Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę SD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niewierze w to ze tak nagle iti zrezygnuje z CP i c+ to jest ponad 3,3 mln abonentow

 

czyli jakiś 10 milionów odbiorców, bo liczę że przeciętna rodzina ma 3 osoby ;]

 

Wycofanie swoich kanałów z innych platform i sprzedawanie ich tylko u siebie (nawet w tym pakiecie o którym mowa w tym temacie) będzie samobójstwem TVN. Reklamodawcy nie płacili by już krocie za reklamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może samobójstwem dla n to się skończy, ale nie dla n. Pomyślcie

- Libicki nie podaje dokładnej daty końca umowy z TVN, a nie jest to rok 2011, jak większość sądzi

- Polsat tworzy swoje kanały na wzór TVN-owskich

- TVN nadaje dość dużo programów w 16:9 i w HD, co może oznaczać wyłączenie zwykłego TVN-u, chociaż wątpię w to

- Jeśli postaraliby się o lepszą ofertę niż p. Mini i p. Podstawowy za góra 10 zł, to duża część zrezygnowałaby i wzięłaby ich pakiet

- Jeśli Polsat będzie nadal blokował 1 MUX, to nie będzie go w nim, a k. TVP i TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rówież uważam, że wyłączenie kanałów TVN NAGLE z platform C+ i CP jest "samobójstwem". Ale...

 

Nikt nie mówi o nagłym i nieprzygotowanym wyłączeniu. Przecież:

 

- wprowadzają tą ofertę mini. Będzie zapewne tania i konkurencyjna z innymi.

- następnie moga na antenie TVN-ów informować, że niedługo sygnał kanałów TVN zniknie z platformy CP, ale można zaopatrzyć się w ich dekoder i odbiór nadal będzie

- następnie po zakończeniu umowy, można wyłączyć w CP kanały TVN-u (ale bez głównego TVN-u, który przynosi najwięcej zysku).

- zobaczy się reakcję ludzi. Jak będą "tęsknić" za kanałami TVN-u, może przejdą do n.

- po kolejnych paru miesiącach, wyłaczyć główny kanał TVN

 

Poza tym, dlaczego mówimy od razu o wyłączeniu kanałów TVN-u zarówno z C+ jak i CP. Ja na miejscu ITI wyłączyłbym z CP, ale w C+ zostawił (przynajmniej jeszcze przez jakiś czas). Bo tu chodzi głównie o wojnę z CP. Z C+ n-ka walczy w inny sposób. Ofertą, technologią. Z CP jest trudniej.. bo tu jest dużo lepsza, a i tak ludzie wybierają CP. Właśnie za sprawą wszystkich podstawowych kanałów. Dlatego na miejscu ITI wyłączyłbym swoje kanały tylko tutaj. I to też etapami. Dzięki temu nie będzie "nagłego" odpływu milionów abonentów TVN-u i wielkiej straty z tytułu reklam. A będzie to stopniowe. Z jednoczesnym rozszerzaniem tej oferty mini, która te straty mi minimalizowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa oferta jest bardzo sprytnie przemyślana. Niedługo kończą się umowy z C+ i CP. TVN i tvn24 są jedynymi z najbardziej popularnych stacji. Zatem Grupa ITI może teraz trzymać w szachu konkurencję. Wiadomo przecież, że wycofanie z oferty kanałów tvn pozwoli na zerwanie umowy i odpływ abonentów. Dlatego:

1. Grupa ITI może zażądać wyższych opłat od Cyfry+ i Cyfrowego Polsatu za kanały tematyczne,

2. może zażądać udostępnienia Polsatu, TV4 i Polsatu 2 w zamian za dalszą obecność kanałów tvn na słonecznej platformie.

 

Drugi punkt skutecznie uderzy w Cyfrę+. Wiadomo, że N i C+ walczą ostro ofertą. Obecność wszystkich ważniejszych stacji spowoduje znaczne wzmocnienie oferty N i nowego pakietu Grupy ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia wiem że ludzie wybierają CP z następujących warunków:

 

-Tani abonament (Familijny)

-Posiadanie podstawowych kanałów naziemnych czyli. (TVP1, TVP2, POLSAT, TVN)

-Wszystkiego po trochu z każdej kategorii kanałów

 

 

Myślę że jeżeli n,ka oraz cyfra zaopatrzyłaby się chociaż w jeden pakiet mieszany za przystępną cenę to posiadali by więcej użytkowników.

