Skocz do zawartości

Polsat Box GO - oferta dla subskrybentów


pieszczoch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam PSP odpalpne od 18stej i jak do tej pory działa bez zacięć. Kilka razy nawet wyłączyłem Iple i włączyłem ponownie i brak problemów.

Ciekawe jak długo? ;)

Edit:

Już gotowe na 4K:

 

Samsung Smart TV:

 

20200225-202821.jpg

 

 

Mi Box S :

 

20200225-202911.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Mam PSP odpalpne od 18stej i jak do tej pory działa bez zacięć. Kilka razy nawet wyłączyłem Iple i włączyłem ponownie i brak problemów.

Ciekawe jak długo? ;)

Edit:

Już gotowe na 4K:

 

Samsung Smart TV:

 

20200225-202821.jpg

 

 

Mi Box S :

 

20200225-202911.jpg

 

 

 

 

 

 

 

U mnie na kanale 4k probuje sie buforowac i widze przebitki kanalu 4k po czym nagle przestaje buforowac i wyswietla plansze LM. Rozumiem ze swatlowod 300mb/s to dla ipli za malo? :D

Transmisja w full hd idzie bez zajakniecia.

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wyso, u mnie za to innego typu wyzwanie ;)

Żona Netflix w sypialni , ja w salonie LM 4K.

Neostrada 80Mb/s.

Edit:

Wygląda to przyzwoicie, oczywiście przycinki się zdarzają i do tego brak dzwięku 5.1 :/

 

20200225-210534.jpg

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ogromnie rozczarowany...

Pierwszy raz udało mi się odpalić transmisję w 4k, ale okazuje się, że to przysłowiowy pic na wodę...

Co z tego, że mamy 4k, jak framerate to 25 fps. "Normalna" transmisja działa w 50 fps. To ja już wolę oglądać w 1080p. Co za żal...

Shield tv, jakby co.

  • Dzięki 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u NAS wszystko działa w Polsce... g*wnem się nas karmi i później że ludzie HEJTują. Jak mają nie hejtować jak U nas wszystko to prowizorka.

Szczerze... p*eprze taką usługę i takie podejście... :/ 

Ps. No ale jak są tutaj osobniki którym nadal pasuje jakość HBO GO... i ich cudna apka... to czemu się dziwić że jest jak jest. Nigdy nie będzie dobrze... :/

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja działa i wygląda normalnie, nie ma mleka ;), przycinki przez 10 minut nie mialem (dłużej nie patrzyłem, bardziej interesuje mnie siatkówka ;)), nic się za to dodatkowo nie płaci - to emisja testowa.

O 1080p/50 w Ipli na PSP było już pisane przez bodajże @hupatek, że jest robione "wirtualnie" z sygnału sat 1080i, więc szczególnie bym się tutaj pseudopłynnością nie podniecał - podobną zrobi "ulepszacz" w tv.

25 fpsów 4K wg specyfikacji powinnien też ogarniać Evobox IPTV, więc może czas na testy tam.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak tworzony jest sygnał 50 fps na ipli, ale wygląda naprawdę bardzo dobrze, i ogląda się takie transmisje o niebo przyjemniej niż 25 fps. Wyglądają ostro i nieporównywalnie lepiej niż 25 fps z upłynniaczem. Jeśli tak wyglądałyby transmisje 4k, byłoby super. A póki co ja zostaję przy 1080p.

20 minutes ago, herman78 said:

Tak u NAS wszystko działa w Polsce... g*wnem się nas karmi i później że ludzie HEJTują. Jak mają nie hejtować jak U nas wszystko to prowizorka.

Szczerze... p*eprze taką usługę i takie podejście... :/ 

Ps. No ale jak są tutaj osobniki którym nadal pasuje jakość HBO GO... i ich cudna apka... to czemu się dziwić że jest jak jest. Nigdy nie będzie dobrze... :/

Zgadzam się w 100% . A to, co odwala ze swoją apką hbo, to jakaś parodia. Tam do tej pory nawet dźwięku przestrzennego nie ma.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisja 4K też jest ostra i wystarczająco płynna, być może problem jest w Shieldzie - @regedit32 pisał o takim samym efekcie w trybie HDMI PC czy czymś w tym stylu.

