Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, wislok napisał:

Wydarzenia24 nigdy nie miały być kanałem stanowiącym alternatywę dla TVP INFO .  

Nikt z tym nie dyskutuje. Dlatego piszę że jest mało atrakcyjny. Chyba z tym się zgodzimy. Więc nie rozumiem o co Ci chodzi? :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda że zastąpiono PN  Wydarzeniami24. To są dwie różne stacje. Mogli zostawić PN choćby na program Debata dnia.  Przecież nie można oglądać w kółko wiadomości. Do niedawna mogłem oglądać PN na NTC lub w IPLI w ramach Ipla Plus. Obecnie nie mam możliwości nigdzie.  Nie będę płacił 30 PLN żeby obejrzeć PN, bo i tak już bulę 30 PLN za Player. Zmiany, zmiany.....

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Nikt z tym nie dyskutuje. Dlatego piszę że jest mało atrakcyjny. Chyba z tym się zgodzimy. Więc nie rozumiem o co Ci chodzi? :)

Mnie o nic. Po prostu nie wysuwam zarzutow, ze to nie jest kanal na miarę Polsatu News, bo nigdy takowym mial nie być. Stracilismy jalo widzowie NTC na tej podmianie. Czy ksnal nie ma racji bytu. Oceni to Polsat, jsk nie spelni pokładanych w nim nadziei to go zlikwidują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Sorek21 napisał:

Narzekacie na ten kanał jakby ktoś miał go oglądać cały dzień kilka razy to samo.

To dla kogo jest ten kanał? :) Dla przelotnych widzów spragnionych serwisu 10 minutowego?

 

@DanielK Wtedy tak naprawdę zapowiadano że test będzie trwał pół roku. A trwał 2 lata.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Zeusek napisał:

Kanały w NTC nie są dla wszystkich

Gwoli-ścisłości kanały w NTC są dla wszystkich, co najwyżej niektórzy szukają czegoś więcej. Nie dla wszystkich są kanały płatne.

 

Ja nie uważam aby dyskusja polityków to był super premium kontent :) i to jeszcze w cenie 30zł w nowym Polsat Box. :)

Serwisy informacyjne w Polsacie są rano w bloku poranka z PN, o 12:50, o 15:50, o 18:50 i późnym wieczorem o 21:50. Czyli średnio co 3 godziny. Po co mi więcej? :)

https://www.press.pl/tresc/67163,superstacja-zmniejszyla-przychody-i-powiekszyla-strate

Cytat

Spółka Superstacja - nadawca Superstacji, a od września 2021 roku Wydarzeń 24 - w 2020 roku uzyskała 8 mln zł przychodów i zanotowała 3,4 mln zł straty.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec tak dokładnie.

 

Tak jak napisał @Zeusek i inni. To jest po prostu serwis informacyjny. 10 do 30 minut i tak naprawdę wystarczy.

 

Jak ktoś ma czas na oglądanie więcej telewizji (np. jest na emeryturze) jego sprawa i może poświęcić 20-30 zł miesięcznie na płatny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pierwsze wyniki oglądalności Polsat News po zmianach w DVB-T i zrobiło się ciekawie.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/polsat-news-mux-4-koniec-emisji-jak-odbierac

Cytat

Po wejściu na rynek Wydarzeń24 spadek oglądalności odnotował Polsat News. Stacja od 1 do 7 września miała 85,8 tys. widzów, co dało jej 1,57 proc. udziału. Z kolei w okresie poprzedzającym wejście na rynek Wydarzeń24 stacja miała średnio 113 tys. osób (1,97 proc. udziału). Podobne wyniki Polsat News miał również w analogicznym okresie rok wcześniej, tj. od 1 do 7 września 2020 roku - 113,2 tys. widzów (1,93 proc. udziału).

