Skocz do zawartości

Polsat Box GO - oferta dla subskrybentów


pieszczoch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przestań się powtarzać i w końcu niech do Ciebie dotrze, że nie są to żadne wymysły tylko rzeczywistość, której ty nie wiedzieć czemu nie chcesz zakceptować. Sądzisz, że narzekałbym na dobrze działającą usługę? Podpowiem Ci: NIE. Jak coś działa prawidłowo to chwalę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie chcesz zaakceptować, że Twoja rzeczywistość nie jest jedyną istniejącą. Że nie ma referencyjnego, wolnego od wad sprzętu (a za taki np. uważałeś Shielda), że działanie takich usług jest zależne nawet od takich [beep]ól jak przeglądarka (vide Netflix śmgiający w 4K na Edge i w 720p na Firefoxie, a nie działajacy w ogóle na Safari na starszych Makach mimo mocnych procesorów). I jeszcze ignorujesz to, że ktoś ma w tym więcej doświadczenia i wiedzy niż klikanie w pilota...

Ja Ci nie wmawiam, że jesteś ślepy, albo się nie znasz, mimo, że mam ku temu powody ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bugmenot napisał:

Ty nie chcesz zaakceptować, że Twoja rzeczywistość nie jest jedyną istniejącą. Że nie ma referencyjnego, wolnego od wad sprzętu (a za taki np. uważałeś Shielda), że działanie takich usług jest zależne nawet od takich [beep]ól jak przeglądarka (vide Netflix śmgiający w 4K na Edge i w 720p na Firefoxie, a nie działajacy w ogóle na Safari na starszych Makach mimo mocnych procesorów). I jeszcze ignorujesz to, że ktoś ma w tym więcej doświadczenia i wiedzy niż klikanie w pilota...

Ja Ci nie wmawiam, że jesteś ślepy, albo się nie znasz, mimo, że mam ku temu powody ;).

W tym przypadku na jakim sprzęcie byś nie odtwarzał, to masz 25 fps. Normalne, że każdy ma inne wymagania, więc jednemu pasuje, innemu nie za bardzo. Koleś z ostatniego wpisu  na poprzedniej stronie siedzi na IPTV Polsatu i pieje nad tym z zachwytu, dlatego się nie dziwę, że również pieje nad 25 fps z Ipli na Mi Boksie. Najwyraźniej chyba zapomina, że procek z miboxa nie wspiera mediacodec od googla dlatego wymięka przy 50 fps właśnie na Ipli lub innych serwisach. Wystarczy zarzucić właśnie sport, ewentualnie tvn24 i zerknąć na ruchomy pasek info. Gołym okiem widać mikroprzycięcia. Wielu ludzi nie widzi problemów z obrazem o których ja piszę. Większość ludzi w ogóle niewiele widzi i w tym jest problem.

Edytowane przez glaca
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ten super płynny przekaz 1080/50p jest generowany sztucznie (ponownie przeklejam): "PSP1/2 jest 1080/50p  8Mbps H.264 ale wygenerowane ze źródła 1080/50i o wyższym bitrate (nie wiem jakim), z którego produkowany jest PSP na SAT (też 1080/50i) w VBR od 10 do 16 Mbps".

Tak więc twierdzeń o tej super płynności (które tutaj uskutecznia też mający doskonały wzrok kolega @shevchenko1987) biorącej się ze sztucznego generowania klatek (bo przypominam, że 1080i to 50 półobrazów, a 50p pełnych) względem normalnych pełnych 25 klatek w 4K nie zrozumiem. To jest po prostu omijanie problemów sprzętowych.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, radzion19 napisał:

Oglądam teraz ten mecz w 4k na tv samsung, i muszę stwierdzić że tego nie da się oglądać

Z tym się nie zgodzę.  Zresztą każdy z nas ma swoje subiektywne odczucia. Mamy takie szczęście , że możemy się odnieść do Canal+4K, Eleven Sports 1 4K.

Tyle , że sport 4K w sieci to nie będzie to samo co Canal+4K HDR[ Ekstraklasa]  z satelity. Większość czeka na MyCanal i spodziewa się fajerwerków jak się tam pojawi Canal+4K, a nie koniecznie to będzie dobre rozwiązanie.  Jestem nawet pewien , że to nie będzie dobre dla oka ;)

Edit:

Jeszcze jedna ważna kwestia , czy odpalenie LM 4K Ipla na TV "X" będzie tak samo wyglądała jak na TV "Y" ?

