Skocz do zawartości

TVP Polonia


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej subiektywnej ocenie jest odrobinę lepiej ale do tego co być powinno jest jeszcze bardzo daleko. Na podstawie transmisji z konkursu piosenki Eurowizji: w zeszłym roku kwadraty i piksele były tak dotkliwe, że podczas występów nie dało się odczytać napisów z nazwą kraju i numerem. W tym roku zazwyczaj się dało odczytać ale komfort oglądania był nadal fatalny. Zdaje sobie sprawę, że takie widowisko jest dynamiczne. Ta telewizja ma kogoś interesować także w Polsce, po to są reklamy. Jednak oglądanie tego kanału z satelity w tej jakości to wyzwanie. Telewizja Publiczna funduje nam jeden z najgorzej nadawanych kanałów z satelity w naszym rodzimym języku. Ale było 5 zł taniej niż z transpondera nc+, takie głupie przepisy.

 

Co do EPG to wcześniej były dziwne krzaki a teraz na Sony Bravia KDL-43W809C wyświetlają się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w TVP nie wiedzą, że od kilku miesięcy w EPG wysypują się polskie znaki?

 

Zmienili kodowanie znaków na Unicode/BMP (niezbyt popularne w DVB), być może niektóre odbiorniki/dekodery sobie z tym nie radzą (ale same polskie znaki są OK). Od jakiegoś czasu jest też stały bitrate wideo na sztywno 3 Mbit/s (+ dodatkowe dane audio/TXT/EPG wyrównują do gdzieś 4 Mbit/s) i ogólnie jak przyglądałem się jest jakaś poprawa w stosunku do tego co było, przynajmniej w mojej subiektywnej ocenie.

 

Sprawdziłem teraz z ciekawości i na moim tunerze Ferguson Ariva 202E EPG na kanale TVP Polonia w ogóle się nie pojawia. :? Cały czas jest tylko puste pole. :roll:

Nie wiem, czy wcześniej się pojawiało, bo generalnie ja nie oglądam tego kanału. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jest jakaś awaria na tp. 133, gdzie jest TVP Polonia, zmienił się PID Video i Audio dla kanału - jeśliby komuś nie działało to trzeba wyszukać albo poczekać czy Telespazio tego nie cofnie, bo posypało się tam więcej (zgłasza się serwis z nazwą TV i SID 49, który ma część ustawień TVP Polonii, ale nie emituje nic). Niestety przy okazji znowu wyraźnie siadła jakość obrazu i wyparowało EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo skorygowano - PID-y wróciły na stare, jest EPG, PID TXT jest zmieniony.

EDIT: Wieczorem cofnięto PID TXT do starej wartości i chyba opanowano zamieszanie, które narobili...


EDIT 8.08 - 15:00 - Telespazio dalej robi różne kombinacje - TVP Polonia jest przynajmniej na razie dwa razy - na dotychczasowych parametrach i kopia wyszukiwana jako "TV", ale na innych PID, więc to nie sztuczna kopia, tylko dubel emisji. Leci to samo. Obydwa z wideo po 3 Mbit/s

Tryb chaos ;) Może testują jakieś inne źródło dosyłu z Polski albo coś...

 

EDIT: 8.08 - 17:45 - Druga TVP Polonia się ulotniła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.05.2018 o 22:15, SatExpert napisał:

Gdyby przeszli na MPEG-4, to obraz byłby lepszy, ale nie bo po co... :/

 

I chyba przejdą. Załącznik nr 1 strona 14.

https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/auction_preview.php?id=2023

Dlaczego tylko na pół roku? Kiedy TVP kończy się umowa z nc+? Może za pół roku i wtedy będą chcieli w nowym przetargu zmieścić i TVP Polonia? A może TVP sama wynajmie transponder? :) Ile wszystkie ich kanały zajmują miejsca?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego newsa warto byłoby dodać jeszcze tę informację.

 

Cytat

b) Minimalna Wydajność na terenie Europy: wartość EIRP min.46 dBW
c) Minimalna Wydajność na obwodu Północno-Kazachstańskiego w Kazachstanie:
wartość EIRP min.42 dBW.

 

Czy wszystkie transpondery HB sięgają aż do Kazachstanu? I jeszcze co zauważyłem to pomimo, że sygnał ma być nadawany w MPEG-4 to w zamówieniu jest mowa o DVB-S, a chyba każdy dekoder MPEG-4 ma głowicę DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 08:53, G2000 napisał:

Kiedy TVP kończy się umowa z nc+?

NC+ już daaaaaaaawno nie odpowiada na emisję TVP Polonia. Teraz idzie z niemieckiej pojemności.

 

Myślę, że chodzi tu o jakiś duży przetarg za jakiś czas. Może TVP sama chce wynająć pojemność na swoje stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest wynik przetargu.

https://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/get_file.php?type=0&id=1496

Czyli TVP Polonia jeszcze przynajmniej przez pół roku zostanie w tym samym miejscu z możliwością przedłużenia od 1 lipca 2019. Ciekawe że CP czy nc+ nie przystąpiły do przetargu. Dopiero teraz zauważyłem że ten tr. 133 był jednym z wymogów. Może dlatego nie przystąpiły? Czy ten transponder ma jakiś wyjątkowy zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to transponder w standardzie DVB-S, jak wiadomo standard mniej podatny na byle jak ustawioną antenę.

Jak stawiają jako wymóg odbiór w Kazachstanie to pewnie ściąga to jakaś lokalna kablówka i musi siedzieć na TP -S. Z przetargu automatycznie odpadają polscy operatorzy, oni takich transponderów nie mają.

 

BTW. 190 tysięcy złotych miesięcznie za 3 mbit pojemności satelitarnej. A niektórzy tutaj płaczą, że ich ulubionych kanałów z widownią 5 osób/h+ telemetr nie ma na sat. :D

Teraz widać ile trzeba natrzaskać kanałów powtórkowych, aby zarobić z reklam i się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...