 

Wyłączenie kanałów TVN,u nic nie da. Większość ogląda tylko zwykły TVN (sam osobiście jestem jego fanem). TVN 7 jest moim zdaniem porażką więc mogą robić z nim co chcą. A co do oferty mini w n,ce to jestem za tym aby było. Może w końcu zmieni się regulamin posiadania minimum 3 pakietów. Ale zauważam że n,ka dodaje coraz więcej kanałów. Ostatnio przybyło kilka ciekawych kanałów z bajkami. Osobiście ich nie oglądam ale jak dla dzieci są przyjemne do oglądania. Mam młodsze rodzeństwo i jest zadowolone. Nawet pojawił się Disney Channel więc CP nie może już zaznaczać na ulotkach że tylko u nich i to w takim pakiecie. Ostatnio chciałem się dowiedzieć co się stało z DC ponieważ na początku roku przez miesiąc był i potem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palikot:

 

Moim zdaniem byłoby to bez sensu wtedy. Wszędzie występowałyby takie same pakiety, a żeby być konkurencją to trzeba posiadać coś czego inne platformy nie mają. Moim zdaniem to lepiej żeby CP nie udostępniał swoich kanałów. Każdy niech posiada swoje programy w swojej platformie. Czyli iti. niech trzyma się w n,ce, polsat w CP, Canal plus w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze ze n,ka robi wszystko przemyslanie i bedzie wojna. Przeciez niedawno w N pojawiła sie promocja Korzystna zmiana dla abonentów konkurencji, do tego miniN stopniowe wyłaczanie kanałow tematycznych TVN, oj bedzie sie działo.

 

PS W 2009 ma ruszyc proces DVB-T wiec znajac zycie w 2009 DVB-t pokryje zasiegiem tylko powiedzmy 30 najwiekszych miast, a reszta polski powolutku w 2010 bedzie miała DVB-T. Beda nadawcy marudzic ze dla lepszego zAsiegu postawia kilka masztów a to kosztuje i czas zabiera, ze nadajniki przez pierwsze poł roku beda działac na poł mocy nadawczej, bo testuja nowy sprzet, i tak dalej. Wiec 2009 rok dla widza z prowincji zasieg moze jeszcze nie doleciec, i tu jest szansa dla mini n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiem czy c+ ma takie doskonale odbiorniki no ni c mysle ze nie ma sie co zoladkowac bo tutaj nkowicze ludzi zagryzaja niech bedize co chce ale sens ekonomiczny jest taki ze kanały glowne tvn tvn 7 i tvn 24 napewno zostana w CP jak zreszta niewiadomo ale nie ma co sie zoladkowac jak bedzie pakiet mini to tylko te kanały co sa w pakiecie informcja.. na inne nie ma co liczyc i nie oszukujmy sie ale jakiegos wielkiego przyplywu abonentow nie bedzie do tego pakietu tym bardziej ze rynek sie nasyca a przejscia z jednej platformy do 2 wynosza okolo 8-10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić, to tylko N-ka jest najmniej uprzywilejowana w tym cyfrowym towarzystwie...

Zarówno CP jak i C+ posiadaja TVNy...

Natomiast N-ka nie posiada żadnego tematycznego kanału wyżej wspomnianej konkurencji...najwyższy czas to zmienić

Tak jak abonent CP ogląda TVNy, ja również jako N-kowicz chcę oglądać Polsaty...

To chyba raczej logiczne rozumowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak niech kazdy nadaje swoje a m kupimy sobie 5 dekoderow bo jeszcze dojdzie orange i tvp i nie bede nic robil tylko placil rachunki bo 90% kanał sie powtarza za 500zl i kupie sobie albo 5 telewizorow albo bede wtyczki przy telewizorze przalaczał nie maj ka wasza swietna pomyslowosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość przyszłych użytkowników telewizji satelitarnej i tak wybierze co najmniej Pakiet Familijny w Cyfrowym Polsacie. Dlaczego tak będzie? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku wierzyłem w Mariusza Waltera...Stworzył ,,Nasza TV '', póżniej przemianowana na TVN...i powoli zaczął zdobywać rynek tv...kiedy na polski rynek opanowała C+ i Filmnet zapowiadało się na hegemonię tych platform...

Cyfra wchłonęła ambitny Filmnet i równie ambitną Wizję TV...

