Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca koniec.

Karta TNK SD jest nieparowana i działa w dowolnym dekoderze w przeciwieństwie do karty Polsatu parowanej z dekoderem.

Tak w ogóle zakup na własność karty ( Polsat czy TNK HD ) wraz z parowanym dekoderem to dla mnie porażka.

W przypadku awarii dekodera - zostaje karta której nie można wykorzystać w żadnym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niki skąd wiesz,że nie spotka ich kara za niedołączenie Polsatu ? KRRiTV nie rychliwy ,ale..... Nawet dobrze,że CP podgrzał atmosferę nową ofertą ,czekamy na odpowiedź cyfrowego domu .Jak widać teraz rozpoczyna się walka o użytkowników tnk sd ,których jest ok.250tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oferta CP potwierdza moją wcześniejszą tezę, że NTC zaczyna deptać po piętach platformom. Tyle, że na tle NTC i nowy pomysł CP i tnk wyglądają mizernie. Jak ktoś napisał w dyskusji pod tamtym artykułem- "za mało i za późno".

Co by nie mówić oferta za 15-20 zł miesięcznie na dzisiaj musi zawierać przynajmniej kilka ciekawych kanałów + minimum TVP HD, TVP1HD, TVNHD i PolsatHD. Tylko taka oferta będzie w stanie konkurować z NTC. Jeśli się nie pojawi od 06.2012 (start MUX1, TVP1/2HD w NTC) to ten segment TVSat zniknie, może poza np. obszarami górskimi ze względu na problemy propagacyjne NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałam wypowiedź pracownika ITI,że tnk sd wcale nie przynosi strat jak to niektóry twierdzą ,użytkowników jest ok.300 tyś i znaczna większość dokonuje doładowań problemem zaczyna być n na kartę HD .Powiedzmy szczerze głównym atutem tnk sd jest możliwość bezpłatnego oglądania 5 kanałów przez rok, oferta ze względu na elastyczność ma swoje wielkie plusy szczególnie dla mniej zamożnych rodzin gdzie każdy grosz się liczy .Pomysł Polsatu wcale nie jest taki głupi po za tym ,że potrzeba zainwestować 149 zł w nowy dekoder ,tyle ,że to pomysł trochę spóźniony,z instalacją też nie ma większych trudności zawsze się znajdzie kawałek miejsca na przykręcenie anteny .Z NTC jest też mały kłopot moce nadajników różne ,koszty nadawania wysokie, muxy w licznie 3 i to prawdopodobnie na tym koniec .Jeżeli TVP dotrzyma słowa ich programy będą jedyne w HD w całej NTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tnkSD prawie od początku jej istnienia (12.2008). Doładowuję regularnie, ale gdy ruszyła NTC mam większość programów (w lepszej jakości no i z Polsatem) w NTC. Poza tym oglądam może 2-3 programy z zestawu płatnych (i to niezbyt często). Więc poważnie się zastanowię nad kolejnym doładowaniem. Zatrzymać mnie może tylko poszerzenie oferty tak jak napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o takiej o jakiej w tym wątku piszemy czyli TnK SD. Nawiasem mówiąc TnK HD nie jest tak popularne ze względu na ceny modułów, ale CP jakoś sprzedawał moduły w tej cenie i ludzie kupowali. Jednak karta TnK SD za 30zł to jest dobra cena dla kogoś kto ma dekoder a potrzebuje pooglądać coś w TV.

 

Co do oferty aktualnej Polsatu to dają w niej dekodery SD a nie moduły. Różnica w cenie w stosunku do TnK spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane ale zniknał mój poprzedni wpis, musiałem cos widocznie niepotrzebnego nacisnąć - przedstawie w skrócie:

Obecna promocja pre-pajdowa CP z darmowymi kanałami może spowodować ze TnK SD wprowadzi TV Polsat do swojej oferty - oby jak najszybciej bo nie ma jak zdrowa konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnk sd wprowadzi Polsat ,ale jak KRRiTV nałoży karę .Zdrowa konkurencja tu nie pomoże ,pomoże jak się "uderzy po kieszeni" .Na dodatek już od dawna TVN jest na celowniku KRRiTV

Z drugiej strony oferta pre-pajdowa Polsatu nie jest rewelacją ,wszystkie kanały bezpłatnie w NTC ,a też nikt nie powiedział ,że za 1-2 lata zmienią się warunki tej oferty i nie będzie już całkiem za darmo .Tnk sd ma jeszcze jedną zaletę system conax nawet jakby tą usługę zlikwidowano to można tunery wykorzystać do MTV Unlimited ,niestety dekodery Polsatu nie nadają się do niczego innego (oczywiście oprócz FTA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się pytał krrit co myśli na temat braku Polsatu w TNK? Może ktoś do nich pisał w tej sprawie? Jak nie my to państwo powinno ruszyć Cyfrowy Dom.

