Skocz do zawartości

Polsat Box GO - oferta dla subskrybentów


pieszczoch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Frazes napisał:

 

 

Przy większych ekranach może faktycznie widać jakąś różnicę, ale 17 mb/s. na rozdzielczość 1920x1080, to moim zdaniem i tak przesada.

Bez komentarza...17 mbps to akurat nawet w sam raz..żadne premium.

No ale jak się przywykło do polskiego "HD" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Frazes napisał:

Ja akurat nie mam większego telewizora, niż 40 cali i uważam, że taka wielkość ekranu jest optymalna dla kanałów HD, bo wyglądają w sam raz, a kanały UHD na razie mi niepotrzebne ? .

 

Przy większych ekranach może faktycznie widać jakąś różnicę, ale 17 mb/s. na rozdzielczość 1920x1080, to moim zdaniem i tak przesada.

Przy 32 calach zobaczysz różnicę przy dynamicznych scenach jakie niewątpliwie występują podczas meczy. Jestem tego samego zdania co @umekTo powinna być norma dla kanałów sportowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kingofsouth napisał:

Wizualnie nie ma tragedii. emoji6.png

Wręcz uważam że Eleven przez IPLA są ładniejsze niż z satelity. No i od tych z NC+go (tutaj decyduje rozdzielczość). Nie wiem jak przez Player.pl 

Edytowane przez xMaraSSx
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 19:51, Pawel napisał:

Przy 32 calach zobaczysz różnicę przy dynamicznych scenach jakie niewątpliwie występują podczas meczy. Jestem tego samego zdania co @umekTo powinna być norma dla kanałów sportowych.

 

 

Ja na 37 calach widzę ogromną różnicę w sporcie na kanałach sportowych pomiędzy Netią i jej kiepskim Streaming TV a innym dostawcą IPTV który daje tyle ile dostaje od nadawcy światłowodem czyli nawet i te 20 Mpbs...

4 godziny temu, xMaraSSx napisał:

Wręcz uważam że Eleven przez IPLA są ładniejsze niż z satelity. No i od tych z NC+go (tutaj decyduje rozdzielczość). Nie wiem jak przez Player.pl 

Na satelicie eleven ma bodajże 4,5 Mbps max... Więc nie trudno by Ipla była lepsza.

W dniu 29.02.2020 o 12:52, śmiechu warte napisał:

Co masz? Niszowego dostawcę TV, który ma niewiele wspólnego z powszechną dostępnością? Twoje wywody w stylu "wystarczy" czytam od prawie 2 lat w temacie Netii i jaka tam tv kupa była, taka jest. Podobnie u innych dostawców usług TV przez internet w naszym kraju. Wystarczy..., otóż chyba nie wystarczy jeśli praktycznie  wszyscy dostarczają jakościową kupę, dobrą na ekran w rozmiarze laptopa. Mowa oczywiście o sporcie nadawanym na żywo.

Ten niszowy dostawca ma 3x więcej dekoderów HD i 4K niż PlayNOW TV które jest wciskane do każdej umowy chyba już playa...

Piszę po prostu co należy zrobić i daję przykłady że można.

To że wciskają kicz bo klient nie wymaga to wina nasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 16:28, Frazes napisał:

Ja akurat nie mam większego telewizora, niż 40 cali i uważam, że taka wielkość ekranu jest optymalna dla kanałów HD, bo wyglądają w sam raz, a kanały UHD na razie mi niepotrzebne ? .

 

Przy większych ekranach może faktycznie widać jakąś różnicę, ale 17 mb/s. na rozdzielczość 1920x1080, to moim zdaniem i tak przesada.

 

Niemcy na Astrze dają 15~ 17Mb/s dla rozdzielczości 1280x720p kanały Das Erste HD i ZDF HD , transmisje piłki nożnej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest sens w przechodzeniu na kodek HEVC wtedy taki kanał HD z bitratem 6,5 MBit/s będzie w porównywalny do kanału z bitratem 13 MBit/s w kompresji MPEG-4.

