Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SmartWi.Przedłużki kupiłem pod adresem:http://www.cardsplitter.pl/sklep/catalog/product_info.php/products_id/403?osCsid=1562f1414ea0342d2d571fc4651ebae2.Wykonałem drobną przeróbkę.Usunąłem szybkozłączkę od strony wtyczki, a taśmę wlutowałem bezpośrednio do wtyczki.Dzięki temu da sie przedłużki zastosować równocześnie w dwóch modułach.Mag 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jako, ze na lamach satkuriera swego czasu byl test Technomate TM-6900HD Combo, mam pytanko odnosnie tego testu - konkretnie chodzi mi o wspolprace tunera z modulem DRE-CRYPT. W tescie mozna przeczytac "W czytniku UCAS nie pracuja karty XCRYPT, natomiast w gniazdach CI nie inicjuje sie modul DRE-Crypt." Skad te informacje? Czy testowana wspolprace z tym modulem? Pytam, gdyz mam zamiar sobie zakupic prepaida rosyjskiego pakietu TRICOLOR z modulem DRE-Crypt i nie chcialbym wyrzucic pieniedzy w bloto (modul z karta na rok kosztuje ok 200 $). Ja mam co prawda ulepszona wersje tunera, a wiec Technomate TM-6900HD Combo Super, ale podejrzewam, ze kwestia wspolpracy z modulem DRE-Crypt bedzie jednakowa zarowno w jednym jak i drugim tunerze. A jezeli faktycznie nie wspolpracuje, to z kolei mam pytanie do przedstawiciela firmy TECHNOMATE - czy producent ma zamiar cos z tym zrobic? Brak wspolpracy z tym modulem o tyle dziwny, gdyz ten system kodowania staje sie coraz popularniejszy u naszych wschodnich sasiadow zarowno ze wzgledu na platforme "TRICOLOR" z Eutelsata W4 jak i nowa platforme "PLATFORMA HD" z Eurobirda 9, a odbiornik Technomate jest wyposdazony w soft po rosyjsku, w odroznieniu od polskiego, a wiec pewnie i na wschodnim rynku te tunery beda sprzedawane, jezeli jeszcze nie sa.

 

Uzytkujac ten odbiornik pojawilo mi sie kilka :) uwag i pytan, które pozwole sobie opisać:

1) po włożeniu karty TNK do czytnika na niektórych kanałach wyświetla mi się bez przerwy komunikat "No Access" - np na Hotbirdzie kanały z mini paczki RTVi - 12322 H (tu akurat nie ma problemu bo kanały te są i tak kodowane, ale jeżeli pojawi się jakaś promocja - a od czasu do czasu lecą te kanały FTA - ogladanie ich z tym napisem po środku ekranu bedzie średnio wygodne); podobna sytuacja na Amosie na kanale B1 (11650 H) - tu do dłuzszego czasu kanał ten leci FTA, lecz przy włożonej karcie TNK ciagle napis "No Access" - po wyjęciu karty z czytnika napis znika. Reasumując sutuacja ta dotyczy niektórych kanałów kodowanych w Conax.

2) po skanowaniu kanałów wszystkie znalezione kanały tuner automatycznie dopisuje do istniejącej listy - szkoda, że nie pozwala na wybór które i gdzie kanały chcemy zapisac,

3) mały wybór opcji skanowania - mamy TV,FTA, ALL - a jeżeli chcialbym znależć tylko kanały TV FTA - już jest to niemożliwe - albo decyduje sie na FTA z radiowymi i data, albo na TV ale z kodowanymi - szkoda, gdy chcialbym poszukac tylko radiowych tez jest to niemozliwe, etc...

