresowanie tam nie znalazłem, ale o gustach się nie dyskutuje. Widocznie CP nie był zainteresowany.

@ lukasek93

Nikt nikogo nie wykiwał.

Biznes to biznes, na początek musisz kupić dziewięć piw abyś dostał dziesiąte za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

i w końcu wiadomo:) Mówiłem że TVN i Polsat się oficjalnie dogada:)Panowie tak spekulowali i co:P @Bartek A na co im ten kanał? W sumie jest interesujący ale...:) Widocznie uznali że płacić za jego transmisję tvnowi się nie opłaca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... wszystko zostaje (w tym wypadku) z rodziną CP... :smile:

To z tego wynika także, że do CP nie dołączy TVN Warszawa - tak?

 

Ja jestem jednak trochę zawiedziony, że do CP nie dołączą nowe programy - szczegółnie Religia TV i TVN Lingua... - ale trzeba żyć dalej :lol:

Dogadali się tak, żeby obie strony zbytnio nie straciły... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w końcu wiadomo:) Mówiłem że TVN i Polsat się oficjalnie dogada:)Panowie tak spekulowali i co:P @Bartek A na co im ten kanał? W sumie jest interesujący ale...:) Widocznie uznali że płacić za jego transmisję tvnowi się nie opłaca:)

A bynajmniej nie rozpatruję tu w ogóle opcji potrzebny/niepotrzebny - rozpatruję fakt, że z tego co wiem ITI daje ten kanał bezpłatnie, w umowie nie usankcjonowano też obecności TVN Warszawa, a przecież to również kanał bezpłatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam ze nie nalezy rozpaczac z powodu braku Religia TV ,czy Lingua w CP.To ze sa w Cyfrze nie oznacza ze musza byc na slonecznej platformie.To bez sensu gdyby w kazdej platformie byly te same kanaly.Po co wam wszystkie kanaly TVN?Czasem mam wrazenie ze tylko po to zeby bylo wiecej kanalow na liscie. :smile: Mysle ze w CP dobrze mysla i jesli juz to wezma te dodatkowe kanaly przy innej okazji i za mniejsze pieniedze.Predzej czy pozniej ITI bedzie musial je poupychac nawet do CP chcac na nich zarobic.Ta umowa ktora podpisano dzisiaj dotyczy kanalow ITI majacych najwieksza ogladalnosc -byc moze wartych ceny jaka zaplacono za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że operatorzy na kanały FTA również podpisują umowy - sankcjonuje to oficjalny byt kanału FTA na platformie. Dziwne, że w takiej umowie TVN-CP nie ma punktu o takim kanale.

---

Tak się jeszcze zastanawiam - jeśli TVN zarobi minimum 130 mln zł, umowa jest wieloletnia (czyli najpewniej na 3 lata) to dzieląc 130 000 000 : 36 : 2 300 000 = 1,57 zł, co powiem jest kwotą dosyć niską, wydawało mi się, że paczka TVNów idzie powyżej 2 zł, ktoś może naprowadzić mnie na prawidłowe wyliczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wygląda na to @Bartek, że to nie TVN był stroną inicjującą renegocjację umowy tylko CP. Są największym operatorem płatnych platform w Polsce więc zarządali rabatu związanego z ilością abonentów i go pewnie dostali. W dodatku mają umowę przeliczoną wg dzisiejszego wysokiego kursu euro i jeśli nie dojdzie do jakiegoś totalnego załamania złotego to w dłuższej perspektywie będą zyskiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była to renegocjacja tego typu to TVN na pewno nie podpisywałby umowy w tym momencie, szczególnie, że mamy spore wahania kursowe i jak sam mówisz, mając przy tym rację, że ta kwota będzie się zmniejszała w przypadku umacniania się naszej waluty. Generalnie np. teraz wszyscy mówią o kłopotach Nki właśnie z tego powodu - bo kurs poleciał, a platformy sporą część umów mają w walutach. Raczej po prostu pojawiła się konieczność renegocjacji umowy co 3 lata, zauważ, że to się zgadza - 1 umowa z 2003, renegocjacja w 2006 i teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat jest nawet bardzo lakoniczny - z drugiej strony na tvn24.pl informacja o umowie jest bardzo wysoko i na stronie głównej - co jakby się kłóci z komunikatem - ale jakby wchodzimy w dziwne spostrzeżenia ;-)

 

TVNy co jak co - są ciekawe i obecnie kształtują, czy tego chcecie czy wiele, wiele opinii. Czy słusznie czy nie - to już inna sprawa, na pewno nie jest to miejsce na taką dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...