Jump to content
Sign in to follow this  
elkanguro

W jaki sposób najtaniej odbierać niemieckojęzyczne kanały?

Recommended Posts

Witam,

jestem studentem, studiuję i mieszkam obecnie w Krakowie. Od października będę mieszkał razem z dziewczyną i jej koleżanką, które studiują germanistykę i chciałyby bardzo mieć dostęp do niemieckojęzycznych programów, głównie filmowych czy informacyjnych jak Pro7 czy Super RTL.

Niestety nie bardzo wiem jak to zrobić. W polskich platformach cyfrowych z kanałów niemieckich jest marny wybór jeszcze są to chyba wersje szwajcarskie. W kablówkach to chyba nie ma na co liczyć. Jako, że na balkonie mieszkania jest talerz, właściciel zapewniał że jest dobrze ustawiony na Hot-Bird to pomyślałem o zwykłym tunerze, ale to chyba będą te same programy co na platformach. Chyba więcej jest na Astrze. Co muszę kupić i co zrobić żebym mógł oglądać niemieckie programy na dwóch tv w dwóch różnych pokojach najlepiej niezależnie? Chciałbym to zrobić jak najlepiej i po jak najmniejszych kosztach. Czy warto kupować jakieś platformy, kablówki? Proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na satelicie Astra jest dużo kanałów niemieckich nawet w odbiornikach analogowych ale polecam cyfrowy tuner satelitarny FTA np ten : http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=14&id=547 po przesunieciu anteny z Hotbirda na Astre .

Wykaz kanałów znajdziesz tutaj http://en.kingofsat.net/tv-19.2E.php pamiętaj kanały znajdujące się w tej tabelce z napisem Clear możesz oglądać inne bez tego napisu są kodowane w niemieckich platformach cyfrowych np Premiere .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli lepiej cyfrowy? Rozumiem.

A co to jest Beam? To są różne Astry? Czy to wszystkie naraz się odbiera czy tylko jedną można?

PS: ciężko jest przestawić antenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak najlepiej cyfrowy są różne Astry ale ta astra 19,2 E jest satelitą dla niemców

Antene wystarczy przestawić lekko w prawą stronę oczywiscie przed tym wstukac w odbiorniku częstotliwość polaryzacje oraz symbol rate :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak one wchodzą w Astre 19,2 E

W miejscach gdzie znajduje się napis PAL oznacza że można oglądać dany kanał tylko w odbiorniku Analogowym pasmo to w niedalekiej przyszłości zostanie wycofane tak jak stało to się na Hotbirdzie pozostał na dzień dzisiejszy tylko TVN

Share this post


Link to post
Share on other sites

W niedalekiej przyszłości, a konkretnie? Bo właśnie mi się przypomniało, że mam gdzieś jakiś stary nieużywany już odbiornik analogowy a patrząc na listę niemieckich kanałów analogowych to jest ona dość bogata i myślę, że w zupełności wystarczająca. Może przez najbliższy rok nie znikną? Czy to już jest przesądzone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe że będą jeszcze długo ale napewno nie będą w tak wysokiej jakości jak w technologi cyfrowej .

Kiedy pada deszcz będziesz miał widoczne dropy a w technologi cyfrowej obraz mimo opadów deszczu jest idealny z głębią cyfrową .

Zależy to również od wielkości anteny i konwentera jaki posiadasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.lyngsat.com/astra19.html

a czym na tej stronie różnią się w kolumnie Video Encryption DVB od F (Lyngsat Free TV)?

 

DVB to ogólna nazwa normy, a F oznacza, że kanał jest niekodowany, czyli dostępny za darmochę - to co Cię interesuje.

 

W kwestii technicznej: właściciel wspomniał, że antena jest ustawiona na Hot Bird-a. Musiałbyś ją prawdopodobnie przestawić na Astrę i tu pytanie 1: czy z tej anteny korzysta ktokolwiek inny, czy jest ona tylko dla Was? Jeśli to drugie - jest dobrze - będzie można przestawić. Ogólnie chodzi o niewielkie przesunięcie jej w lewo (stojąc tyłem do anteny), a później dodatkowo skorygowanie góra-dół do uzyskania najlepszej siły/jakości sygnału (te wartości można podejrzeć na odbiornikach cyfrowych, w analogowych oceniać musisz wzrokowo po ilości dropów na ekranie).