4) tuner umozliwia szukanie kanału po PIDzie audio audio i video (PID Search), szkoda, że nie ma możliwości znalezienia kanału po SID

5) w instrukcji obsługi możemy przeczytać „Bardzo czuła głowica pozwalająca na odbiór bardzo słabych sygnałów” – Hmmm, tutaj niestety nie bardzo mogę się z tym zgodzić – do tej pory korzystałem jedynie z dużo starszych odbiorników (kenwood dtf2 i philips dsb 3010) i nie zauważyłem żeby ten odbiornik w aspekcie czułości je jakoś przewyższał

6) funkcja „MOSAIC” – tak się zastanawiałem czemu ma to służyć – owszem otrzymujemy na ekranie mozaike kilku kanałów, lecz tylko 1 jest aktywny, na reszcie mam nieruchomy obraz (nawet jeżeli sa to kanaly z tego samego transpondera). Nota bene przy wlaczeniu tej funkcji tuner bardzo czesto mi sie lubi zawiesic (co nie zdarzylo mi sie ani razu przy korzystaniu z innych funkcji tunera - tylko przy korzystaniu z funkcji "mosaic")

7) bardzo mi się spodobala w tunerze możliwość określenia głośności kanalu – wiadomo czasami niektóre kanaly sa nadawane albo bardzo glosno albo cicho w stosunku do innych – niestety regulacja w 3 poziomach jest bardzo niewielka i podejrzewam ze tylko dziala na zasadzie tłumika –koncepcja bardzo dobra, praktyczna przydatność niestety na dzien dzisiejszy watpliwa. Zreszta jeżeli jestem już przy dzwieku to poziom dzwieku na wyjsciu tunera jest jakis wogole nie najwyzszy (kanaly przez tuner sat zawsze mam ciut ciszej niż te z naziemnej tv – mimo 100% glosnosci dzwieku w tunerze).

8) telegazeta – najwieksza zaleta telegazety jest to ze wogole jest w tym odbiorniku – niestety tylko podstawowe funkcje zostaly zaimplementowane, a chyba nie musze nikomu udowadniac ze w odbiorniku HD powinno to być szczególnie uzwglednione, gdyz korzystając z HDMI nie ma możliwości korzystania z funkcji telegazety poprzez TV, a tylko poprzez tuner SAT. Korzystając z plazmy Panasonica od razu niestety czuje się roznice – np. brak pamieci stron i podstron. Poza tym telegazeta wyswietla się rozciagnieta na caly ekran 16:9, czy nie jest możliwe żeby wyświetlała się tak jak w TV po srodku ekranu w formacie 4:3? I może malo istotna rzecz ale denerwujaca – aby wyjsc z trybu telegazety trzeba skorzystac z przycisku „exit” – nie można wyjsc poprzez nacisniecie przycisku telegazety.

9) kolejna sprawa skalowanie obrazu – we współczesnych odbiornikach panoramicznych, TV potrafi wykryc sobie czarne pasy na dole i gory ekranu i odpowiednio powiększyć aktywna czesc wyświetlanego obrazu – niestety gdy oglądamy po HDMI, żaden TV już tego nie zrobi bo tuner sat podaje informacje ze jest wyświetlany obraz w takiej a takiej rozdzielczości; taka funkcje musiałby wiec realizowac tuner SAT, niestety takiej możliwości tu nie ma – sa jakies opcje zmiany proporcji wyświetlanego ekranu w tunerze, ale zmieniajac je nie widze zadnych zmian w ogladanym obrazie.

10) szkoda ze po wejściu do „menu” odbiornika nie ma możliwości aby w tle było widać oglądany kanal, a wystarczyloby zrobic przezroczyste tlo,

11) dosc slaby zasieg pilota – musze dobrze celowac w tuner

12) reset zegara po minimalnym zaniku pradu – jak tu wiec cos zaprogramowac na nagrywanie?

