Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A na stronie 22 numeru 9/2008 jest napisane:

Polska instrukcja obsługi wraz z przygotowanym na nasz rynek oprogramowaniem jest w drodze, być może jeszcze przed pojawieniem się bieżącego wydania Magazynu SAT Kurier w kioskach wszystko zostanie udostępnione i problem zniknie - pozostaje czekać . Oprogramowania niema do dzisiaj a polska instrukcja obsługi jest ale tylko w internecie z datą 22.10.2008 ale udostępniona dopiero 22.11.2008. Nie wkładanie polskiej instrukcji obsługi sprzętu w wydaniu papierowym do kompletu sprzedawanego sprzętu jest niezgodne z polskim prawem. Kłania się ustawa o języku polskim i ustawa o sprzedaży. I to na tyle.

Jeżeli można coś poradzić to tak poczytne i jedyne pismo w branży jakim jest Magazyn SAT Kurier nie powinno propagować sprzętu nie dostosowanego do naszego rynku a jedynie sygnalizować o pojawieniu się takiego urządzenia w dziale nowości. Wybaczcie ale pełen test aż na czterech stronach i jeszcze z zapewnieniami ,że będzie w najbliższym czasie OK jest swoista zachętą do zakupu.

Szanujmy się to i nas będą szanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Technomate_TM6800_6900_Boot software.stb jest to plik bootloadera a nie samego OS, po wgraniu tego pliku należy dograć oprogramowanie przez port RS .

 

Do wersji TM-6900HD oprogramowanie można pobrać tutaj: http://www.technomate.com/download/Tech ... BO.zip.zip

 

Jesli jest to tuner w wersji SUPER to oprogramowanie wlasciwe znajduje sie tutaj: http://www.technomate.com/download/Tech ... er.zip.zip

 

Loader oprogramowania przez RS : http://www.technomate.com/download/TM-L ... Series.zip

 

W instrukcji obsługi jest opis procedury aktualizacji przez port RS: http://www.technomate.com/download/TM-6 ... 08.zip.zip

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zrobiłem wszystko j/w. Nadmieniam, że miałem małe problemy z połączeniem się z tunerem. Instrukcja zakłada najpierw włączenie tunera a następnie naciśnięcie przycisku CONNECT. W rzeczywistości długo można tak próbować i nic. Trzeba to zrobić w odwrotnej kolejności czyli najpierw CONNECT potem tuner.

Po ciężkich bólach udało mi się wgrać softa. Na końcu instalacji wyświetlił się napis WRITING OK .... 100% - instrukcja zakłada 100% FINISHED ale o to samo chyba chodzi. Następnie zresetowałem czyli wyłączyłem z sieci i nic. Tuner w dalszym ciągu milczy tzn wyświetla się tylko napis TECHNAMATE. Może ktoś podpowie co dalej zrobić aby w końcu zaczął działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie tuner ma wymagania? Czy dołączany dysk musi mieć swoje zasilanie? Pendrive`a to oczywiście nie dotyczy ale HDD i owszem. 3.5 calowe dyski zewnętrzne mają swoje zasilanie, 2.5 calowe zwykle nie, trzeba naszukać się odpowiedniej obudowy. Sprawdź w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w 3,5 a 2,5 calowych dyskach jest właśnie w zasilaniu, wielkości no i co najistotniejsze w cenie. 2,5 calowe przy takiej samej pojemności są zwykle sporo droższe od 3,5. Osobiście mam 2,5 calowy, 320 GB dysk WD (WD320ME). Działa w większości bez zarzutu. Mały problem występuje tylko kiedy chcemy nagle coś nagrać. Dysk po dłuższym czasie bezczynności jest uśpiony i tuner go widzi. Mija wtedy krótka chwila zanim powróci do stanu gotowości. Dodatkowo zdarza się, że już przy nagrywaniu coś się zblokuje i najlepiej wyłączyć i włączyć tuner i wszystko wraca do normy. Jedno co mi się podoba to sposób nagrywania dźwięku tj. w przypadku sygnałów DD, nagranie jest w postaci 5.1. Gdyby jeszcze była możliwość edycji to nie potrzebna jest nagrywarka z dyskiem HDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu sprawdzone :

2,5'' - Maxtor OneTouchIV Mini Edition 250GB, kosztuje około 340 zł, ma własne zasilanie

3,5'' - Seagate FreeAgent, wszystkie pojemności, polecam 500GB - koszt około 320 zł, jest bardzo cichy

Maxtor Basics 500GB - około 340 zł

Western Digital My Book Essential 500GB- około 350 zł

Możesz też kupić samą obudowę i odkupić używany dysk, ATA lub SATA, nie ma znaczenia dla tunera, dyski SATA tańsze, obudowy droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2,5'' ma własne zasilanie, to go zaakceptuje. Z tym tetrabajtowym dyskiem to bym była ostrożna, fakt, ekonomiczny, cena za 1GB jest niska, ale ja taki dysk wyjęłabym z obudowy, wsadziłabym do kompa, a pod tuner podpięłabym mniej pojemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma namiary kanału Sci Fi Channel w CYFRZE+ :?:

