Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako że na łamach Sat Kuriera ukazał się test tunera Technomate 6900, postanowiłem założyć ten wątek na forum, tak aby wszyscy chętni mogli wypowiedzieć się na temat tunera, ewentualnie zadać jakieś pytania związane z tym modelem.

Jednocześnie chciałbym napisać malutkie sprostowanie do testu dotyczące napisów na kanałach Cyfry+. Otóż w teście napisano że nie działają napisy na kanałach Cyfry+ i nie ma polskich znaków w napisach. Faktem jest że występuje problem, ale tylko na kanałach Canal+ . Na kanałach HBO napisy działają poprawnie włącznie z polskimi znakami. Problem Canal+ już został zgłoszony do producenta.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

 

TECHNOMATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pod koniec miesiąca pojawi się bardziej rozbudowana wersja modelu TM-6900 Combo i będzie oznaczona jako "SUPER".

Główne różnice to:

 

- 2 gniazda USB działające niezależnie (przód i tył)

- 1 gniazdo eSATA

- gniazdo Ethernet LAN

- wbudowany modulator UHF 21-69

- funkcja BLIND SEARCH wspomagana sprzętowo

 

Cena nie jest jeszcze ostatecznie ustalona.

 

Pozdrawiam,

TECHNOMATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blind Scan będzie obejmować także transpondery DVB-S2? Od dawna szukam sprzętu, który zapewniłby taką funkcjonalność, bo póki co wszystkie dostępne na rynku sprzęty nie oferują nic takiego (najbliżej w tej chwili jest Globo HD S1 - skanuje całe pasmo, ale uwzględniając tylko cztery zadane wartości SR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum wyczytałem

Ethernet jest aktualnie wg producenta złączem "serwisowym" . Są plany aby umożliwić streaming z/do PC ale to tylko plany i nie wiadomo czy i kiedy to się stanie.

Na czym miałby polegać ten streaming? Czy odtwarzając film HD na komputerze mógłbym "wysłać" obraz HD via Technomate na tv?

 

 

Może zbierzcie pytania z for i stwórzcie FAQ. Inaczej te same pytania będą się w kółko powtarzać na coraz to innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Trzeba będzie zamówić do nas - ja też się chcę pobawić :wink: Jeśli radzi sobie z DVB-S2 to jest to pierwszy odbiornik na rynku posiadający taką funkcjonalność w pełnym tego słowa znaczeniu (co nie zmienia faktu, że i tak muszę to sobie podejrzeć :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polski soft na pewno będzie, ale nie mogę podać konkretnej daty - to zależy wyłącznie od producenta kiedy wypuści oprogramowanie. Jako dystrybutor robimy wszystko co się da aby zmusić Anglików do szybkiego działania w tej kwestii .

 

Jeśli chodzi o napisy to:

- Używając funkcji SUBTITLE w tunerze, można uzyskać napisy z polskimi czcionkami.

- Zamiast używania Teletekstu w tunerze, można włączyć Teletekst w telewizorze - tuner przepuszcza sygnał txt do TV.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Zamiast używania Teletekstu w tunerze, można włączyć Teletekst w telewizorze - tuner przepuszcza sygnał txt do TV.

 

Pozdrawiam.

 

Po HDMI niestety nie przepuszcza... Jak podłączę przez Euro to owszem, teletekst z poziomu telewizora jest, ale jakość obrazu robi się lekko żenująca - widać bardzo dużą różnicę jakościową między sygnałem podawanym na HDMI i Euro. O funkcji Subtitles nie wiedziałem, dzięki :) Przetestuję przy najbliższej okazji.

 

Przy okazji: Czy ktoś jest w posiadaniu listy kanałów z absolutnie wszystkimi transponderami najpopularniejszych w Polsce satelit (AS28-AS19-HB-Eutelsat7-Sirius5-Thor1W) ? Listy które można ściągnąć z alsat.co.uk niestety bardzo różnią się ilością wpisanych transponderów i nie wiem która jest ta stuprocentowo aktualna... :(

 

Czy funkcja Blindscan w nowym TM6900 Super zapisuje wszystkie znalezione transpondery? Jeżeli tak, to może taką najbardziej aktualną listę ze wszystkimi TP gdzieś wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pojawiło się nowe oprogramowanie dla TM-6900HD SUPER Combo.

 

v6.60 z dnia 10.10.2008

 

Dodano wybór zakresu częstotliwości w opcji BLIND SEARCH - teraz można podać dowolny przedział do przeszukania.

 

Poprawiono również kilka błędów.

 

http://www.technomate.com/download/Tech ... 08.zip.zip

 

PS: Proszę nie sugerować się nazwą pliku - soft jest z 10.10.08

 

Lista kanałów dla TM-6900HD SUPER Combo

aktualizacja 10.10.2008

- zmiany nazw kanałów w Polsacie Cyfrowym

- do listy TNK dodane kanały FTA PL

 

Hotbird 13E (1)

Astra 19E (2)

 

W listach ulubionych :

 

1.Cyfra+

2.Polsat Cyfrowy

3.Telewizja na kartę

4.Polskie FTA

5.HDTV (polskie + FTA)

6.Muzyka

 

http://forum.skysunsat.pl/download.htm?id=3021

 

Zachęcam do przerabiania wg własnego uznania i do publikowania swoich własnych list.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy będzie PL wersja softu dla wersji super?? czy są już prowadzone prace nad taka wersja softu??

 

Mam problem mieszkam w Nowej Soli województwo lubuskie miasto położone przy odrze wiec dolina 64m n.p.m chciałem złapać sygnał na antenie televes dat 45 sygnał dvb-t ze Śremu oddalonego w linii prostej o 103km położony 73m n.p.m miedzy tymi miejscowościami są też miejscowości położone 80m n.p.m czy możliwe ze dlatego nie mogę złapać sygnału ?? moc nadajnika w Śremie 50kW nadajnik jest usytuowany (prawdopodobnie) na maszcie 287m n.p.m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do Technomate: jak pracuje odbiornik z kartą Cyfry+ oraz z modułem TNK.Ile trwa przełączanie kanałów tylko z paczki C+ ,ile kanałów wspólnych z TNK oraz kanałów wspołnych z naziemną telewizją cyfrową?

Szukam czegoś idealnego dla naziemnej oraz Cyfry (póki co mam ochotę na Fergusony 8900 HD oraz 8200 HD ale to 2 skrzynki..)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,tuner poprawnie działa z kartą C+ w czytniku, oraz z modułem CONAX i kartą TNK. Nie ma żadnych problemów ze wspólnymi kanałami, maksymalne czasy przejść między kodowanymi kanałami SD są w granicach 1-2s. a dla HD około 3s. Przeskakiwanie pomiędzy naziemną i satelitarną jest niezauważalne, kanały można mieszać na listach.

 

Polecam lekturę testów TM6900 Super :

 

1. http://forum.skysunsat.pl/tematy154/tes ... vt8549.htm

2. http://forum.skysunsat.pl/tematy154/tes ... vt8550.htm

3. http://hdtvpolska.com/index.php?showtop ... ntry128524

 

@mm4738

Do edycji kanałów polecam program NDFEdit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...