I piszę to jako osoba, która widzi bardzo duży problem w jakości HBO GO, więc nie mam jakiś minimalnych wymagań ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Shield odtwarza tak, jak idzie sygnał. Framepace-ing jest idealnie stały. Jeśli Tobie wystarcza 25 fps, to super, naprawdę świetnie dla Ciebie. Ale mi zawsze zależało na jak najlepszej jakości i uważam, że jeśli reklamuje się transmisję "jakością" 4k, a stream leci w 25 fps, to jest tu coś zdecydowanie nie tak. Każdy ma swoje oczekiwania :)

 

Edit:

 

Poza tym jestem przekonany, że polsat ma dostęp do transmisji w pełnych 50 albo i 60 fps. Tak jest on nagrywany przez kamery.

Edytowane przez Jaro89
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem cale spotkanie przez apke Ipli na tv samsung bez ani 1 zaciecia w full hd. Nie wiem co sie dzialo w zeszlym tygodniu ale dzis tez pelno wpisow na FB Ipli o tym, ze ludziom stream nie dziala.

 

U mnie bez problemow i ja z uslugi na ten moment jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystarcza mi 25 fps, ba, nawet niecałe 24 fpsy w filmach kinowych od tytułów niszowych po efektowne blockbustery jak Avengers mi wystarcza. Ty rozumiem odpalasz sobie upłynniacz na blurayu bo inaczej "przycina'? ;).

 

A tu masz post o trybie HDMI PC: 

 

Poza tym raczej wątpie, że Shield Ci natywnie wypuszcza 4K/25Hz, a problemy z tym co on z nim robi po konwersji na 50 też są powszechnie znane...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego trybu hdmi-pc. 

I nie próbuj mi wmawiać, czegoś, czego nie napisałem.

Mecz, który oryginalnie nagrywany jest w wysokim framerate, i ogólnie sport, to kompletnie coś innego niż film nagrany w 24 fps.

Przy filmach 24 fps na shieldzie mam ustawione kodi tak, żeby przełączało framerate w projektorze właśnie do 24 fps. Dzięki temu framepacing jest idealny, nie ma żadnej interpolacji.

 

Proponuję się nie sprzeczać o to, jaka jakość komu pasuje. Napisałem swoje spostrzeżenia, Ty swoje. 

 

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mecze są nagrywane w wysokim framerate (i to nawet kamerami 120 fps) ale 99% osób ogląda go w 1080i na zwyklym PSP via sat gdzie w rzeczywistości ma 25 pełnych ramek. Tak więc nazywanie transmisji 4K niepłynną to dla mnie pewne nadużycie i tyle :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ogromnie rozczarowany...
Pierwszy raz udało mi się odpalić transmisję w 4k, ale okazuje się, że to przysłowiowy pic na wodę...
Co z tego, że mamy 4k, jak framerate to 25 fps. "Normalna" transmisja działa w 50 fps. To ja już wolę oglądać w 1080p. Co za żal...
Shield tv, jakby co.
Odpaliłem końcówkę meczu na Shield Pro 2019 i potwierdzam. 25 fps dla sportu to żart z klienta. Ewidentnie Ipla oszczędza w ten sposób transfer.
  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.. wszyscy "oszczędzają" i nie wiedzą co dobre, nie to co kilkupostowcy z Shieldem.

 

"Sky’s Technical Specification For Ultra High Definition Content"

"This document covers UHD Commissioned Productions and Licenced Acquisitions content, in both SDR and HDR formats. It is designed to ensure the delivery of technically complaint files, meet quality expectations and enable efficientprocessing. Failure to satisfy Sky’s Quality Control may result in content being rejected or not qualifying as UHD."

 

sky.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.. wszyscy "oszczędzają" i nie wiedzą co dobre, nie to co kilkupostowcy z Shieldem.
 
"Sky’s Technical Specification For Ultra High Definition Content"
"This document covers UHD Commissioned Productions and Licenced Acquisitions content, in both SDR and HDR formats. It is designed to ensure the delivery of technically complaint files, meet quality expectations and enable efficientprocessing. Failure to satisfy Sky’s Quality Control may result in content being rejected or not qualifying as UHD."
 
sky.png
To są minimalne wymagania odnośnie dostarczanych treści i nie ma tu mowy o sporcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...