Skocz do zawartości

Polsat Box GO - oferta dla subskrybentów


pieszczoch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

IPLA wprowadziła nowe opłaty za transmisje sportowe. Miesięczna opłata wynosi 14,90 zł. W zamian za to opłatę otrzymuje się dostęp do wszystkich transmisji, w tym transmisje do tej pory bezpłatne, jak np. Superliga piłkarzy ręcznych czy magazyn Cafe Futbol.

Źródło: tvpolsat.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to ze ipla na tv np Samsung poprzez aplikacje ipla w funkcjach int w tv ma zdecydowanie lepsza jakosc obrazu niz np na laptopie osobiscie mam toshibe choc to pewnie nie sprawa ani polaczenia int bo mam bardzo szybkie ani laptopa. Czy aplikacja ipla napisana dla samsunga i panasonika jest lepsza, innaczej skonstruowana niz to co mamy do dyspozycji w pc ? Ogladam np film hotel 52 i na 46 calowym C8000 gdzie piksele sa wieksze i rozdzielczosc wieksza niz na laptopie za 4tys obraz daje duzo wieksza przyjemnosc ogladania i szczegółowosc a przeciez oba zrodla sa podpiete pod ten sam router. Wydaje mi sie ze powinno byc odwrotnie i to komputer powinien miec przewage no bo np jesli obraz jest sd to im mniejszy piksel i im mniejszy ekran tym mniejsza kasza na ekranie a tymczasem na samsungu wszystko wyglada tak jakbym puscil kanal sd o bitrate ok 5 czyli super dla sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się na tym zastanawiałem bo jak podają informacje: ECO - 256 Kbps, STD - 512 Kbps oraz dostępnej dla użytkowników Konta VIP jakości EXTRA – 1Mbps.

Takie wymagania internetowe są da wersji pod Windows, ale inne wymagania są dla TV: Poprawne korzystanie z treści ipla w urządzeniach telewizyjnych firmy Samsung wymaga podłączenia ich do łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN.

Czyli wywnioskować można z tego że na TV leci lepszy obraz nawet po wykupieniu konta VIP w którym się dostaje jakość EXTRA.

A tu taka informacja jeszcze w sprawie jakości:

STD:

Audio: AAC 24000Hz stereo [Audio]

Video: MPEG4 Video (H264) 480x384 [Video]

EXTRA:

Video: MPEG4 Video (H264) 720x576 25.00fps [GPAC ISO Video Handler]

Audio: AAC 48000Hz stereo 96Kbps [GPAC ISO Audio Handler]

lub też:

Video: MPEG4 Video (H264) 720x576 [Video]

Audio: AAC 22050Hz stereo [Audio]

 

Jakość EXTRA lepiej by wyglądała jakby podnieśli bitrate bo teraz jest na poziomie koło 800kbps aby zmieścić się w limicie 1Mbit/s łącza co niestety nie wypada to w niektórych materiałach zwłaszcza 4:3, ale pewnie podniesienia jakości już się nie doczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna wywnioskowac ze ma to zwiazek z wykorzystaniem przepustowosci łacza a w zasadzie z zaprojektowaniem aplikacji ktora np w tv apps wymaga i wykorzysta łacze 1,5 a w przypadku ipla dla komputerow wymagania w projekcie aplikacji ipla co do łacza sa mniejsze i to nawet trzykrotnie dla podstawowej formy ogladania i wykorzystanie łacza jest takie jak wymagania min czyli moge miec łacze nawet 10 a dostane obraz i tak wg min wymagan.

 

To własciwie odpowiada na pytanie dlaczego obraz jest lepszy na tv przez ipla z apps tv niz na kompie.

Jakie wymagania taki efekt koncowy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że te przykłady podałem na materiał w 4:3, nie wiem jak to jest z materiałem live lub 16:9 bo się nie interesowałem nimi.