13) nie wiem czy to wina tunera ale jeżeli chodzi o EPG to najczesciej mam dostepne tylko do podgladu 2 nastepne pozycje (nie ma mowy o nastepnym dniu)

14) szkoda ze tuner nie umozliwia poznania wielu uzytecznych informacji o nadawanym kanale, np. FEC, SID, TID, NID, ECM, rodzaj transmisji, rodzaj modulacji - rozumiem ze jest to wszystko w automacie, ale szkoda, ze nie można ogladnac co automat ustalil :)

15) przy probie skanowania transmisji naziemnych wylatuje mi cala lista z tunera – co prawda w mojej okolicy nie nadaje żaden nadajnik cyfrowo, poza tym w liscie mam wywalone wszelkie czestotliowsci przekazow naziemnych, ale czemu wylatuje lista, zamiast otrzymania komunikatu ze nic nie znaleziono?

16) szkoda ze w najnowszych softach nie ma mozliwosci skanowania dokładnego w BLIND, które było w poprzednich softach

17) szkoda, iz brak jest mozliwosci zaznaczenia grupy kanalow w czasie ich np przestawiania w menu odbiornika - trzeba zaznaczac kazdy z osobna, a gdy sie chce zaznaczyc spora grupe kanalow np do jakiejs z list ulubionych staje sie to meczace klikac kazdy kanal po kolei - oczywiscie rozwiazaniem jest edycja list kanalow z poziomu edytora w kompie.

To takie pytania i uwagi, które mi się na razie nasunely. Oczywiście nie pisze tu wogole o rzeczach, które mi się podobaja. Te uwagi to nie narzekanie ze jest to zly odbiornik (bo odbiornik naprawde fajny, ma duzo mozliwosci i nie zaluje ze go wybralem), tyle ze moim zdaniem jest jeszcze nie dopracowany. Nie pisze również tu o braku polskich liter bo wszyscy o tym wiedza, ale mysle ze to jest bardziej potrzebne niż polskie menu, bo obsluga tunera jest naprawde bajecznie prosta nawet po angielsku (dla tych co nie znaja jezyka), tym bardziej ze jest instrukcja PL, lecz przy czytaniu EPG bez polskich znakow można dostac oczoplasow (cale szcescie jest mozliwosc wyboru czcionki polskiej w telegazecie - dobre chociaz to, hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technomate nie widział tego modułu w ogóle. Prawdę mówiąc to nie jest sprawa, którą powinien interesować się polski dystrybutor, tylko rosyjski (o ile taki jest). U nas ciężko to testować, bo dostęp do 36E nie jest szczególnie łatwy (polaryzacja kołowa) i trzeba przykombinować trochę, a do tego brak modułów - ja miałem go okazjonalnie - teraz już dostępu nie mam, więc nawet nie jestem tego w stanie zbadać z najnowszą wersją oprogramowania - być może już po problemie ;) Zadziałać musi strona rosyjska.

 

Co do 6 - jest to norma we wszystkich odbiornikach. Jeszcze nie spotkałem się ze sprzętem, który w mozaice wyświetlałby ruchomy obraz ze wszystkich kanałów jednocześnie (pomijając aspekt różnych częstotliwości - jest jedna głowica SAT w odbiorniku)

 

13 - podobnie jest w wielu innych sprzętach (jeśli miałeś na myśli EPG na polskich kanałach, zwłaszcza Cyfry+), prawdopodobnie dałoby się to zmienić - z 10,892H są nadawane trzy dni, ale w tym celu trzeba dokonać szeregu zmian w oprogramowaniu, łącznie z wprowadzeniem bufora EPG, aby przy zmianie częstotliwości nie kasował tego, co pobrał. Generalnie sporo zamieszania, a producent jakoś nie garnie się do większych zmian (vide spolszczenie), więc nie wydaje mi się, żeby dało się go do tego zmusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułość głowicy zbliżona. PVR posiadają wszystkie trzy modele, TNK działa na każdym z nich. Plików .mpg i .xvid nie obejrzysz na żadnym. To nie są odtwarzacze multimedialne, tylko odbiorniki cyfrowe. .ts zgrany z komputera także może nie przejść, bo są różnice w zapisie i nie każdy .ts musi się uruchomić. O poważniejszych problemach z zawieszaniem nie informował mnie żaden z użytkowników w/w modeli.