 

Idziemy dalej: jeśli odbiór ma być zapewniony w dwóch pomieszczeniach niezależnie - konwerter (w uproszczeniu: to od czego wychodzą kable pry antenie) musi mieć dwa wyjścia, czyli tzw. Twin. Do każdego z pomieszczeń prowadzisz kabel i w każdym musi znaleźć się osobny odbiornik cyfrowy.

 

Odbiornik wystarcza choćby najprostszy FTA. Ceny w hollex.pl zaczynają się od 129 zł, na Allegro być może dopadniesz coś taniej, ale konkretów nie podam - zakazujemy publikowania linków do sklepów/portali aukcyjnych na forum (do tego trzeba uważać, żeby nie naciąć się na złom, bo czasami trafia tam sprzęt z Niemiec pozbawiony możliwości serwisowania - niech się coś zepsuje to sprzęt do kosza). Odbiornik po Cyfrze+ z uwagi na ograniczenia w oprogramowaniu odpada. Po Cyfrowym Polsacie prędzej, ale zależy jaki model, bo niektóre bez aktywnej karty blokują się. Oprócz tego samo ich działanie pozostawia wiele do życzenia.

 

Niestety z Astry nie ma za wiele kanałów w języku polskim. Będą tylko: TVP Historia, TVP Kultura, TVP Info, TV Polonia i TV Trwam. Jest za to nieco muzycznych niemieckich (m.in.: VIVA, MTV, iMusic1, Deluxe Music) no i oczywiście te, które poszukujesz (i to wiele więcej). Z Hot Bird-a niekodowanych polskich jest nieco więcej (w tym muzyczne 4fun.tv i VIVA Polska), ale jeśli chciałbyś zachować możliwość odbioru Hot Bird-a i Astry temat nieco się komplikuje - na antenie musiałbyś wykonać układ zezujący z dwóch konwerterów Twin i dwóch przełączników DiSEqC (mówimy o niezależnym dostępie w dwóch pomieszczeniach) lub jeśli antena ma średnicę ok. 80cm zastosować konwerter typu Monoblock Twin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

 

Co do anteny to jest ona zamontowana u nas na balkonie i nikt więcej z niej nie korzysta. Czyli potrzebuję zmienić konwerter, nie przypuszczam żeby był tam podwójny, pewnie właściciel by mi wspomniał o tym. Czy taki najprostszy ze sklepu hollex.pl Konwerter Globo Twin 0.1dB (35zł) wystarczy?

I do tego dwa tunery Opticum 4000C (119zł) będą ok?

 

Raczej ze względu na kobiety wybiorę Astrę aby miały dużą ilość kanałów niemieckich. Niekodowane polskie kanały i tak nie są najlepszej jakości. Szkoda tylko że nie będę miał TV Biznes bo on jest chyba tylko na Hot-Birdzie, ale to nic. Najważniejsze żeby były porządne kanały niemieckie.

 

Ten niewielki obrót anteny o którym piszecie to jak bardzo niewielki? 2-3cm czy raczej 10-15cm?

 

Czy w hollex.pl świadczą usługi montażu zakupionego sprzętu na terenie Krakowa? Jeśli tak to odpłatnie czy nie? A jeśli nie to czy jest chociaż możliwość odbioru osobistego czy to tylko sklep wysyłkowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produkty, które wybrałeś - wystarczają.

TV Biznes niestety tylko Hot Bird.

Niewielkie przestawienie to będzie właśnie jakieś 2-3 cm. Naprawdę nie dużo i trzeba to robić bardzo wolno, bo odbiór sygnału satelitarnego wymaga precyzji.

 

Hollex świadczy usługi montażu/instalacji, ale tylko odpłatnie i do tego w tym oraz w przyszłym tygodniu instalator na urlopie, a ja już nie jeżdżę na montaże. Odbiór osobisty produktów oczywiście jest możliwy, na miejscu można zasięgnąć także dodatkowej porady od specjalistów obsługujących klientów.

 

Siedziba: Anieli Krzywoń 14 (uliczka prostopadła do Pilotów na przeciw marketu Alma, dawnej Krakchemii)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...