Jump to content

Recommended Posts

Cytując za SK:

 

Kolejne dwa kanały dla dzieci zostaną uruchomione na polskim rynku. W tym jeden z nich będzie pierwszym kanałem HD w Polsce w wysokiej rozdzielczości przeznaczonym dla najmłodszej widowni. Dotąd na naszym rynku wszyscy operatorzy platform i kablówek wprowadzali jedynie dziecięce kanały w jakości SD, a tu pojawi się bebe tv HD.

 

Kanał bebe tv wystartował 7 maja 2007 i od 15 maja 2007 pojawił się w ofercie satelitarnej platformy UPC Direct z Astry - 19,2E. Później dołączyły go m.in. oraz holenderska platformy Canal Digitaal dla Holandii, Belgii i Luksemburga. bebe tv jest także w ofercie rumuńskiej platformy Focus Sat, współpracującej z UPC Direct.

 

W naszym kraju bebe tv najpierw od lutego 2008 dołączyło 5 kablówek, a potem od 15 maja 2008 jest w ofercie cyfrowej kablówki Multimedia Polska, ale tylko w wersji SD. Poza tym jest w sieci UPC w całej Europie Centralnej oraz wielu kablówkach w Czechach, na Słowacji, w Czarnogórze, a nawet na Cyprze.

 

Na razie nie wiadomo czy bebe tv HD wejdzie w skład którejś z polskich platform satelitarnych, ale zapewne najpierw pojawi się w cyfrowej ofercie kablówek UPC i Multimedia Polska. Za dystrybucję w Polsce kanałów bebe tv i bebe tv HD odpowiada spółka CORE. Na razie prezentujemy logo bebe tv High Definition.

 

Robi się ciekawie... Może to właśnie ten kanał miał dołączyć do n-ki?

Link to post
Share on other sites

Taki kanał jest niepotrzebny, ponieważ dla dzieci nie ważna jest jakość, tylko to, co widzą na ekranie. Co najwyżej operatorzy mogliby być dumni z tego, że ich platforma/kablówka ma kanał HD dla dzieci i chętnie by to reklamowali, ale tak naprawdę byłby to zwykły kanał o większej pojemności, ponieważ dzieci oglądałyby go z takim samym zainteresowaniem, co każdy inny kanał dla dzieci w jakości SD.

Link to post
Share on other sites

Tiaaa, bo to właśnie dzieci najbardziej potrzebują kanałów HD. Na pewno dzieci najbardziej zwracają uwagę na jakość i im najbardziej zależy żeby było HD - LOL :lol2: Nie wiem po co ten kanał.

Link to post
Share on other sites
Taki kanał jest niepotrzebny, ponieważ dla dzieci nie ważna jest jakość, tylko to, co widzą na ekranie.

 

Sam sobie zaprzeczyłeś

Właśnie bardzo dobrze że taki kanał będzie w HD bo dzieci nie będą męczyć oczu pikselozą oglądając kreskówki na tatusiowej 42" plazmie którą dopiero co sobie kupił...

Zobaczą więcej :)

Link to post
Share on other sites

Po co ta dyskusja :roll: Jak HD ma stać się standardem w odbiorze kanałów TV, to przecież kanały bajkowe też będą musiały być nadawane w HD - przecież nie będą trzymać standardu SD tylko dla kanałów dziecięcych :>

Link to post
Share on other sites

Niech się stają, ale dopiero na końcu. Widział ktoś kreskówkę tak szczegółową, żeby potrzeba było do tego HD? Chociaż może z drugiej strony taki kanał nie będzie zajmował aż tyle miejsca na satelicie ze względu na brak szczegółów. W każdym razie polecam zobaczyć Bebe TV na Thorze (FTA) - widzę że nie macie pojęcia co tam leci (Flintsonowie?!)...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...