 

Ciężko wskazać lidera wśród tych trzech modeli, bo każdy ma jakieś plusy i minusy. Poczytaj po prostu na forum opinie posiadaczy i wybierz to, co będzie Ci najbardziej odpowiadać. Jedynie o GoSat nie mamy jakiejś większej dyskusji - to dość świeży produkt na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chciałbym podzielić się informacjami na temat zmian w ostatnich softach dla TM-6900 i TM-6900 Super.

 

Najważniejsze zmiany dla polskiego użytkownika to:

- wprowadzenie polskich czcionek do teletekstu, teraz nie ma już problemu z krzaczkami

- poprawiona synchronizacja i obsługa napisów DVB dla C+ i HBO

- poprawiony driver tunera, co dodatkowo usprawnia blind scan (swoją drogą nadal mamy jedyny na rynku tuner HD z porządnie działającym blind scanem zarówno dla DVB-S jak i DVB-S2)

- możliwość nagrywania jednego kanału i jednoczesnego oglądania innego z tego samego transpondera - na razie tylko jeden z tych kanałów może być kodowany, drugi musi być FTA, co ma być poprawione w następnych softach.

- kilka innych, bardziej kosmetycznych zmian.

 

Najnowsze oprogramowanie do pobrania ze strony http://www.technomate.com/software_updates.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko dotyczące nagrywania... w Technomate TM-6900HD Combo.. Już kilkakrotnie nagrywałem coś z tunerka na USB... i 3 minutowe nagranie miało czasami nawet 160MB wielkości... np. na TVP1 gdy nagrywam to zajmuje 69MB.. na M1 46MB... dlaczego tak sie dzieje? I gdy nagrywam... i wgrywam na youtube... to przeważnie cały czas dźwięk.. przyspiesza o około 2-4 sekundy... Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje? I może ktoś zna jakiś dobry program do konwertowania plików o rozszerzeniu .trp do np. .avi albo mp4. lub .wmv. :) Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość nagrań zależy od bitrate'u kanału w danej chwili - jeśli są nadawane dynamiczne sceny, a w strumieniu wykorzystuje się multipleksowanie statystyczne, to nagranie zajmie dużo. Rozjazd obrazu z dźwiękiem to kwestia konwersji - rozejrzyj się za innym programem - może MPlayer + MEncoder (darmowy, ale dla bardziej zaawansowanych). Ew. coś prostszego może ktoś inny zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie doczekamy się już nigdy. Firma , która jest przedstawicielem na Polskę nie wyegzekwowała tego od dostawcy przed rozpoczęciem sprzedaży. Czesi i Rumuni potrafili. Zresztą tuner chyba idzie w "odstawkę". Ostatni soft z 7 marca 2009 r. Kiedyś wychodziły jakieś poprawki co miesiąc, a nie wierzę ,że nie zostało już nic do poprawienia. Zresztą po co LAN w tunerze jak i tak do niczego nie służy ( mam na myśli soft oryginalny- nie "edukacyjny" a i tam sprawa rozwiązana jest dziwacznie )

Ja sobie ten tuner odpuściłem i sprzedałem. Brak polskiego menu to jeszcze nie tragedia , ale brak polskiego EPG (krzaczki) - tego nie moglem odpuścić. Druga poważna wada to ,że po przełączeniu kanalu na pasku info jest komunikat : No information. Dopiero ponowne przejście na kanał obok i powrót powodowało ,ze coś tam widniało (z krzaczkami) . Zresztą info to jest strasznie nieczytelne bo się szybko przewija i tak nie idzie się doczytać co aktualnie "leci". Kanały SD poprzez kabel HDMI nie wyglądają zachęcająco.