 

 

Edytowane przez kingofsouth
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Żeby ostudzić emocję ;)  to zwrócę się do @wislok , czy kolego udało ci się odpalić 4K na laptopie?

Chodziło mi o to,że nie mogłem znaleźć tego materiału. Jednak był, tylko musiałem wpisać Chelsea Londyn- Bayern Monachium  bo jak wpisywałem Chelsea-Bayern znajdowało mi jedynie skrót i to płatny w pakiecie. Mój sprzęt za slaby by odpalić materiał w jakości 4K. To mnie nie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem mecz w 4K na ipli na tv Sony, mam również Canal+4k z dekodera ultraboxa i powiem tylko tyle że nie dam 40 zł za to 4 K z ipli bo jest bardzo słabe w porównaniu do 4K z satelity na Canal+4K. Mam nadzieję, że PC+ wygra kolejny przetarg na ligę mistrzów i na ligę Europy i będzie transmitować w 4K z satelity

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam sportu "z puszki" ale dla testu odpaliłem to na moim Samsungu i powiem że d... nie urywa, wręcz mam wrażenie że na PPS jest to bardziej płynne, po za tym czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu to tak się tnie :?: , nawet z wi-fi przełączyłem na połączenie po kablu(mam 150Mg) i nic to nie zmieniło- kilkadziesiąt sekund akcji i kilkunastosekundowa stopklatka itd. co u mnie jest nie tak :?:

acha- co to za czarny prostokącik po środku na dole ekranu(na oko 2x3 cm)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym ekspertem w temacie transmisji na żywo przez internet, ale przez lata oglądania różnych transmisji, czy to z Ipla, czy ze sport.tvp.pl nauczyłem się, że zacięcia zazwyczaj nie wynikają ze słabości internetu odbiorców co serwerów/łącz internetowych nadawców, tzn. wiadomo, że jak powiedzmy 100 000 ludzi odpali w jednym momencie transmisję, która ma mieć bitrate na poziomie np. 8 mb/s. to po prostu łącze, które obsługuje serwer może się zapchać, tzn. wiadomo też, że oni to mają pewnie jakoś zabezpieczone, np. tak (zgaduję), że kilka łącz można połączyć w jedno i skierować całą moc na najbardziej obciążoną (popularną) transmisję, ale czasem nawet to może nie wystarczać po prostu.

 

Pamiętam jak to było kilka lat temu przy okazji Mistrzostw Świata, czy Europy (już nie pamiętam dokładnie ? ), kiedy pierwszy raz w Ipla były dostępne dodatkowe kanały Polsat Sport dedykowane transmisjom, to one co chwila się zacinały, właśnie przez ilość ludzi, która chciała je oglądać, a na którą Ipla nie była gotowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Frazes napisał:

....

Pamiętam jak to było kilka lat temu przy okazji Mistrzostw Świata, czy Europy (już nie pamiętam dokładnie ? ), kiedy pierwszy raz w Ipla były dostępne dodatkowe kanały Polsat Sport dedykowane transmisjom, to one co chwila się zacinały, właśnie przez ilość ludzi, która chciała je oglądać, a na którą Ipla nie była gotowa. 

 

Spam? Przecież tu nie chodzi o zacinanie, tylko o spadek klatkarzu video. To zupełnie dwa różne pojęcia.

 

Również odpaliłem ten mecz w 4K na Tizen i sam obraz jest naprawdę spoko (bez dwóch zdań widać różnice między 4K a 1080), ale faktycznie przy 4K płynność drastycznie spada. Czy to jest pierwsza/jedna z pierwszych transmisji 4K na żywo w IPLI? Może niedługo zostanie to poprawione, bo rzeczywiście taka płynność do sportu jest niestety nieakceptowalna.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były już transmisje ale wcześniejsze nie były tak stabilne. ta się naprawdę udała jeśli chodzi o dostępność i jakość. ja na nic nie narzekam :P.

a co do @glaca to gdzie ja niby pisałem ze pieję z zachwytu na iptv? akurat napisałem tutaj bardzo dużo krytycznych wpisów na jego temat, używam bo nie mam możliwości instalacji anteny....

