Skocz do zawartości

Polsat Box GO - oferta dla subskrybentów


pieszczoch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie mogę oglądać na dwóch urządzeniach jednocześnie. Jestem zalogowany na telefonie i laptopie .Na jednym urządzeniu leci teraz AXN,zaś na drugim Discovery i działa. Natomiast jak chcę odpalić kanały Polsat Sport Premium na które mam aktywny pakiet w dniu meczu na żywo LM ,to mecz działa tylko na jednym z urządzeń.  Na drugim urządzeniu już wtedy nie działa. Wyskakuje komunikat z krzyżykiem i jakimś komunikatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
8 godzin temu, ARTIPAPK napisał:

Natomiast jak chcę odpalić kanały Polsat Sport Premium na które mam aktywny pakiet w dniu meczu na żywo LM ,to mecz działa tylko na jednym z urządzeń.  Na drugim urządzeniu już wtedy nie działa. Wyskakuje komunikat z krzyżykiem i jakimś komunikatem. 

Miałem to samo. Dlatego jeszcze w zeszłym roku odpaliłem osobny kod z graliga.pl na Smart TV.

Jedno konto na laptop i androida a drugie na Smart TV.  :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pakiet:Filmy i seriale (kanały filmowe ).Przyuważyłem dzisiaj że w ofercie pojawił się Polsat Jim Jam (bez kłódeczki).Po próbie kliknięcia na ten kanał wyskakuje okienko z komunikatem "materiał jest niedostępny dla wybranej lokalizacji lub platformy ".Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Panasonic TX-50EX700E. W niedziele sprawdziłem i rzeczywiście miałem takie same objawy jak u Ciebie. Wczoraj z ciekawości zobaczyłem jeszcze raz i transmisja działała. Co prawda nie da się ustawić jakości na 1080p. Dostępne są tylko 576p i 720p. Może dodadzą z czasem. 

 

Normalnie korzystam z przystawki MiBox 4K z Android TV, bo SMART na Panasonicu jest słabo wspierany, ale za to chociaż telewizor nadrabia obrazem względem innych producentów w tej półce cenowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem, chciałbym połączyć swoją usługę (internet mobilny w Cyfrowym Polsacie) z kontem Ipla. Wchodzę na stronie Ipli, w zakładkę Strefa Plus, podaję nr karty internetu i wyskakuje okienko o potrzebie podania kodu wysłanego sms. I tu zaczyna się problem, bo nie wiem jak mógłbym odebrać ten sms. Wchodzę na konto ICOK, tam w zakładce wiadomości nie ma nic. Wpisuję adres rutera (192.168 itp.) loguję się a tam również nie ma tego sms-a. Co mam zrobić? Z konsultantami nie idzie się dogadać, wybitnie nierozgarnięte jednostki są na telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, patryk7588 napisał:

Część routerów to potrafi a część nie. :-)

ja mam internet od Plusa i router od nich tylko jeden jedyny raz po wielu próbach udało mi się zalogować do routera a że próbowałem wielokrotnie to zapomniałem nowego loginu i hasła. a wtedy odczytałem sms z routera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...