Ipla pod Windowsa ma zakodowane materiały w 3 jakościach pod wymagania łącza internetowego [ECO (160 Kbps), STD (400 Kbps), EXTR (800 Kbps)]. Nie jest to na bieżąco kompresowane i dostosowywane do danego łącza internetowego dlatego jakość EXTRA będzie wyglądać tak samo dla 1 czy 20Mbps.

Taka taktyka wynikała z tego że dawniej materiał nie był buforowany i aby płynnie materiał był odtwarzany to trzeba było spełniać te wymogi łącza, teraz można poczekać aż z buforuje się materiał i zacząć oglądać.

Może za jakiś czas, oby, zafundują choć pewnie płatnie jakość HD :) lub przynajmniej z podniesionym bitrate jakość EXTRA.

@michalmichal - a możesz mi powiedzieć, bo rozumiem że masz tv samsung z zainstalowanym Ipla? Tam można wybrać jakość oglądania, a jeśli tak to czy trzeba do tego konto VIP, czy wszystkie materiały są takie same jakie dostępne są przez aplikacje pod Windowsem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tv samsung ipla jest połaczona przez specjalna aplikacje ktora tv pobiera z samsung apps.

Nie ma zadnych mozliwosci wyboru jakosci na lepsza lub słabsza choc aplikacja moze sprawdzac szybkosc łacza automatycznie ale osobiscie w to nie wierze. Jakosc materiałow produkowanych przez polsat jest lepsza niz jakosc np meczow LE nie wiem dlaczego tak jest.

 

Podział tresci na zwykłe i extra nie istnieje. Ipla sama decyduje co zaoferuje do wyboru wiec o tresciach extra płatnych jak na pc nie ma mowy.

Podział jest na seriale(wszystkie polsatu np 21 odcinek hotelu52 był dodany po kilku godz po premierze w polsacie) ( dostepne wszystkie odcinki wszystkich seriali starsze np Kiepski w 4/3 a nowsze w 16/9) dalej sa odpowiednio rozrywkowe muzyka wiadomosci sport( chyba wybrane retransmisje meczow ale jest ich mnostwo. Na zywo sport nie leci)

 

Zalety; bardzo dobra jakosc obrazy poza niektorymi materiałami sportowymi, bardzo płynne szybkie i wygodne działanie. Cała produkcja polsatu dostepna przez net kiedy chcesz za darmo obraz jak najlepsze sd jakie sie widzi w platformach sat(jak zobaczysz kanał sd 16/9 i powiesz ze to jest najlepszej jakosci sd jakie widziałes to taki własnie jest obraz przez iple w samsung apps)

 

Ciekawe czy ipla w panasonikach tez działa tak zaaaaaa iscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Ipla w sprawie jakości i oto jaką odpowiedz dostałem:

Materiały dostępne na telewizory są inaczej kodowane, co za tym idzie ilość przesyłanych danych na dany materiał jest odpowiednio większy, więc by zapewnić płynną pracę, wymagane jest lepsze łącze internetowe.

W wersji beta aplikacji ipla, dostępne są materiały w jakości HD. Niestety nie ma wielu dostępnych materiałów w tej jakości, by móc wprowadzić powszechnie taką jakość.

W aplikacji, dostępnie są głownie materiały sportowe i seriale, które nie są nagrywane w jakości HD, co za tym idzie my również nie możemy takiego materiału w takiej jakości udostępnić.

Z tego wynika, że osoby korzystające z Ipla pod TV mają jednak lepszy materiał za który nic się nie płaci, a w Ipla pod Windowsem trzeba za tą jakość płacić wykupując konto VIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wkrótce do oferty Ipli dodane zostaną kolejne materiały TVP. Będą to m.in.: „Glina”, „Glina 2”, „Oficer”, „Oficerowie”, „Pitbull”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Trzeci oficer”, „Fałszerze – Powrót Sfory”, „Instynkt”, „Złotopolscy”, „Klan”, „Plebania”, „Czas honoru”, „Apetyt na życie”, „Sprawiedliwi”, „Bulionerzy”, „Apetyt na miłość”, „Ja wam pokażę!”, „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”.

 

Źródło: https://satkurier.pl/news/68261/programy-tvp-w-ipla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...