Skocz do zawartości

Polsat Box GO - oferta dla subskrybentów


pieszczoch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, bugmenot said:

Taa.. wszyscy "oszczędzają" i nie wiedzą co dobre, nie to co kilkupostowcy z Shieldem.

 

"Sky’s Technical Specification For Ultra High Definition Content"

"This document covers UHD Commissioned Productions and Licenced Acquisitions content, in both SDR and HDR formats. It is designed to ensure the delivery of technically complaint files, meet quality expectations and enable efficientprocessing. Failure to satisfy Sky’s Quality Control may result in content being rejected or not qualifying as UHD."

 

sky.png

Gościu, teraz to już przeginasz. Co próbujesz udowodnić? To są minimalne wymagania. I co mają do tego "kilkupostowcy z shieldem". Czyżby to, że nie piszę setek postów na forum, znaczyło, że się na niczym nie znam i nie mam prawa wyrazić swojego zdania? Weź się, człowieku zastanów, co wypisujesz.

 

Zrozum, że nie każdemu wystarczy minimalizm, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wymagania. Gdzie tam widzisz jakieś słowo o minimalnych? Ja wręcz widze informację o tym, że trzeba 30 fpsów skręcić do 25.

Nie wnikam w to co Wam wystarcza co nie. Po prostu nie piszcie [beep]ół o 25 fps jako jakimś substandardzie bo jest to powszechne.

A jak czytam o tym, że wirtualne 50 fpsów w 1080p generowane z 1080i jest super płynne, a realne 4K/25p już nie to w ogóle śmiech ogarnia...

Tutaj odnalazłem wspomiany wcześniej cytat:

"PSP1/2 jest 1080/50p  8Mbps H.264 ale wygenerowane ze źródła 1080/50i o wyższym bitrate (nie wiem jakim), z którego produkowany jest PSP na SAT (też 1080/50i) w VBR od 10 do 16 Mbps "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak coś jest powszechne, to jest dobre. Fajne rozumowanie. Ale Twoje. I spoko, masz do niego prawo. Tak jak "kilkupostwowcy z shieldem" mogą myśleć, co chcą. Różnica między nami polega na tym, że nam nie przeszkadza, że ty lubisz 25 fps, Tobie przeszkadza, że my lubimy 50.

 

Dobrze, że jednak nie tylko ja chciałbym coraz lepszej jakości, bo pewnie dziś wciąż oglądalibyśmy wszystko w SD.

 

EOT, więcej na Szanownego Pana posty nie odpowiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ja napisałem, że całkiem sensowna transmisja testowa to "pic na wode", nie nadaje się do oglądania itd a lepsza jest taka w zwykłym HD, ale za to z wirtualnym 50p :).

Nikt tego jako 4K/50 nie reklamował. A 4K nie oznacza automatycznie takiego framerate. Możesz oczywiście mieć wymagania co do jakości sygnału, ale z kolegą pisaliście tak, jakby to co było ekranie to była jakaś zbrodnia, a wręcz przeciwnie, było naprawdę ok jak na ostatnie problemy z tą usługą...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, śmiechu warte napisał:

Moim zdaniem regedit leje wodę, że coś tam sobie poprzestawiał i nie ma efektu komety na playerze. Na pewno nie to o czym pisze.

Nie leję, tylko mówię, że efektu komety nie mam przy zewnętrznym urządzeniu z włączonym trybem hdmi-pc na telewizorze. Mówiąc o zewnętrznym urządzeniu mam na myśli komputer lub shielda.

 

W aplikacji player na tv efekt oczywiście jest i nie da się z nim nic zrobić. Na apce ipla w tv nie ma kanałów sportowych, więc nie mam jak sprawdzić.

 

Jest to 5 letni telewizor, który już w momencie zakupu był powiedzmy z tych najtańszych modeli 4k. Obstawiam, że Jego moc obliczeniowa może nie być wystarczająca w porównaniu do podłączanych sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, frankie1905 napisał:

Wczoraj jakoś uruchomiłem IPLĘ na Apple TV 4K i obraz bez zarzutu przez całe spotkanie na kanale PSP 4K. Aż byłem w szoki. Zero zacięć.


Bo. Apple tv ma dobrą kartę ethernetową i wifi co nie zmienia faktu że port aplikacji z android tv nie działa jakoś idealnie brakuje też póki co opcji cofania kanałów live tak jak na android tv no ale to wersja 1.0 więc pozostaje czekać na aktualizacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu przemawiać się z kolegą @bugmenot, bo on wie "lepiej" na temat FPS w kanałach sportowych i streamingu. 

 

Mam obecnie idealne warunki do porównania:

 

1) Evobox Stream - kanały sportowe mają płynne odtwarzanie (50 FPS) jak z satelity, kablówki;

 

2) Ipla - aplikacja na telewizorze lub castowanie z telefonu na ekran telewizora - kanały sportowe nie działają płynnie i jest obecny efekt "komety".

 

Kiedyś wyżej wymieniony jegomość próbował mi wmawiać, że to wina internetu co było wierutną bzdurą. Później stwierdził, że to wina podzespołów w urządzeniu. Nie wiem jak można podważać Nvidie Shield? Widziałeś chłopie w ogóle ten sprzęt?  