 

Jeszcze odnośnie dysków - ja mam do Technomate zapięty dysk Seagate (Momentus 5400.6) 500GB 2,5''

a obudowę do niego 4WorldAccesories i wpięty bezpośrednio w usb i działa bez problemów

 

Co do oglądania na kompie plików trp to używam Media Player Classic tylko trzeba wybrać przy otwieraniu All Files bo domyślnie chyba ifo

widać ale na "wszystkie pliki" wskazuję ten z rozszerzeniem trp i chodzi. Jedna uwaga - na zapisach z HD czasem się wykłada ale być może

mam nieaktualne kodeki z K-Lite Codec Pack bo dawno nie aktualizowałem ale na zwykłym kompie oglądanie HD to zbrodnia :lol2:

odtwarzacz i kodeki - darmocha na licencji GNU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest nowy soft do Technomate ver. 6.86 dnia 7.07.2009 ale dalej nie ma polskiego menu więc

jak ktoś ma 6.70 a nie ma czym wgrać może sobie dać na luz, męczę już parę chwil nowy soft i nic nie zauważyłem.

No może CAM Conax'u (TechniSat)się szybciej inicjuje ale to akuratnie chyba wszystkim zwisa bo to tylko przy starcie tunera a staruje w 3-4 sekundy, być może uaktualnili listę satelitów i transponderów ale jak kogoś coś interesowało to pewnie sobie już dawno dopisał tak że jestem troszkę :censored: na programistów. Mimo to tuner według mnie dalej zasługuje na :brawo: i soft też.

ps.

Gamonie z C+ niech się uczą a nie porobili z PVR i zwykłego Phillipsa HD kaleki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ktoś ciwiczy nowy soft i coś nowego znajdzie czego nie zauważyłem ale widocznie niezbyt dobrze u mnie z myśleniem :lol2::lol2::lol2:

Po paru dniach dalej nie stwiedzam żadnych rewelacji na sofcie 6.86, może trochę sprawniej ładuje się EPG w ulubionych, przynajmniej na

kanałach z C+ bo takową listę zrobiłem i po paru chwilach od włączenia i wybrania listy prawie wszystko jest załadowane bez potzeby klikania OK na pilocie choć dalej zamiast polskich liter są krzaki - a już miałem nadzieję że to poprawią tak jak poprawiono w jednym z poprzednich softów krzaki na teletekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to sprawdź ustawienia konwertera, może tuner zgubił, później sprawdź poziom sygnału i jego jakość na transponderach z których poginęły kanały, może nie dokręciłeś F-ki albo przy podłączaniu RS-232 coś się poruszało i nie łączy a jeśli sygnał i jakość są OK - z anteną kablem i konwerterem pownno być dobrze, na koniec jeszcze sprawdź czy nie są to kanały do których potrzebna jest karta, może karta nie łączy dokładnie ze stykami w czytniku albo jak mój znajomy włożył odwrotnie i szukał 2 dni usterki :lol2: później zgraj sobie listy kanałów ulubionych no chyba że nie masz, później wybierz reset do ustawień fabrycznych, ustaw na nowo parametry konwertera i pozostałe, wyszukaj programy (dokładne szukanie) i wgraj na powrót listę ulubionych a następnym razem przed zmianą softu zapisz i soft i kanały przez usb bo jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe kombinuj nic z softem tylko sprawdź to o czym pisałem, czynności jakie należy zrobić podałem tylko z grubsza, nie napisałeś jaka jest jakość sygnału na transponderze na którym znikły kanały, czy jest to z pasma górnego czy z dolnego, polaryzacji pionowej czy poziomej, czy konweter jest monoblock czy single, jakiego diseqc używasz, jle jest tych konwerterów, czy były tylko knały FTA czy kodowane, czy kanały z którymi masz problem korzystają z czytnika tunera czy masz moduł CAM a w nim kartę a może po prostu akuratnie straciłeś uprawnienia na te kanały bo nie "przeszły uprawnienia" albo najzupełnie padł konwerter albo nieopatrznie coś zmieniłeś w setupie tunera i stąd ten problem albo może są to kanały z DVB-T a nie DVB-S bo tuner przecież jest combo i kanały można mieszać i zapomniałeś naziemną antenę podpiąć :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zakodowane kanały TVP Spor i Religia z transporter 11.508V abonament opłacony na cały rok jakość sygnałów ponad 80% konwerter nowy podwójny karta jest włożona TNK TVN twierdzi ze u nich wszystko w porządku ze nie blokują kanałów ze to wina oprogramowania wprowadzałem ustawienia fabryczne i robiłem od nowa listy kanałów nic nie pomaga nie wiem skąd wziąść poprzednie oprogramowanie do zmiany oprogramowania wszystkie były w porządku pozostałe kanały z tego transportera odbierają bez zarzutu czy ma ktoś wersje softu 6.86 i czy wam te kanały odbierają?????

 

Dziękuje za wiadomości ale to nic nie pomogło jeśli można to proszę o więcej wiadomości trzeba wróża jak pan to uruchomi to

stawiam porządną flaszkę zakład stoi :wink::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...