Skocz do zawartości

Eurosport 4K i Eurosport 3-9 HD


DarwinShow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

@tomi8181, ciekawe czy Apple TV też taki sam obraz daje jak wymienione przystawki? 

Musieli tak skompresować obraz, tylko w jakim celu? Byc może bali się o serwer. Do tego co jest źródłem sygnału dla nich?  

Nie wiem. Prawda jest taka że jeszcze nie widziałem w streamingu w Polsce dobrej jakości 4k z hdrem i pewnie długo go nie zobaczą, szkoda że canal plus 4k nie dodają do kablówek bo chętnie bym wziął gdyby go dali tym bardziej z hdrem, a tak to jest tylko w platformie canal plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kingofsouth napisał:

To teraz już wiem czemu nie chcieli na większą skalę udostępnić Eurosport 4K. 

 

Tu nie chodzi o eurosport 4k tylko o sposób podawania go ludziom w Polsce, po prostu sport nie nadaje się do streamingu, to powinno być nadawanie normalnie jak inne kanały przez kablówki a nie np. Aplikacje polsat box go

Albo inaczej, może się nadaje ale nie w tej chwili, technicznie aplikacje są do poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o eurosport 4k tylko o sposób podawania go ludziom w Polsce, po prostu sport nie nadaje się do streamingu, to powinno być nadawanie normalnie jak inne kanały przez kablówki a nie np. Aplikacje polsat box go


Sorry, ale znów się nie zgodzę. Od dwóch lat oglądam F1 w natywnym 4K w streamie na Play Now TV Box. Żadnych problemów i wyglada to bardzo dobrze i zdecydowanie lepiej niż ten sam stream w HD. Pewnie, że można dać lepszy bitrate, bo jest to 15Mb/s, ale już stream w Vectra Online ma chyba 25.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, all999 napisał:

 


Sorry, ale znów się nie zgodzę. Od dwóch lat oglądam F1 w natywnym 4K w streamie na Play Now TV Box. Żadnych problemów i wyglada to bardzo dobrze i zdecydowanie lepiej niż ten sam stream w HD. Pewnie, że można dać lepszy bitrate, bo jest to 15Mb/s, ale już stream w Vectra Online ma chyba 25.

 

Ja mam vectre i widzę jak to wygląda i wiem jakby mogło wyglądać, przede wszystkim brak hdru a to jest podstawa, wiem widać jak eleven niektóre rzeczy nadaje w wyższej jakości, jest to ulepszone full hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po prostu streaming nie jest równy kanałom lineralnym, dochodzi do tego, że trzeba mieć dobry net i żeby serwery dostawcy nie padły patrz viaplay, jesteście zadowoleni ze streamingu - ok ja poczekam na większą ilość sportu w natywnej jakości z hdrem w kablówkach, tak jak było w Vectrze jak była olimpiada letnia, kanał eurosport 4k z hdrem był nadawany, płynnie, obraz bajka, a problemy były tylko z synchronizacją obrazu z dźwiękiem ale to już wina była samego Eurosportu 

6 minut temu, all999 napisał:

 


PNTB i Shield Pro - 50, ale android nie radzi sobie z płynnością.

Na satelicie ceremonia otwarcia w HDR wygląda świetnie.

 

No właśnie o tym piszę, aplikacje i android tv nie radzi sobie z płynnością 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Vectra (a także UPC i Inea) to także jest streaming w większości, bo te wszystkie sieci przy okazji wprowadzenia 4K odchodzą od DVB-C na jego rzecz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie po prostu streaming nie jest równy kanałom lineralnym, dochodzi do tego, że trzeba mieć dobry net i żeby serwery dostawcy nie padły patrz viaplay, jesteście zadowoleni ze streamingu - ok ja poczekam na większą ilość sportu w natywnej jakości z hdrem w kablówkach, tak jak było w Vectrze jak była olimpiada letnia, kanał eurosport 4k z hdrem był nadawany, płynnie, obraz bajka, a problemy były tylko z synchronizacją obrazu z dźwiękiem ale to już wina była samego Eurosportu 

Ale oczywiście, że wolelibyśmy 4K w HDR w świetnej jakości jako kanały linearne. Ale ich nie ma i nieprędko będą, więc korzystamy z tego co jest. Ale pisanie, że stream się do tego nie nadaje jest bzdurą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, all999 napisał:


Ale oczywiście, że wolelibyśmy 4K w HDR w świetnej jakości jako kanały linearne. Ale ich nie ma i nieprędko będą, więc korzystamy z tego co jest. Ale pisanie, że stream się do tego nie nadaje jest bzdurą.

Może i się nadają ale nie w tej chwili, płynność w aplikacjach w android tv i brak hdru dyskfalifikuje ten sposób nadawania przynajmniej w tej chwili, tak to chciałem ująć 😎Pokaż mi aplikację która nadaje teraz eurosport 4k z hdrem która nadaje płynnie, szkoda Twojego czasu, ale mam nadzieję że technicznie w przyszłości nie będę widział różnicy do kanałow lineralnych

1 minutę temu, Tomek1623 napisał:

Jakościowo poziom TVP 4K na Euro 👍

Zgadza się bo to satelita, odpal polsat box go i porównaj to się 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się bo to satelita, odpal polsat box go i porównaj to się

Sygnał z satelity, ale przez stream :) Nie mogę tu więcej napisać, poza tym, że piraci robią to w Polsce lepiej niż legalni nadawcy. A dyskutuję z Tobą dlatego, że ciśniesz tezę, że internet nie nadaje się do oglądania sportu w 4K. Nadaje się i nic nie stoi na przeszkodzie (poza kasą), żeby jakość była identyczna jak na satelicie. Kończę ten wątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, all999 napisał:


Sygnał z satelity, ale przez stream :) Nie mogę tu więcej napisać, poza tym, że piraci robią to w Polsce lepiej niż legalni nadawcy. A dyskutuję z Tobą dlatego, że ciśniesz tezę, że internet nie nadaje się do oglądania sportu w 4K. Nadaje się i nic nie stoi na przeszkodzie (poza kasą), żeby jakość była identyczna jak na satelicie. Kończę ten wątek.

Nie nadaje się przez te które są legalne, daj mi jakąś listę iptv tak jak piszesz nielegalną to Ci powiem o moich odczuciach wtedy... 😎Na polsat box go jest po prostu słabo, daj mi inne źródło to porównam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bgmnt napisał:

Tylko, że Vectra (a także UPC i Inea) to także jest streaming w większości, bo te wszystkie sieci przy okazji wprowadzenia 4K odchodzą od DVB-C na jego rzecz ;).

Dzisiaj włączyłem przystawkę internetową od UPC na kanał Eurosport i obraz moim zdaniem był bardzo dobry - a to "tylko HD", tak celu   porównania z  przekazem 4K przez Polsat Box GO jak to wygląda w ramach  streamingu.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał:

Dzisiaj włączyłem przystawkę internetową od UPC na kanał Eurosport i obraz moim zdaniem był bardzo dobry - a to "tylko HD", tak celu   porównania z  przekazem 4K przez Polsat Box GO jak to wygląda w ramach  streamingu.

 

 

Nagrałem z kabla UPC ceremonię otwarcia z kanału TVP-1   bitrate 14,8 Mb/s 

z kanału Eurosport -1   bitrate   8,9 Mb/s  - nagrywane jednocześnie na Samsungu.

Kanał Eurosport 4K z Astry ma 17Mb/s ale jest kodowany w HEVC.

Kanał Eurosport 4K z Hot Bird nadaje z bitrate 20 Mb/s też w HEVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...