@radzion19  wybacz ale tam nie ma żadnej komety, nie wiem co wy za [beep]iane telewizory macie :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Frazes napisał:

zacięcia zazwyczaj nie wynikają ze słabości internetu odbiorców co serwerów/łącz internetowych nadawców, tzn. wiadomo, że jak powiedzmy 100 000 ludzi odpali w jednym momencie transmisję, która ma mieć bitrate na poziomie np. 8 mb/s. to po prostu łącze, które obsługuje serwer może się zapchać

Zgodziłbym się z tobą gdybyśmy mówili o transmisji live, ale ilu oglądaczy włączyło to wczoraj dokładnie w momencie w którym ja to uczyniłem :?:

tu chyba problem jest w innym miejscu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kingofsouth napisał:

Z tym się nie zgodzę.  Zresztą każdy z nas ma swoje subiektywne odczucia. Mamy takie szczęście , że możemy się odnieść do Canal+4K, Eleven Sports 1 4K.

Tyle , że sport 4K w sieci to nie będzie to samo co Canal+4K HDR[ Ekstraklasa]  z satelity. Większość czeka na MyCanal i spodziewa się fajerwerków jak się tam pojawi Canal+4K, a nie koniecznie to będzie dobre rozwiązanie.  Jestem nawet pewien , że to nie będzie dobre dla oka ;)

Edit:

Jeszcze jedna ważna kwestia , czy odpalenie LM 4K Ipla na TV "X" będzie tak samo wyglądała jak na TV "Y" ?

 

 

Chyba nie wiesz co piszesz...

Dobry transkoder + dobre łącza nadawcy sygnału TV i 4K może wyglądać naprawdę zacnie, wasza satelita przy tym wymieknie. Sam mam właśnie IPTV unicast 4K działające w otwartym internecie i nawet taki Eleven 4K wygląda rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, djadijos napisał:

 

Sam mam właśnie IPTV unicast 4K działające w otwartym internecie i nawet taki Eleven 4K wygląda rewelacyjnie.

IPTV Unicast jest ewenementem , nie licz , że PC+, CP czy inny operator będzie się bawił w to , gdyż dla zwykłego śmiertelnika ważne jest by po kosztach lecieć.

Polak nie koniecznie jest skory do wydawania pieniędzy. Liczy się jak najwięcej jak najmniejszym kosztem.

Ty jesteś pasjonatem, a ilu jest takich abo? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, djadijos napisał:

Chyba nie wiesz co piszesz...

Dobry transkoder + dobre łącza nadawcy sygnału TV i 4K może wyglądać naprawdę zacnie, wasza satelita przy tym wymieknie. Sam mam właśnie IPTV unicast 4K działające w otwartym internecie i nawet taki Eleven 4K wygląda rewelacyjnie.

Co masz? Niszowego dostawcę TV, który ma niewiele wspólnego z powszechną dostępnością? Twoje wywody w stylu "wystarczy" czytam od prawie 2 lat w temacie Netii i jaka tam tv kupa była, taka jest. Podobnie u innych dostawców usług TV przez internet w naszym kraju. Wystarczy..., otóż chyba nie wystarczy jeśli praktycznie  wszyscy dostarczają jakościową kupę, dobrą na ekran w rozmiarze laptopa. Mowa oczywiście o sporcie nadawanym na żywo.

Edytowane przez śmiechu warte
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie @śmiechu warte , sport live 4K to ciężki temat. Niby wygląda to dobrze, ale ....

Kolega wspominał o PL w 4K na Amazonie, sam jestem ciekaw jak to wyglądało? ;)

Ktoś z was miał przyjemność oglądania tego?

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na Amazonie tylko mecze PL w HD. 4K mimo dostępności, przez przeglądarkę na Maku nie działało.

Sporo buforowania i totalnych zaników w ciąg kilkunastu minut oglądania ale pewnie to też kwestia tego pod jaki rynek optymalizują swoje CDNy do serwowania tego.

Bitrate ponad 10 Mbps, 1080p/50. Z fajnych rzeczy x-ray jak przy filmach z danymi na temat meczu, statystykami itd.
Narzekań na brytyjskich forach jak tutaj, że tnie, że źle wygląda (bo ktoś oglądał np. w 480p na jakimś starociu bez wsparcia DRM) itd oczywiście mnóstwo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do rzeczy? Niejedna osoba wspominała, że na Amazonie nie ma cudów, co nie zmienia faktu, że twoje zachwyty nad Iplą są z lekka kabaretowe. Jak ktoś wcześniej napisał, każdy ma inne wymagania, więc trudno nazywać cukierkiem, kupę owiniętą w cukierkowy papierek. Zresztą niech Amazon zatrudni djadijosa, bo przecież wystarczy to i tamto, i będzie żyleta.

Edytowane przez śmiechu warte
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...