Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a są jakieś anteny satelitarne robione chałupniczo?

 

dużo osób chyba nie rozumie słowa profesjonalny i używa go w znaczeniu wysokiej jakości a w rzeczywistości wysokiej jakości mogą być zarówno produkty profesjonalne (produkcja zawodowa) jak i amatrorskie (produkcja chałupnicza), wszystko zależy od branży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem pytania, już wyjaśniam.

Anteny dla platform cyfrowych są produkowane np. prze firmę Corab (również i przez inne firmy, czasem nie wiadomo czyj to produkt). Przykładowo anteny CP w wersji "HD" i "SD", czy niektóre "n" są produkcji Corab. Proces produkcji jest zapewne identyczny jak anten nie powiązanych z platformami, jedynie malowanie inne. ;)

Biorąc taki "zestaw od platformy" mamy powiedzmy antenę 60cm + konwerter single, albo 80cm. i konwerter Twin. "Profesjonalne" podejście to np. samodzielne dobranie anteny (np. 80 cm danej firmy, Corab, Triax) oraz do tego konwerter Twin czy Quad również wybranej przez nas firmy (Maximum, Inverto), modelu produktu. W przypadku wspomnianych wcześniej "zestawów" nie ma możliwości doboru określonych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitter właśnie tak robią prawdziwi pasjonaci a nie profesjonaliści :) profesjonaliści zawsze polecają sprawdzone zestawy, tu chyba lepiej powiedzieć o masówce jako przeciwieństwie do podejścia indywidualnego,

 

więc powinniśmy sprecyzować że lepiej dobierać indywidualnie niż skorzystać z zestawów masowych proponowanych przez operatorów, przede wszystkim ze względu na różne warunki odbioru w różnych miejscach kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena to kawał wygiętej blachy i żadnych cudów bym tu się nie spodziewał.

Zwykła, najtańsza 80 cm wystarczy do zeza.

I konwerter też jakiś z tańszych.

Po co przepłacać?

Ja mam Arive i dwa konwertery.

Na Astre zezuje jakiś stary, dziesięcioletni konwerter.

Natomiast na Hotbirda mam ustawionego GOLD EDITION TWIN LT-01 G.

Do tego prosty przełączniczek kupiony za 19 zł w sklepie RTV i wszystko pięknie

chodzi - łącznie z TVS i Niemieckimi programami HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena to kawał wygiętej blachy i żadnych cudów bym tu się nie spodziewał.

Kształt tego wygięcia to jest IMHO najważniejsza sprawa - odpowiada za ognisko i ma decydujący wpływ na jakość całego zestawu (większy niż dobry konwerter, czy kabel).

Dopuszczalny margines błędu jest dość duży więc nie ma co szaleć, ale jeśli chce się odbierać bardziej wymagające pozycje satalitarne niż Hot Bird 13°E lub Astra 19°E, nie należy bagatelizować znaczenia anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja u siebie mam antenke 70 i podwójny konwerter i wszystko jest ok,

CSA co miałeś na myśli mówiąc "jak go zablokujesz to możesz oglądać do końca miesiąca"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może całkowicie z innej beczki. Bacznie przyglądam się TNK obecnie korzystam z CP jeśli w przyszłości w ofercie znalazł by się Comedy Central oraz tak nielubiany przez abonentów tej oferty Polsat bez zastanowienia przeszedł bym na stronę wolnej telewizji za jaką uważam TNK. Polsat jako kanał omijam szerokim łukiem na co dzień ale te relacje sportowe -> f1, boks... to coś na czym mi zależy. Mam nadzieje że tak się stanie i już niebawem przejdę na niebieską i wolną stronę mocy :) Pozdrawiam abonentów TNK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem o blokerze ale dla TnK bloker to zbyt duży wydatek jest droższy niż koszt miesiąca TnK

 

wkrótce Polsat będzie DVB-T, w Warszawie i Poznaniu już jest, co do Comedy Central, może by napisać podanie żeby zmienili Kino Polska na Comedy Central?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkrótce Polsat będzie DVB-T, w Warszawie i Poznaniu już jest

 

Te dwa miasta to 2 miliony z chamkiem mieszkańców Polski a gdzie nam jeszcze do 38? Poza tym w mniejszych miejscowościach i wsiach na takie technologie przyjdzie poczekać jeszcze ładnych parę jak nie paręnaście lat.

Więc co do Polsatu ogólnie dostępnego dla wszystkich oczywiście w dobrej jakości odbioru przyjdzie jeszcze długo czekać.

Nie ma co się oszukiwać nie prędko znajdzie się również w ofercie TNK. Ale Comedy Central...hmmm jest to temat bardzo realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...