Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@CSA Napisz mi na PW(albo tu, ale to będzie nie na temat trochę) z czego wynika ten obowiązek. Ta ustawa (jak wszystkie) jest okropnie zagmatwana. Ale po przeanalizowaniu jej - nie zauważyłem nic co zobowiązywałoby do udostępnienia Polsatu w TnK. Jest co prawda zapis:

Nadawca, który rozpowszechnia program, wymieniony w art. 43 ust. 1, jest obowiązany do nieodpłatnego udostępniania tego programu na wniosek operatora rozprowadzającego program, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku.
- ja rozumiem: Polsat ma bezpłatnie udostępniać sieciom kablowym i platformom SAT kanały Polsat i PSN. Ale po co takie wnioski, skoro mogą brać sygnał z DVB-T?

 

Ale.. zawsze można próbować - ja bardzo chętnie się podpiszę.

 

@ania28 12 miesięcy od momentu aktywacji. Czyli jak masz 2 miesiące wszystko, to potem 10 miesięcy oglądasz podstawowe. Po tym bierzesz doładowanie na miesiąc - i masz 5 kanałów na następny rok (przez pierwszy miesiąc wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o ten fragment:

 

Art. 43. 1. Operator rozprowadzający program, z wyłączeniem podmiotu rozprowadzającego program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania programów "Telewizja Polska I", "Telewizja Polska II" i jednego regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską S.A. oraz programów rozpowszechnianych w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. Nr 153, poz. 903) na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy drogą rozsiewczą naziemną przez Telewizję Polsat S.A., TVN S.A., Polskie Media S.A., Telewizję Puls Sp. z o.o. W przypadku operatora rozprowadzającego programy w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.

 

Sprecyzuje że te programy, o których mowa to: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i Puls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawca, który rozpowszechnia program, wymieniony w ust. 1, nie może odmówić operatorowi rozprowadzającemu program w sieci telekomunikacyjnej, o której mowa w ust. 1, zgody na rozprowadzanie tego programu, ani też nie może uzależnić udzielenia takiej zgody od uiszczania jakiegokolwiek wynagrodzenia, w tym w szczególności z tytułu udzielenia licencji za korzystanie z nadania.

 

To była długa dyskusja w innym temacie. A może nawet w tym. Ostatecznie trafiło nawet na stronę główną satkuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem dyskusji ale chciałbym zwrócić uwagę, że operator Cyfrowy Dom to nie śpiąca królewna i doskonale wie jakie obowiązuje prawo w kwestiach związanych ze swoją działalnością i odpowiednio do tego prawa KALKULUJE bo nie jest instytucją charytatywną tylko prowadzi działalność komercyjną której głównym celem jest zarabianie pieniędzy (a nie misja publiczna). I w tym przypadku także wie, że ustawa nakłada obowiązek rozpowszechniania polsatu, oraz wie dokładnie jakie będą konsekwencje nierozpowszechniania tego polsatu gdyż są one jasno określone w ustawie - kara do 10% przychodu z ostatniego roku.

 

Te 10% jest już przez operatora Cyfrowy Dom skalkulowane jako dodatkowy podatek a sam polsat używany jako po prostu maszynka do wyciągania większych pieniędzy od użytkowników przez migrację do droższych taryf TNK HD oraz N na kartę (zapewniających dodatkowo zyski ze sprzedaży sprzętu, który może pochodzić tylko od operatora). Dodatkowym bodźcem generującym zyski dla Cyfrowego Domu jest - paradoksalnie - platforma Cyfrowy Polsat, która nabija zyski TNK HD oraz N na kartę przez to, że nie oferuje nowym klientom (ani nie promuje) rozwiązań pre-paid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mam prośbę o poradę .Chodzi mi o aktywację TNK SD .Jak wiem można to zrobić przez internet podając numer karty.I teraz tak ; jak to się zrobi to czy tuner musi być podłączony do telewizora i czy musi być włączony czy może leżeć w pudełku .Czy takie włączenie sygnału długo trwa .Jeśli ktoś chciałby pomóc to z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie sygnału nie trwa zbyt długo (myślę, maksymalnie 30 minut, a może i nawet 3 minuty), najlepiej włączyć na kanał TVN i karta złapie uprawnienia.