Oczywiście Polsat mam o wieeele lepszej jakości w DVB-T(praktycznie ciężko znaleźć odpowiednik na satelicie), ale dlaczego inne platformy w tym nawet oferta TNK HD ma Polsat, a my mający SD go nie mamy, co my gorsi jesteśmy? Nie dość że płacimy tyle samo co użytkownicy oferty HD, a mamy mniej kanałów to jeszcze Polsatu łaskawie nie mogą dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam,że KRRiTV wie o braku Polsatu pisanie ma sens ,ale tylko zbiorowe - wiadomo większa siła przebicia jeśli byłby taki pomysł to ja oczywiście się podpisze pod nim To ,że Polsat jest w DVB -T nie zmienia faktu ,że powinien być w tnk sd to już nie chodzi o ewentualne sankcje finansowe ,ale o zwyczajną uczciwość wobec klientów ,których jest ok.300 tyś .Wielu ludzi odbiera tylko przekaz satelitarny (ja również) więc inwestowanie w dodatkowy sprzęt antenę i tuner (przystawkę dvb-t ) tylko po ,żeby odebrać Polsat jest średnio mądre

Myślę ,że najbardziej była by skuteczna presja finansowa na Cyfrowy Dom coś w rodzaju "miesiąca nieposłuszeństwa" czyli zerowe ładowanie konta przez użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już widzę moją korespondencję z Krajową Radą:

 

ja: "Przepraszam Państwa, dlaczego nie mogę oglądać wszystkich kanałów zagwarantowanych ustawą ?"

oni: "Zagwarantowanych ustawą, powiada Pan... A abonamencik RTV płacimy?"

ja: "eee, że co... abo... noo ale to pakiet darmowy... i w ogóle"

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale nie wszycy nie płaca abonentu, ja na przykład z opoźnieniem, bo zawsze pod koniec 2 kwartału ale płacę.

W szufladzie mam 2 karty kupione na starcie TnK, które po włączeniu Polsatu uruchomie, a zrezygnuje z multiroomu Cyfry+ za 15 zł.)

Tutaj dostane dodatkowo n-sport, którego tam nie ma i jeszcze TVP-sport i za 20 zł za dwie karty. (płatne na 2 lata z góry), a telewizor bez DVB-T też jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy co ma wspólnego płacenie bądź nie płacenie abonamentu z wprowadzeniem Polsatu ,który jest zagwarantowany ustawą wprowadzoną chyba jako regulacja prawna ,a nie dla zabawy ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ma wspólnego, że jedna ustawa gwarantuje dostęp do podstawowych kanałów a druga zapewnia wpływy z abonamentu (obie, jak wiemy, równie nieskutecznie). Przykład: czy myślisz, że lekarz przyjmie Cię z dobrego serca i pragnienia żeby leczyć ludzi ? Nie, on Cię przyjmie po okazaniu kwitka z ubezpieczalni. Nie widzisz związku ?

 

To może bliższy przykład: dzwonisz do swojej platformy cyfrowej bo nie odbierasz jakiegoś kanału a oni Ci na to, że nie płacisz abonamentu przez ostatnie pół roku. Teraz zamień w tym przykładzie "platformę cyfrową" na "KRRiT" i wszystko powinno być jasne.

 

PS Aniu wg. Ciebie abonament RTV jest wprowadzony dla zabawy ? To niezłe sobie jaja z obywateli robią, boki zrywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonik z całym szacunkiem,ale abonament nie ma nic wspólnego z niewypełnianiem zobowiązań przez Cyfrowy Dom obsługujący ofertę tnk sd .Zwróć uwagę ,że Polsat jest dostępny we wszystkich ofertach operatorów (po za tnk sd ) .Czy podpisując umowę np z Cyfrą ktoś usłyszy coś takiego " Przykro nam ale Pan/Pani nie uiszczacie abonamentu RTV więc nie możecie podpisać umowy z operatorem Cyfra + " ,akurat żadnego operatora to nie interesuje .Abonament jest niestety formą przymusowego finansowania ,na co nawet uwagę zwróciła Komisja Europejska , na rynku medialnym są równi i równiejsi.Jedni sobie sami radzą innym trzeba pomóc , nie wierzę ,żeby taka sytuacja z brakiem Polsatu trwała w nieskończoność KRRiTV dysponuje odpowiednimi środkami nacisku ,chyba,że Cyfrowy Dom myśli o zwinięciu kramiku tnk sd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniając odnośnie paniki z abonamentem RTV, niestety, ale przy korespondencji z KRRiT trzeba podać swoje dane wraz z adresem, bo inaczej KRRiT nie chce odpowiadać na e-maile, taki myk może doprowadzać do weryfikacji czy ktoś płaci abonament czy nie.

 

Jeśli ktoś jest czysty w kwestiach opłacania abonamentu RTV to może bez problemu napisać w sprawie TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...