Skocz do zawartości

TVP Polonia


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To proces bardzo ciężki do realizacji w TVP. Mimo, że do tej pory TVP Polonia nadawała w SD, to nie usprawiedliwiało nadawcy, by nie pomniejszyć tego logo  dawno temu, w 2009 - kiedy stacja zaczęła nadawać w 16:9. Napis "Polonia" jest jeszcze mniejszy, niż "Kultura". Przy pomniejszeniu logotypu, standardowo zmniejszono oznaczenia wiekowe.

 

Komercyjne stacje jakoś potrafiły już w 2007 i 2008 pomniejszać logo, nadając w letterboxie. A TVP Rozrywka, TVP Seriale i TVP Historia dalej będą tkwić z ogromnymi kolosami, bo nie zapowiada się, by zaczęły nadawać w HD. 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciastek Jest, jest mniejsze. Obecnie najlepszy rozmiar ze wszystkich z TVP. Ja mam wrażenie, że oni te loga ekranowe na oko wrzucają. Bo każda antena nie tylko stosuje inne wymiary, to jeszcze na każdej antenie są one umieszczone w nieco innych miejscach.

 

@Sentence Też się nad tym przez wiele lat zastanawiałem. Jedyna sensowna odpowiedź, która przychodzi mi do głowy, to jakieś niezrozumiałe ograniczenia playout'u, których nie są w stanie kreatywnie przeskoczyć. Ja podejrzewam, że oni nie tyle zmniejszyli dzisiaj logo, co po prostu przeszli na nowy playout z obsługą rozdzielczości HD. Prawdopodobnie od dzisiaj TVP Polonia niejako "generuje" już obraz w HD, tylko gdzieś na "łączach" rozdzielczość spada jeszcze do SD, jak ma to miejsce z TVP Kultura na satelicie.

 

Edit: Nie wiem czy już tak było wcześniej, ale na tvpstream.tvp.pl TVP Polonia ma dostępną najwyższą jakość 1080p. Ale gołym okiem widać, że to nie jest jeszcze HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie było info, że TVP Polonia przechodzi na HD od 15 sierpnia.

W dniu 16.07.2020 o 09:35, ciastek napisał:

W programie Info Wilno z 15 lipca od 14 minuty prezenterka ogłasza, że od 15 sierpnia TVP Polonia i Wilno przechodzą na HD.

https://wilno.tvp.pl/43824366/info-wilno

Teraz jest mowa o 1 września.

Jak to rozumieć - opóźnienie, czy na satelicie przełączenie ma nastąpić 1 września, a w kablówkach już 15 sierpnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teoretycznie rzecz biorąc to TVP Polonia nie powinna pokazywać tego meczu z uwagi na ograniczenia licencyjne. Kanał jest dostępny za granicą i na czas transmisji musiałby zostać poza Polską zakodowany, by nie naruszać praw do emisji meczu na terenie obcego państwa. Te oczywiście należałyby do miejscowego nadawcy. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mastano napisał:

Nie przypominam sobie meczów na TVP Polonia. Zazwyczaj transmitowano tu główne uroczystości państwowe jak i koncerty czy kabarety. Ale meczów nie.

Mecze były, tyle że w pierwszych latach istnienia kanału, pokazywano chociażby spotkania 1 ligi piłkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Polonia HD startuje od razu na satelicie, a dla kablówek będzie udostępniane w ramach chęci i możliwości. Natomiast TVP Kultura HD jest dostępna od razu w DVB-T i bez żadnych problemów w różnych kablówkach, a na satelicie w ogóle. A jeszcze z innej strony, TVP Seriale od samego początku jest gotowe do nadawania w HD, ale przez 10 lat nikt o dziwo nie chce tej wersji mieć u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...