Odnosząc się jednak do jakości kanałów HD na dużych telewizorach, to warto zwrócić uwagę, że współczesne telewizory mają bardzo zaawansowane mechanizmy ekstrapolowania obrazu, potrafią maleńki obraz SD rozciągnąć do wielkiego ekranu bez znaczącej straty na jakości. Tym samym kanały HD nawet na ekranach pow.50 cali wyglądają nieźle. Są jednak tacy technologiczni wariaci, którzy wyłączają te mechanizmy automatycznej poprawy obrazu w ustawieniach i potem narzekają na serwisy czy operatorów telewizyjnych, bo obraz nieładny i że nie mogą na niego patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ulepszaczami to akurat zazwyczaj się robi więcej złego niż dobrego. Przykład takiego "super" systemu, który robił na HBO jeszcze większą kaszanę z obrazu niż w rzeczywistości był dzisiaj w temacie Mediaboxa. Wiele narzekań w tym temacie też pewnie wynika z ich używania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jupiter napisał:

Dlatego jest sens w przechodzeniu na kodek HEVC wtedy taki kanał HD z bitratem 6,5 MBit/s będzie w porównywalny do kanału z bitratem 13 MBit/s w kompresji MPEG-4.

Odnosząc się jednak do jakości kanałów HD na dużych telewizorach, to warto zwrócić uwagę, że współczesne telewizory mają bardzo zaawansowane mechanizmy ekstrapolowania obrazu, potrafią maleńki obraz SD rozciągnąć do wielkiego ekranu bez znaczącej straty na jakości. Tym samym kanały HD nawet na ekranach pow.50 cali wyglądają nieźle. Są jednak tacy technologiczni wariaci, którzy wyłączają te mechanizmy automatycznej poprawy obrazu w ustawieniach i potem narzekają na serwisy czy operatorów telewizyjnych, bo obraz nieładny i że nie mogą na niego patrzeć.

Co ty bredzisz? Cuda na kiju, czyli coś z niczego. Obraz SD powiększony bez straty jakości. Padłem. Zaawansowane systemy ha ha ha. Dosłownie technologia rodem z NASA w telewizorach za 2,5 tys zł, produkowanych na tony w chińskich fabrykach. Co do kodeka, to pakowanie się obecnie w trącący myszką HEVC kompletnie nie ma sensu. Przyszłością streamingu jest AV1, powoli wprowadzany przez Netflixa i YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Specjalista Cyfrowy Polsat: kiedy można się spodziewać 50fps na kanały PSP PPV 3-6 oraz Eleven Sports 2-4 na Ipla? Skoro dało radę to ogarnąć na Evobox Stream m.in. po moich sugestiach, to czy jest jakiś problem aby to samo zrobić na Ipla?
A na Eleven Sports 1 jest 50 fps?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, frankie1905 napisał:

Pytanie do Specjalista Cyfrowy Polsat: kiedy można się spodziewać 50fps na kanały PSP PPV 3-6 oraz Eleven Sports 2-4 na Ipla? Skoro dało radę to ogarnąć na Evobox Stream m.in. po moich sugestiach, to czy jest jakiś problem aby to samo zrobić na Ipla?

Póki co nie mamy w planach wprowadzenia takich zmian. Dziękuję jednak za sugestię. Przekażę ją do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z aplikacją na telewizory Samsung? Wczoraj podłączyłem nowy TV i jak zobaczyłem aplikację bez treści HBO i bez możliwości cofania kanałów na żywo, to z rozczarowania skasowałem. Dlaczego jest taka przepaść pomiędzy aplikacją na Android TV a Tizen? 

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit32 , pisałem już to tutaj nie raz. Aplikacja na Tizen nie posiada dostępu do HBO Ipla.

Widzę , że nawet twój nowy Smart TV też tego nie ma :lol2:  ;)

Nie pozbędziesz się tak szybko przystawek do TV :rofl:

Edit:

Sam mam dostęp do HBO Ipla i taki malutki Mi Box S mi to odtwarza ,  a Samsung Smart TV tego nie zrobi.  

