Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdź w domu albo kup w kiosku/na allegro starter (nowy, używany, jakikolwiek) sieci GSM w którym będziesz miał kartę matkę i mini-SIM do wyłamania. Później bierzesz i wyłamujesz kartę która tam jest i wkładasz zamiast niej posiadaną kartę mini-SIM TNK SD. Solidnie podklejasz od strony po której nie ma chipa i wtedy właściwie możesz odpalić tak "naprawioną" kartę na każdym dekoderze posiadającym czytnik kart uniwersalny/Conax (Ferguson Ariva 102E, Opticum x110, nBOX z Enigmą2 czy DiGYBOXX C+ itd.).

 

Uprzedzając - tak będzie to działać, bo standard tych kart chipowych jest uniwersalny. :P

 

Super pomysł! DZIĘKI!!! Mam tylko jedną wątpliwość, czy po takim zabiegu chip będzie się znajdował we właściwym miejscu, będzie rozpoznany przez dekoder? Ktoś już tego próbował?

Wiekie dzięki za podanie nazw konkretnych dekoderów. Który, Twoim zdaniem, jest najlepszy? Chodzi mi też o to czy mają, na przykład, możliwość nagrywania na pendrivie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem Ci, że to ujednolicony standard i musi działać. Karta TNK SD (przed wyłamaniem małego SIMa) niczym nie różni się od startera GSM.

 

Zresztą zrobiłem w domu eksperyment i przyłożyłem kartę TNK SD pod wyłamany starter:

34e4y89.jpg

Więc śmiało możesz kupować jakiś starter/kartę matkę i na pewno każda zadziała. Chip zawsze będzie w tym samym miejscu. Zresztą kolega piracik napisał Ci, że będzie OK. Tylko dobrze podklej (nie zasłaniając chipa) żeby się nie poluzowało.

 

Jeśli chcesz korzystać z karty TNK SD i ew. migrować później do smart HD to polecam Ferdka Arivę 102E. Do takiego zastosowania nada się idealnie, a i obsługuje funkcję nagrywania na pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sati

Tak jak ci już koledzy wyżej powiedzieli, podklej tę małą, wyłamaną kartę "TnK SD" do "dużej" karty właśnie z jakiegoś startera GSM.

Do tunerów Ferguson pasuje tylko "duża" karta.

Co do wyboru kokretnego modelu tunera, który też obsługuje nagrywanie na pendrive to kolega @Grabar zaproponował ci tuner Ferguson Ariva 102E. Ja bym ci jednak polecał tuner, który sam posiadam, czyli Ferguson Ariva 202E. Pisałem ci już wyżej o tym. Ariva 202E różni się od Arivy 102E tylko tym, że posiada dodatkowo złącze na moduł CAM, którego brak w Arivie 102E. W tej ostatniej jest tylko wewnętrzny czytnik uniwersalny. Natomiast Ariva 202E ma i to i to. ;) Różnica w cenie pomiędzy tymi modelami jest bardzo niewielka. Dlatego też myślę, że obecnie nie warto już kupować tunera z samym tylko czytnikiem uniwersalnym. Tuner ze złączem na moduł CAM ma znacznie większe możliwości, bo pozwoli ci w przyszłości na skorzystanie z innej kodowanej telewizji, np. Cyfrowego Polsatu, który udostępnia też takie moduły. Być może też i platforma nc+ w przyszłości takie moduły udostępni, jednak na razie nic o tym nie wiadomo. Mimo wszystko pomyśl o tym. Ja przy zakupie mojego tunera od razu brałem pod uwagę to, czy posiada on dodatkowo złącze na moduł CAM. Dzięki temu, że taki tuner mam, zostając abonentem Cyfrowego Polsatu nie byłem skazany na ich dekoder dedykowany, tylko wziąłem moduł CAM i cieszę się tą platformą na moim Fergusonie. :) Wcześniej używałem w nim karty CYFRY+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Barti słusznie prawi. W przypadku dekodera ze slotem na moduł możesz zastosować także moduł z dwoma czytnikami (na kartę SIM oraz ISO) np. Diablo, T-rex oraz inne i wtedy nie musiałbyś nic podklejać. Dodatkowo masz możliwość włożyć dużą kartę (oprócz tych dedykowanych) np. MTV. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawicie, ale nie pod kątem użytkownika sati

Witam, czy ktoś się może orientuje jaki dekoder HD będzie działał z kartą TNK SD (tą która wygląda jak SIM w telefonie)?

Dzięki

Jak dla mnie sprawa jest prosta. Karta matka za grosze, podklejenie i Ferdek Ariva 102E. 8) inne warianty na podstawie tego co napisał kolega są delikatnie mówiąc ostro przekombinowane, drogie i prawdopodobnie niepotrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej starej karcie, jak sprawdzam ważność doładowania mam:

Termin ważności doładowania:

2010-05-27

 

i ona działa do dziś - nigdy tu nic nie było kupowane na nią

 

a karta wydaje mi się, że nowsza na której był roczny abo wykupiony ma

Termin ważności doładowania:

2012-02-23

 

i nie działa... To którą lepiej teraz doładować na miesiąc tak żebym znów miał na rok spokój? I ta pierwsza już będzie na zawsze działać do 2016?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti:

Dzięki za radę. Na pewno Ferguson 202 daje większe możliwości i sama się zastanawiałam czy nie wybrać właśnie tego modelu. Przeglądałam różne oferty i mam jeszcze jedno pytanie:

czasami sprzedający pisze, że jego sprzęt ma odpowiednie oprogramowanie. Czy to znaczy, że trzeba zwrócić uwagę na jakiś konkretny rodzaj oprogramowania, bo na innym nie będę odbierać kanałów? Jeśli tak to jaki? Czy jeśli chciałabym na prztkład kupić Fergusona za granicą to jet ryzyko, że nie bedzie odbierał TNK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie:

czasami sprzedający pisze, że jego sprzęt ma odpowiednie oprogramowanie. Czy to znaczy, że trzeba zwrócić uwagę na jakiś konkretny rodzaj oprogramowania, bo na innym nie będę odbierać kanałów? Jeśli tak to jaki? Czy jeśli chciałabym na prztkład kupić Fergusona za granicą to jet ryzyko, że nie bedzie odbierał TNK?

Najważniejsze, żeby tuner ten miał oryginalne oprogramowanie producenta. Bo może się zdarzyć, że jakaś pokątna firma będzie sprzedawała taki tuner z jakimś tzw. "edukacyjnym" oprogramowaniem. A to już nie jest zbyt legalne. Jeśli oprogramowanie jest oryginalne to OK. Jeśli w danym egzemplarzu "siedzi" akaurat jakaś starsza wersja oprogramowanie to nic nie szkodzi. Najnowszą jego wersję można pobrać ze strony Fergusona i wgrać ją do tunera. Nie jest to trudne. :) Obecnie najnowszą, dostępną wersją oprogramowania dla tunera Ferguson Ariva 202E jest wersja 1.22B5.

Jak już wcześniej wspomniałem, jeśli miałbym wybierać pomiędzy Fergusonem Ariva 102E, a 202E to wolałbym już trochę dołożyć i kupić 202E.

Naprawdę śmiało i szczerze polecam ci właśnie Arivę 202E. No, ale ostateczną decyzję w tej sprawie pozostawiam już tobie. :)

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...