Cytat

Również łączne wyniki Wydarzeń24 i Polsatu News (SHR% w 4+ na poziomie 1,82 proc.) są niższe od wyników Superstacji i Polsat News w okresach wcześniejszych - 2,01 proc. w okresie od 25 do 31 września br. i 1,97 proc. w okresie od 1 do 7 września ub.r. Spadek oglądalności Polsat News może wynikać z faktu, że stacja utraciła nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX-4. W tym miejscu od 1 września pojawiły się Wydarzenia24.

 

Od 1 września MUX4 ma większy zasięg o 10%, co wg moich obliczeń mogłoby dawać PN dodatkowo niespełna 0,5 tys. widzów więcej w zasięgu naziemnym. Przyjmijmy że tak by było, choć te liczby niewiele zmieniają. Czyli naziemnie PN dziś mogłoby oglądać blisko 27,7 tys. widzów. Co stanowi ok 25% ogółu oglądających. To bardzo dużo i mniej więcej pokrywa z procentową widownią telewizji naziemnej, gdzie przyjmuje się iż to 1/3 rynku w skali kraju.

 

Przekładając to na wyniki oglądalności Wydarzenia 24, którego średnia widownia to 14 tys. widzów, w DVB-T może go oglądać 3500 osób? :) Gdyby przyjąć ten sam przelicznik procentowy, a na pewno taki nie jest, bo o stacji może nie wiedzieć na początku każdy były odbiorca naziemny PN.

Przyznaję "imponujący" wynik. Wyparowała prawie cała widownia DVB-T która oglądała PN.

Można przyjąć także bardziej optymistyczne założenie że Wydarzenia 24 więcej widzów mają w DVB-T niż w innych formach dystrybucji ze wzgl. na większy wybór stacji informacyjnych. Ale nawet gdyby, to wyniki są słabe w porównaniu do oglądalności PN w DVB-T.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy koniecznie z naszych, bo w sieci są różne portale, ale niezależnie od tego moim zdaniem dobrze że takie głosy dochodzą do nadawcy, bo być może formuła tego kanał się zmieni. Z wielką przychylnością patrzyłem na rozwój Polsat News gdy pojawił się w DVB-T. To nie był idealny kanał, ale dobry. Mnie osobiście bardzo zależy na dobrym kanale informacyjnym w telewizji naziemnej. Gdyby Wydarzenia 24 zmieniły formułę a jest już taka zapowiedź Szefowej Pionu Informacji to ja temu bardzo bym kibicował.

Zauważcie jak dużo specjalistów z rynku medialnego krytykuje pomysł na kanał. To nie są głosy odosobnione. Odosobnione są najwyraźniej głosy zadowolonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Gdyby Wydarzenia 24 zmieniły formułę a jest już taka zapowiedź Szefowej Pionu Informacji to ja temu bardzo bym kibicował.

Zauważcie jak dużo specjalistów z rynku medialnego krytykuje pomysł na kanał. To nie są głosy odosobnione. Odosobnione są najwyraźniej głosy zadowolonych :)

 

No właśnie nie będzie mi się podobało, bo znowu okaże się że od godziny 17:00, kiedy człowiek wraca z pracy i chciałby się dowiedzieć co się dziś wydarzyło - jak na złość nie ma serwisów informacyjnych lub są raz na dwie godziny, bo resztę czasu zawala publicystyka.

Już z 10 lat temu byłem na to wkurzony jeśli chodzi o główne kanały informacyjne.

Naprawdę, chcecie oglądać publicystykę i transmisje konferencji prasowych - idźcie sobie oglądać Polsat News, TVN24, TVP Info, ale zostawcie choć jeden kanał czysto informacyjny, który włączasz na pół godziny, dowiadujesz się co najważniejsze - i wyłączasz.

Inną sprawą jest dystrybucja PolsatNews vs. Wydarzenia24. O tym mogę rozmawiać, ale sami przytaczaliście że chodzi o opłaty z kablówek, dlatego właśnie PN zniknął z DVB-T.

