Jump to content
pieszczoch

IPLA - wszystko o usłudze, aplikacji, opłatach itp.

Recommended Posts

Zamiast być ignorantem proponuję lekturę o prawach autorskich, licencjach i regulaminu świadczenia usług. Powołując się na swoje prawa, wypada je najpierw znać, aby nie narazić się na śmieszność.

PS. Znajomość regulaminu forum też nie zaszkodzi.

Kolego @seller

Kolega @swojadroga udzielił Ci informacji zgodnie z jego (notabene bardzo dobrą !!) znajomością regulaminów i nie do niego kieruj swoje uwagi bo nie on wymyśla regulaminy - on "tylko" ;) je dobrze zna.

Wyobraź sobie że zgodnie z regulaminem, który podpisałeś ;) a widać nie znasz ($17 pkt. 1f) brzmi w skrócie: "Cyfrowy Polsat może zawiesić w całości bądź w części, świadczenie Usług Abonentowi ... jeżeli Abonent/Użytkownik: ...

f) korzysta z Usług poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej,"

Wynika to pewnie z jakiś umów i tak jak napisem wyżej w tej sprawie walcz z CP.

Dla ułatwienia dodam, że zgodnie z w/w regulaminem cudzoziemcy też mogą zawierać umowy i korzystać z usług CP, ale na terenie Polski.

ps

widzę że @swojadroga już też się wypowiedział ;)

To że ipla nie działa za granicą na komputerach to wiem, a jak wygląda oglądanie ipli za granicą na dekoderach polsatu, nie chodzi mi tu o legalność ale możliwość?

Mam jeszcze drugie pytanie. Czy jeśli mam wykupione pakiety ipla i mogę je oglądać na dekoderze satelitarnym, to czy mając jednocześnie dekoder T-HD 1000 do telewizji naziemnej wykupione pakiety będą równierz dostępne?

Dekoder T-HD1000 ma dostęp tylko do bezpłatnego katalogu IPLA. Płatne katalogi IPLA są dostępne tylko w dekoderach HDx000 w wersji satelitarnej.

Czy jest jakieś ograniczenie w ilości sprzętów (tablety itp) do Ipli oraz HBO GO ?

Dziękuję za info.

W HBO GO masz ograniczenie do dwóch sprzętów. .

Jednocześnie na dwóch możesz oglądać , które możesz dowolnie zmieniać.

Czyżby Ipla planowała wprowadzić nowe pakiety i kanały TV? Właśnie w aplikacji na Androidzie pojawiły mi się pakiety, w których wymienione są następujące kanały:

IPLA NEWS - Polsat News, Polsat Biznes, Superstacja, TV Republika - 4,90/30dni, 10,90zł/90dni

IPLA DZIECI - DaVinci Learning, DuckTV - 4,90/30dni, 10,90zł/90dni

IPLA ROZRYWKA - Polsat Play, Polsat Cafe, iTV, Kino Polska Muzyka, Rbl.tv, 4funTV, TV Disco - 4,90/30dni, 10,90zł/90dni

IPLA WIEDZA - Discovery, History, Viasat History, Viasat Nature, Viasat Explorer - 4,90zł/30dni, 10,90zł/90dni

IPLA MINI - połączenie pakietów NEWS, DZIECI, ROZRYWKA, WIEDZA - 14,90zł/30dni, 33,90zł/90dni

IPLA FILMY I SERIALE - Kino Polska, Filmbox, Filmbox HD, Filmbox Extra, Filmbox Family, Docubox, AXN Spin, AXN Black, AXN, Sundance - 19,90zł/30dni, 44,90zł/90dni

IPLA MAX - wszystkie pakiety w jednym - 49,90zł/30dni, 112,90zł/90dni

W skład tych pakietów wchodzą również treści VOD. Reszta pakietów przynajmniej na razie tak jak obecnie. Nowych kanałów nie widać w zakładce TV.

IPLA strasznie zdziadziała. Chciałem obejrzeć Imperium Disco Polo, a tu się okazuje, że muszę mieć premium, kiedyś było za free. Ponadto teraz wszystko jest szyfrowane, co uniemożliwia wydobycie bezpośredniego linku do materiału.

To już takie materiały do premium dają? No to rzeczywiście dziadostwo.

IPLA strasznie zdziadziała. Chciałem obejrzeć Imperium Disco Polo, a tu się okazuje, że muszę mieć premium, kiedyś było za free. Ponadto teraz wszystko jest szyfrowane, co uniemożliwia wydobycie bezpośredniego linku do materiału.

Na pewno? Z ciekawości sprawdziłem na stronie ipla.tv i Imperium Disco Polo jest materiałem bezpłatnym.

Chodzi mi o nowe odcinki. Teraz wszedłem i faktycznie trochę odblokowali, ale np. odcinek pt. "Nastrój disco polo" nadal jest płatny - przynajmniej wg aplikacji.

Na karcie płatności w wariancie dostępu wybierz "Dostęp odnawiany co 30 dni", formę płatności - "Karta. 14 dni za darmo" lub "SMS. 14 dni za darmo"* i kliknij przycisk "Kupuję" - ja mam tylko opcję sms i nie mogę aktywować pakietu

To było tak dawno, że już nieprawda.

IPLA to jest teraz Telewizja Internetowa, a nie radio.

Chciałbym, żeby ipla zaczęła oferowac swoją zawartość w HD. Oczywiście, są jakies tam pojedyncze produkcje Polsatu w 720p, jednak byłbym zadowolony, gdyby mozliwie większość była oferowana w HD. Obecnie w Polsce nie ma dobrej platformy VOD, a ipla ma potencjał. Gdyby tak jeszcze dodać możliwość odtwarzania kanałów live w dekoderach CP, to byłoby fantastycznie, zważywszy na to, że przyszłością są kanały linearne. Miejsca na transponderach brakuje. A gdyby CP uruchomił taką możliwość, to zrobiłby wielki krok do przodu.

Ipla oferuje matriały w HD o ile są one dostępne. Np. Eurosport jest dostępny w HD. Polsat Sport też. Ale już materiały VIasat nie, bo niedostępne sa już w ofercie CP.

Mój laptop i tak się już nie wyrabia na takim HD, tak, że muszę te materiały oglądać w mniejszej rozdzielczości.