Panowali niepodzielnie na rynku do czasu aż zaatakował Cyfrowy Polsat...TVN w tym czasie tworzyła sobie bazę kanałów tematycznych na innych platformach, powoli usypiając konkurencję...w końcu stało się to co miało się stać...

Powstała platforma cyfrowa N...

Na początku skromnie , ale z czasem zaczęli się rozbudowywac i dziś są najdynamiczniejszą rozwijającą się platformą...

Dla mnie od początku N jest zapowiedzią tego co najlepsze na rynku cyfrowym polskim się dzieje...

N za 2-3 lata będzie liderem na rynku polskim...

I bardzo dobrze... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, gdy startowała N-ka, wielu mówiło, że ta platforma nie utrzyma sie, że padnie itp. A teraz co? Kopara opadła. Zabiera dla to co ciekawe. Teraz jest podobnie. Wielkie larum podniesione. Zobaczycie, że nowa oferta ITI będzie popularna.

 

Ja również wierzyłem w N,kę. Zapowiadała się ciekawie i ogólnie przyzwoicie. A jak się dowiedziałem później że to firma ITI to wiadome było że będzie coś dobrego. Ich opinię dobrze prezentuje TVN, który prowadzi doskonałe toki programów.

 

 

Kolega niżej wspomniał o NASZA TV. Pamiętam za czasów zerówki odbierałem ten kanał telewizją naziemną. Ale czy przypadkiem nie przeobraził się w TV4 ? Bo ramówka nie była raczej podobna do TVN,u. Jeżeli się mylę to liczę na dokładne wyjaśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Was ma trochę racji, ale nie bierzecie pod uwagę tego co zrobią abonenci C+ i CP. Wiem, że wiele osób oprócz odbioru TV Sat ma jeszcze możliwość odbioru kanałów z paczki TVN przez kablówki lub samego TVN naziemnie w analogu lub cyfrowo. Jak widzicie istnieją alternatywne źródła sygnału. Mimo, że jestem posiadaczem CP nie jestem zagorzałym "oglądaczem" TVN-ów. TVN 7 był znacznie lepszy jako RTL 7, TVN Turbo dużo straciło po utracie praw do nadawania programów BBC, a kanałów informacyjnych typu TVN24, Polsat News - po prostu nie oglądam.

 

Z telewizją satelitarną w Polsce jestem od początku. Zaczynałem z Cyfrą+ (naziemnie a potem sat), potem była Wizja TV, CP, C+ i teraz znowu wylądowałem w CP. Najlepsze programy i najnowsze filmy były w starej Cyfrze+. Potem w miarę powstawania platform przy ich zakupie kierowałem się zawartością ale też i cena nie była bez znaczenia. Większość z Was wybierając konkretną platformę kierował się przy zakupie czymś innym. Kto chciał dużo dobrego sportu i filmów - wybierał C+, taniej i różnorodnej oferty programowej dla każdego - CP a kto wysokiej jakości przekazów popartych super sprzętem - n.

 

Podejrzewam, że prawdziwą wojnę na rynku TV Sat może wywołać dopiero pojawienie się pakietu TVP ze swoimi kanałami. Jeśli wyciągną od konkurencji ich flagowe programy - choćby za nadawanie kanałów TVP (czyli coś za coś) i ustalą, że będzie je mógł oglądać każdy kto opłaci abonament RTV - może to doprowadzić do upadku pakietów typu Mini u wszystkich.

 

Oferta pakietu Mini telewizji "n" w chwili obecnej nie zrobi nikomu krzywdy - będzie jeszcze jednym pakietem w ofercie i alternatywą dla osób z chudszymi portfelami i nie mającymi innej możliwości odbioru programów telewizyjnych (akcja nastawiona na zdobywanie mniej wymagających klientów).

 

Nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Tak naprawdę nie wiemy jeszcze nic o nowym pomyśle "n". Może lepiej poczekać jeszcze z ocenami kilka miesięcy, aż wyklaruje się sytuacja TV Sat w Polsce, bo wojna platform nie przyniesie nikomu nic dobrego a stracimy jak zwykle my "abonenci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wini_007: Jak wspomiał wyżej Palikot, "Nasza TV to domena Polsatu". Nasza TV połączyła się z Polsatem 2, w wyniku czego powstała TV4. Pochłonęła ona lokalne "stacje" TV Odra (czyt. Naszej TV) i od pory połączenia stacje Odry zaczęły retransmitować TV4. Była o tym dyskusja wielkokrotnie w innych działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...