Skocz do zawartości

TVP Polonia


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TV posiada DVB-S2 MPEG 2 i 4 - tak jak pisałem - z innymi kanałami nie mam problemu - mam cały pakiet NC+ z modułami zarówno ASTON 2.26 jak i szara CYFRA+ i wszystko działa cacy włącznie z foniami, brak problemów z FEDC  itd. tylko kanały (jest ich kilka i to wyłącznie zagraniczne z poza oferty NC+) które  są nadawane na skraju parametrów  SR: 30000 nie są odbierane - zatem czy nadawcy nie powinni obniżyć parametrów nadawania poniżej wartości granicznych np. SR: 29999 lub jakiś niższy raster/krok?

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Teraz nie ma na to szans, aby był sam napis "POLONIA" ponieważ TVP ściśle trzyma się pełnej nazwy swoich kanałów od zmian w 2003.

 

Warto podkreślić, iż logo TVP Polonia na ekranie utrzymało się najdłużej bez modyfikacji spośród wszystkich kanałów TVP. Zmiana była i dalej jest potrzebna, ponieważ biały nietrasparentny relikt powinien zostać podmieniony wiele lat temu na zgrabny znak, którego się raczej już nie doczekamy. 

Edytowane przez Sentence
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym z radością odnotować, że od jakiegoś czasu wyraźnie poprawiła się jakość obrazu na TVP Polonia z satelity.

 

Wiadomo, że to SD i po SD nie można oczekiwać cudów, ale wreszcie obraz nie jest posiekany toną artefaktów, wokół ludzi nie ma obrysu z pikseli. Ktoś widać siadł do tego i zrobił porządek, może pozbyto się jakiejś rekompresji po drodze, może po prostu dostarczono sygnał w lepszy sposób i jego rekompresja nie kończy się taką katastrofą jak kiedyś. Nie ma śmieci na ekranie, jest 720x576. Nie sprawdziłem tylko, czy proporcje przełączają się automatycznie, jeśli leci coś starego w 4:3, ale wcześniej, czy później to wyjdzie.

 

Teraz można powiedzieć, że jakość jest adekwatna do bitrate, a nie jak wcześniej jak bieda-kanał z Rumunii, czy jakiegoś innego Kirgistanu. Nie szał, ale rzemieślniczo dobre SD. W porównaniu do tego, co było w grudniu, znaczny postęp.

 

Teraz byle do HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, piszę wyłącznie o przekazie z nowego transpondera, w grudniu był on bardzo kiepski, pisałem o tym tu: 

W Sylwestra pykając po kanałach to było tak źle, że wydawało mi się, że oglądam jakiś kanał z Afryki :D Teraz jest już wreszcie OK. Może to się poprawiło w momencie, gdy wyłączono dosył z 23,5°E, może przeszli na jakiś IP, czy coś, nie wiem. Ale cieszy, że jako-tako ogarnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Od jutra nie będzie już wydań "Wiadomości" i "Teleexpressu" w TVP Polonia. W zamian będą "Dziennik Regionów" (17:30) i "Polonia 24" (20:00 - wydanie na żywo, 2:00 - powtórka), zaś od najbliższej środy o 12:15 nadawany będzie program "Co niesie dzień".

 

W dni powszednie zrezygnowano z "Dobranocki" w TVP Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Frontowiec napisał:

W dni powszednie zrezygnowano z "Dobranocki" w TVP Polonia.

Właściwie to zrezygnowano z emisji "Dobranocki" od poniedziałku do czwartku już od 6 kwietnia br. Jednak się zgadzam, że już w tym miesiącu zaprzestano także piątkowych emisji tego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...