Z drugiej strony jeśli chcesz aktywować kartę tak żeby leżała w pudełku, to się nie opłaca, bo Ci doładowanie zacznie wychodzić!

Także zastanów się, co Ci się bardziej opłaca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź !

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie - TNK SD się w ogóle nie rozwija ,można nawet powiedzieć ,że jest praktycznie na wykończeniu .Czy może się zdążyć tak,że za niedługi czas całkiem zniknie i co wtedy się stanie z abonentami ,jest oczywiste,że migracja np .do n HD jest niemożliwa ,choćby ze względu na używanie tunera SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zagwarantowana do 2016 r.

Niestety nie. Na karcie kupionej w czerwcu 2010r. jest informacja, że "Cyfrowy Dom zastrzega sobie prawo do zmiany daty ważności oferty, o czym spółka poinformuje Użytkowników z co najmniej 30 dniowym wyprzedzeniem, poprzez zamieszczenie komunikatów w dzienniku ogólnopolskim i na stronie internetowej tnk".

Dodam, że na karcie kupionej na początku istnienia tnk nie ma tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie aby doładować juz teraz karte TnK na 2 lata, aby miec zagwarantowane chociaż te 2 lata pełnego odbioru.

Co do 2016 roku to dokładnie nie wiemy jakie udziały maja ITI czy TVN w Cyfowy Dom-u TnK, ale pierwsze zakupione karty maja datę ważności bez doładowania do 2016r i takich mam 2 szt.

Ten artykuł informuje że TVN ma jeszcze jakieś długi do spłacenia do k. r. 2016. http://media2.pl/media/85373-TVN-z-Cana ... nie-n.html i dlatego potrzebne są im pieniadze min z TnK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział że wpłacenie z góry za 2 lata gwarantuje odbiór na 2 lata ? Jedyne co gwarantuje to 240zł mniej w portfelu ;) Gdyby uprawnienia szły od razu na dwa lata to jeszcze można by było to uznać za jakąś tam gwarancję ale z tego co wiem to uprawnienia spływają co miesiąc. Teraz przyjmijmy że pewnego dnia nie spłyną, tnk zwinie swój kramik wraz z infolinią i nie będzie nawet gdzie zadzwonić żeby ponowić uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie mam przedłuzyc C+ i jak wezme pakiet optimum to bedzie TVP sport w nim i wtedy juz nie bede tak zdecydowany na TnK w której to jest min TVP Sport i n-sport, a jak kompakt o ok 15-20 zł tańszy to musze miec TnK z tymi programami sportowymi i to tylko za 10 zł/m-c.

W listopadzie może wyjasni do końca sie sytuacja fuzji n-ki z cyfrą+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez TVN dostarcza programy do TnK. Nie panikujmy na razie wszystko działa ok i oby tak jak na kartach TnK pisze do 2016r.

Gdby nastapiły zmiany to i tak musza zabezpieczyc sygnał dla posiadaczy kart waznych bezdoładowania do 2016r, a tym co będa mieli doładowane to pozostałe programy przynajmniej przez okres doładowania ok 2 lata. Poczytaj artykuł do którego odnosnik jest na wczesniejszej stronie tego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moi Drodzy ma prośbę o poradę .Mam tuner tnk sd z kartą w pudełku i zdało by się go uruchomić - czy najpierw sprawdzić ten tuner a potem aktywować kartę ,czy aktywować go od razu ,bo tak sobie myślę ,że jakby był uszkodzony to i tak trzeba by go odesłać do serwisu, szkoda wtedy karty wtedy aktywować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...