Największy żal ,że kupiłem ten tuner mam do SatKuriera (jestem czytelnikiem od pierwszego wydania) bo zawierzyłem w opis testowy oraz zapewnienia przedstawiciela MIRAL-a ,że polskie EGP i polskie menu będzie lada chwila. Zapewnienia te padły chyba w sierpniu 2008 r bo ukazały sie we wrześniowym numerze SK . Mamy koniec maja a tu "ani widu ani słychu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: zwykle żal się ma do wszystkich na około, tylko nie do siebie. W teście wyraźnie napisano, że spolszczenia nie ma, było, że brak polskiej czcionki w teletekście (soft z marca rozwiązał ten problem), EPG jest także bez polskich znaków (@Jasand - zajrzyj sobie na stronę 20 numeru 9/2008 do FUNKCJE DODATKOWE - pod zrzutem z mozaiki jest wszystko pięknie rozpisane w kwestii EPG, która podobno zaważyła), Cyfra+ tylko bieżąca i kolejna pozycja programowa, Cyfrowy Polsat 1 dzień z brakami, że napisy są także bez polskich znaków i nie działają na kanałach Cyfry+ (tu nie wiem jaki jest stan obecny napisów). Czytając uważnie test wszystko wyraźnie napisano i jeżeli komuś na danej funkcji bardzo zależy, to czeka się do momentu aż ją wprowadzą, bo z zapowiedziami jak widać jest różnie. A zapowiedź spolszczenia (nie było mowy o innych poprawkach - to także istotne) nie była wzięta z kapelusza, ponieważ OSD zostało przetłumaczone, polski dystrybutor wykonał całą pracę i przesłał tłumaczenia do producenta, który mimo wstępnego zainteresowania tematem po prostu olał polski rynek i to koniec historii. Mimo starań wszystkich stron (akurat dystrybutor naprawdę wykazał się poświęceniem - nawet był z wizytą w Wielkiej Brytanii u Technomate) menu pozostaje do tej pory nie przetłumaczone i płynąca z tego lekcja jest następująca: nie opierać się na zapowiedziach, tylko na faktach, które zawsze w każdym opisie w SK nie są zatajane, ani pomijane, w przeciwieństwie do niektórych wydawnictw o zbliżonej tematyce. Miejsce na zapowiedzi być musi, bo wiele z nich po czasie się sprawdza i jest realizowanych, ale akurat tu nie zostały.

 

Sam sprzęt w odstawkę nie idzie - to, że nie ma softu co miesiąc to ma być kryterium iścia lub nie iścia w odstawkę? Do Humaxa iCord-a pół roku nowej wersji nie było i co z tego? Technomate to nadal jedyny sprzęt posiadający sprzętowy prawdziwy Blind Scan także dla DVB-S2 (model Super) i jako jedyny radzi sobie z dosłownie każdym przekazem na orbicie (SR poniżej 1000 i powyżej 30000 w DVB-S2). Szybkość zmiany kanałów i działanie Menu/OSD nadal przebija konkurencyjne produkty, nawet te najnowsze, dopiero wchodzące do sprzedaży. Sprzęt ma niewątpliwie wiele zalet, ale czas pokazał, że kierowany jest bardziej do DX-erów, niż do standardowych oglądaczy.

 

A na pojawienie się spolszczenia nadal liczę - jego obecność i poprawki w kwestii EPG zwiększyłyby ilość klientów, których ten model mógłby zainteresować. Jest to solidny sprzęt oparty o dobre hardware, przemyślany konstrukcyjnie. W nie jednym tunerze na poprawki czeka się nawet po kilka lat, to i tu można.

 

Natomiast jeśli ktoś zadowolony nie jest - polecam się rozstać z Technomate i kupić sobie inny odbiornik, w którym EPG działa, tylko przed zakupem najlepiej sprawdzić stan faktyczny, żeby znowu nie było rozczarowania. Zależy co kto potrzebuje, ja tam bym nigdy nie zamienił sprzętu combo ze sprzętowym Blind Scanem na jakiś gniot tylko dlatego, że ma EPG. Tyle, że ja korzystam na codzień z instalacji obrotowej, EPG nie potrzebuję, a Blind Scan się może przydać :D W opisie w SAT Kurierze wszystko było zawarte, na spolszczenie czekamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...