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ipli zależało mi najmniej. Shielda podłączyłem sobie do małego telewizora w sypialni. Wolę już wykupić zawartość na playerze, bo tam można cofać o 24h a nie o 3h. Trochę drożej, ale lepiej. Ze sportu interesuje mnie głównie biathlon, który mam na Eurosport playerze. 
 

Po to sporo zainwestowałem, żeby mieć wszystko zintegrowane. Bez dodatkowych urządzeń ?

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy takie coś i ma się HBO w Ipli, przewijanie, odwijanie? i inne cuda na kiju związane z szeroko pojętym VOD. Na dodatek wszystkie zasoby internetu w zasięgu ręki ze względu na przeglądarkę z prawdziwego zdarzenia. No ale jak ktoś lubi rzeźbić, by zaoszczędzić trochę złociszy, to wiesza psy na Smart TV albo kupuje tanią chińszczyznę w postaci TV Boxa, bawi się w instalację .apk, itd. 

 

 

 

trent.jpg

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić HBO w Playerze lub w HBO GO i nie trzeba wydawać 1000zł za mini pc. Dodatkowo zamiast wygodnego interfejsu i pilota masz przeglądarkę i myszkę.

 

Tu nie chodzi o oszczędności. Mam shielda a nie tanią chińszczyznę, telewizor też wybrałem przyzwoity, więc to wina Cyfrowego Polsatu, który nie zadbał o część swoich klientów, wypuszczając niekompletną aplikację.

 

Poza tym, jakoś Netflix, Amazon czy Youtube mogą działać nawet na starym, czy tańszym sprzęcie i nie ma problemu. Korzystanie z tych serwisów to przyjemność. Nie każdy chce przeznaczyć tyle pieniędzy, żeby ominąć czyjeś braki w programowaniu aplikacji na smart tv.

 

Jeśli nie zgadzasz się z powyższymi argumentami, to dodam jeszcze, że głównym powodem zmiany sprzętu w moim przypadku była chęć obsługi Airplay oraz aplikacji Apple TV. Tego na przytoczonym rozwiązaniu nie odpalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na moim 5 letnim Sony Android TV śmiga wszystko...... dlatego niestety najlepiej kupić Android TV i do niego podpiąć Apple TV  hahaha a jak ktoś już chce LG albo samsunga to musi dokupić shilda bo taki mi box nie wiadomo jak  długo będzie aktualizowany że o działaniu już nie wspomnę...... takie czasy :D rozwiązanie kolegi @śmiechu warte jest zgodnie z nickiem @śmiechu warte bo po to siadasz przed TV żeby obsługiwać go pilotem (najlepiej jednym) a nie myszką i klawiaturą może jeszcze :D 
Shild kosztuje 700 jak na te możliwości które daje to prawie jak za free aplikacja na 99% jest jek nie ma pobierasz apk jak nie ma apk to  pobierasz KODI i instalujesz wtyczkę do KODI.. ....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, śmiechu warte napisał:

A wystarczy takie coś i ma się HBO w Ipli, przewijanie, odwijanie? i inne cuda na kiju związane z szeroko pojętym VOD. Na dodatek wszystkie zasoby internetu w zasięgu ręki ze względu na przeglądarkę z prawdziwego zdarzenia. No ale jak ktoś lubi rzeźbić, by zaoszczędzić trochę złociszy, to wiesza psy na Smart TV albo kupuje tanią chińszczyznę w postaci TV Boxa, bawi się w instalację .apk, itd. 

 

 

 

trent.jpg

 

 

 

Jakie bebechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5-8259U/Iris Plus Graphics 655. Trochę inny niż ten ze zdjęcia ale rozmiarowo identyczny. Do wszelakiego VOD 4K, nawet na dwóch ekranach, spokojnie wystarcza i3-8109U. Ważne, by procek był 8gen, bo wtedy leci HDR przez przeglądarkę. Chociaż ja zdania nie zmieniam i uważam, że HDR na monitorach czy telewizorach, to jeden wielki marketingowy pic.

Wysłane z mojego SM-G988 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...