P.S. I to nie jest tak że ja nie oglądam klasycznych kanałów informacyjnych. Oglądam, pewnie nawet częściej niż W24, ale cieszę się że powstał taki kanał, w którym o każdej porze dnia można znaleźć informacje w pigułce nie przerywane konferencjami oraz publicystyką.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim można pogodzić. Zobacz jak funkcjonuje radio TOK FM. Co pół godziny jest serwis, a w przerwie między nimi są wywiady.

Można było podobnie podejść z pomysłem do tego kanału.

Nikt nie mówi że to zawsze musi być polityka. Jest wiele ciekawych spraw społecznych które można fajnie omówić ze specjalistami. Byleby było życie w kanale, bo formuła 10 min. serwis, pogoda co pół godziny chyba jednak nie chwyci i tu w pełni ze specjalistami z rynku medialnego się zgadzam.

 

Godzinę temu, michael112 napisał:

ale zostawcie choć jeden kanał czysto informacyjny, który włączasz na pół godziny, dowiadujesz się co najważniejsze - i wyłączasz.

 

Obawiam się że koszty produkcji takiego kanału dla garstki fanów takiej formuły programu którzy wpadają na chwilę są nieracjonalne dla prowadzenia biznesu. Kanał musi na siebie zarobić.

 

 

Godzinę temu, michael112 napisał:

P.S. I to nie jest tak że ja nie oglądam klasycznych kanałów informacyjnych. Oglądam, pewnie nawet częściej niż W24, ale cieszę się że powstał taki kanał, w którym o każdej porze dnia można znaleźć informacje w pigułce nie przerywane konferencjami oraz publicystyką.

Bo masz wybór. Widz masowy został pozbawiony wyboru aktualnie. Dla widza masowego ta formuła jest mało atrakcyjna. Jeśli chce obejrzeć publicystykę, pozostaje mu wyłącznie TVP info, które nie reprezentuje wszystkich punktów widzenia.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michael112 napisał:
 
 

 

No właśnie nie będzie mi się podobało, bo znowu okaże się że od godziny 17:00, kiedy człowiek wraca z pracy i chciałby się dowiedzieć co się dziś wydarzyło - jak na złość nie ma serwisów informacyjnych lub są raz na dwie godziny, bo resztę czasu zawala publicystyka.

Już z 10 lat temu byłem na to wkurzony jeśli chodzi o główne kanały informacyjne.

Naprawdę, chcecie oglądać publicystykę i transmisje konferencji prasowych - idźcie sobie oglądać Polsat News, TVN24, TVP Info, ale zostawcie choć jeden kanał czysto informacyjny, który włączasz na pół godziny, dowiadujesz się co najważniejsze - i wyłączasz.

Inną sprawą jest dystrybucja PolsatNews vs. Wydarzenia24. O tym mogę rozmawiać, ale sami przytaczaliście że chodzi o opłaty z kablówek, dlatego właśnie PN zniknął z DVB-T.

P.S. I to nie jest tak że ja nie oglądam klasycznych kanałów informacyjnych. Oglądam, pewnie nawet częściej niż W24, ale cieszę się że powstał taki kanał, w którym o każdej porze dnia można znaleźć informacje w pigułce nie przerywane konferencjami oraz publicystyką.

Też właśnie mnie to czasem wkurzało, że zerkam do tv "informacyjnych", żeby dowiedzieć się, co tam ciekawego się dzieje, a tam jakieś dysputy. Z drugiej strony transmisje konferencji prasowych też uważam za ważne, a na samo TVP INFO nie zawsze można liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Obawiam się że koszty produkcji takiego kanału dla garstki fanów takiej formuły programu którzy wpadają na chwilę są nieracjonalne dla prowadzenia biznesu. Kanał musi na siebie zarobić.

 

Dla widza masowego ta formuła jest mało atrakcyjna.

A potem jest wielkie narzekanie, że Polsat woli mieć 50 kanałów, które różnią się tylko nazwą, zamiast postawić na coś bardziej ambitnego. I nie twierdzę, że Wydarzenia24 to kanał pełen pasji i ambicji, bo taki nie jest, ale doceniam go za to, że wyróżnia się na tle innych kanałów informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...