 

Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od nadawcy i jakości streamingu jaką on zapewni.  

 

Swego czasu był nawet problem z kanałem Eleven Sports (bodajże nr "2"), bo na Evoboxie działał z "objawami" jak na Ipli. Zgłosiliśmy problem razem z kolegą @frankie1905 i technicy podnieśli FPS'y do standardu innych kanałów sportowych. Magia? No chyba nie, więc nam nie wmawiaj, że jest dobrze, bo nie jest. 

 

Chyba, że oglądasz na ekranie max. 21" to wtedy faktycznie wspomniany efekt może być nie zauważalny.

Edytowane przez shevchenko1987
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shevchenko1987 napisał:

Nie ma sensu przemawiać się z kolegą @bugmenot, bo on wie "lepiej" na temat FPS w kanałach sportowych i streamingu. 

 

Mam obecnie idealne warunki do porównania:

 

1) Evobox Stream - kanały sportowe mają płynne odtwarzanie (50 FPS) jak z satelity, kablówki;

 

2) Ipla - aplikacja na telewizorze lub castowanie z telefonu na ekran telewizora - kanały sportowe nie działają płynnie i jest obecny efekt "komety".

 

Kiedyś wyżej wymieniony jegomość próbował mi wmawiać, że to wina internetu co było wierutną bzdurą. Później stwierdził, że to wina podzespołów w urządzeniu. Nie wiem jak można podważać Nvidie Shield? Widziałeś chłopie w ogóle ten sprzęt?  

 

Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od nadawcy i jakości streamingu jaką on zapewni.  

 

Swego czasu był nawet problem z kanałem Eleven Sports (bodajże nr "2"), bo na Evoboxie działał z "objawami" jak na Ipli. Zgłosiliśmy problem razem z kolegą @frankie1905 i technicy podnieśli FPS'y do standardu innych kanałów sportowych. Magia? No chyba nie, więc nam nie wmawiaj, że jest dobrze, bo nie jest. 

 

Chyba, że oglądasz na ekranie max. 21" to wtedy faktycznie wspomniany efekt może być nie zauważalny.

Popieram kolegę powyżej. Problem był z Eleven Sports 3 i w tydzień technicy ogarnęli temat. Kolega @bugmenot, z całym szacunkiem do jego osoby, ma prostu problemy ze wzrokiem lub niskie oczekiwania co do jakości. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shevchenko1987 napisał:

Kiedyś wyżej wymieniony jegomość próbował mi wmawiać, że to wina internetu co było wierutną bzdurą. Później stwierdził, że to wina podzespołów w urządzeniu. Nie wiem jak można podważać Nvidie Shield? Widziałeś chłopie w ogóle ten sprzęt?  

 

I naprawdę znowu wracasz do tematu, w którym zostałeś rozłożony na łpatki argumentami i to nie tylko przeze mnie? ;)

 

Winą internetu był kiepściutki bitrate który miałeś (do dziś zresztą co jakiś czas są tutaj Twoje narzekania na to, że Ci coś tnie).

To, że PSP w Evoboxie ma wirtualne "50 fpsów" żeby był płynny odbiór na tym czy innym sprzęcie zostało z kolei napisane bezpośrednio przez osob, które mają na to wpływ, wynika ze specyfiki chipsetu.. :).

 

O Shieldzie i zjawisku "stutter" przy konwersji 25 klatek na 50 poczytaj np. tutaj:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/shield-tv/9/255405/25hz-content-50hz-unwatchable-on-shield-tv/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/shield-tv/9/223568/shield-android-tv-video-refresh-rate-support-2/

https://forum.mrmc.tv/viewtopic.php?t=1276

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=276382

 

"playback where 25fps material doesn't playback smoothly at 50fps. Irregular stutter becomes more and more frequent to where it's unwatchable."

" I have a huge problem with 25fps content, which is played as 50hz on the shield. Stuttering, frame loss, just unwatchable. I have this problem in Kodi/Spmc as well as with normal apps that use 25fps videos (usually European TV apps).   If I force the Shield TV to 25hz (through TVHZ), the stuttering is gone, it is silky smooth..."

"Any cheap chinese chipset used in hardware player like from Mstar or from Allwinner, any expensive chipset like from Sigma, any midrange chipset like from Realtek or Broadcom etc. is able to support 25 fps on 50 Hz perfectly !  Sorry to say ... but not the nvidia shield Android TV box. Is there any chance that customers from Europe will get a proper solution for that"


No ale tak, świetny Shield. Zła Ipla. Jeden jeden jeden ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, świetnia odpowiedź na argumenty, poparta logosami Canal+ w sygnaturce. A teraz ustosunkuj się do tych kilku cytatów wyżej, ekspercie... :).

Rozumiem, że możesz nie znać się, nie różrózniać skutków od przyczyn, ale po co chciałeś znów w takim razie podjąć ten temat pisząc o "jegomościu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy niezły test prędkości łącza internetowego dla tych co nie wiedzą czy ich internet pociągnie takie 4k przez iple choć podejrzewam że live potrzebuje nieznacznie więcej do płynnego działania niż materiał z odtworzenia  ale  chętni mogą rzucić okiem czy "gra jest warta świeczki" w tym przypadku 40zł :D  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...