Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Mam Multiroom, jeden dekoder to Mediabox+, drugi to zwykły Box+. Wczoraj miałem taką sytuację, że na Mediabox'ie wszystko było w porządku, tzn. wszystkie programy działały bez zarzutu, a na Box'ie w tym samym czasie nie działały wszystkie TVNy HD. Dekodery są podpięte pod tę samą antenę, więc to mnie najbardziej zaskakuje, że na jednym wszystko działa jak trzeba, a na drugim są problemy.

Dodam, że wczoraj w południe nie było żadnego problemu ani na Mediabox'ie, ani na Box'ie, wszystko chodziło tu i tu (włącznie z Canal+ Family, Sport - HD, TVNy HD), tylko wieczorem był problem na Box'ie z tymi TVNami HD.

 

Czego to może być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże?

 

Może przedstawię jeszcze dokładniej tę sytuację.

 

Multiroom. Dwa dekodery:

- mediabox+,

- box+.

 

Dekodery są podłączone do jednej anteny (dostałem od NC+, 80 cm + nowy konwerter).

 

Miernik sygnału - odczytany z dekoderów - (robiłem na TVN HD) dla (zdjęcia robione wczoraj około 10):

- mediabox+ : siła 95%, jakość 56%, http://images66.fotosik.pl/529/8d579ee98d2efafcgen.jpg

- box+ : siła 61%, jakość 43%, http://images68.fotosik.pl/529/0e20c8d33dd07c9fgen.jpg

 

Miernik sygnału na tę chwilę:

- mediabox+ : siła 100%, jakość 50%,

- box+ : siła 65%, jakość 50%.

 

Problem jest taki, że na zwykłym Boxie nie działają mi żadne TVNy HD (dodam, że Canal+ Family, Family 2, Sport - to wszystko chodzi bez problemu).

Na Mediaboxie nie mam takiego problemu, bo działają wszystkie TVNy HD, wszystkie programy.

 

Gdzieś wyczytałem, że siła zależy od podłączenia na linii dekoder-antena, więc pomyślałem, że to może być wina kabla przy podłączeniu Boxa do anteny i dziś wymieniłem końcówkę kabla przy antenie - ale to nie pomogło, siła dalej waha się na poziomie 60%.

Box jest podłączony do anteny przez kabel, który ma już co najmniej 10 lat, a kabel od Mediaboxa ma dopiero z pół roku, więc może muszę wymienić kabel? Wymiana kabla trochę mi sprawi kłopot, bo trochę tych metrów będzie, więc najpierw wolałbym zrobić/sprawdzić wszystko zanim będę do tego zmuszony :)

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

 

Proszę o pomoc, bo najdziwniejsze jest to, że dekodery są podłączone do jednej anteny i na mediaboxie wszystko jest ok, a na boxie są już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konwerter? Nie mam pojęcia, bo kilka dni temu dostałem antenę od NC+ wraz z konwerterem i od razu zmieniłem starą na tę od NC+, ale nie zwróciłem uwagi na nazwę konwertera, a pudełka też nie było, więc teraz aby to sprawdzić musiałbym ponownie dostać się do anteny, ale jeśli jest to bardzo ważne to oczywiście to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zabek

Pisząc o dwóch dekoderach to chyba jasne, że mowa o konwerterze o co najmniej dwóch wejściach :) Tak, konwerter posiada dokładnie dwa wejścia na kable, dostałem go od NC+:

Zestaw zawiera konwerter typu TWIN umożliwiający podłączenie dekodera box+ oraz mediabox+

Konwerter i tak wymienię na taki, który ma cztery wejścia, ale to obecnie nie jest mi potrzebne, więc to jeszcze poczeka.

 

Co w takim razie muszę zrobić, by w końcu na Boxie działały wszystkie kanały, tak jak na Mediaboxie?

 

@belliash

 

Zrobione (tzn. zamieniłem miejscami mediaboxa z boxem), a oto wyniki:

 

- na mediaboxie: siła 73%, jakość 50%,

- na boxie: siła 78%, jakość 50%.

 

A teraz wróciłem do poprzedniego ustawienia dekoderów i, co ciekawe, wyniki uległy zmianie.

 

- na mediaboxie: siła 100%, jakość 50% - a więc tak jak było wcześniej.

- na boxie: siła 65%, jakość 33% - a więc siła jest podobna, ale jakość zmalała w porównaniu do poprzedniego (normalnego) ustawienia.

 

A teraz najlepsze: TVN HD na boxie działa bez problemu, a więc efekt osiągnięty, tylko pytanie: na ile...?

 

Dziwne, bardzo dziwne i nie ma chyba logicznego wytłumaczenia w tym co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego na Mediaboxie wszystko działa, a na Boxie nie? To prawda, jakość mogłaby być większa i najprawdopodobniej skończy się na wizycie fachowca, by dobrze to ustawił, ale dalej nie daje mi spokoju to, że dekodery są podłączone do tej samej anteny i na jednym jest dobrze, a na drugim już nie - przecież to nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego na Mediaboxie wszystko działa, a na Boxie nie? To prawda, jakość mogłaby być większa i najprawdopodobniej skończy się na wizycie fachowca, by dobrze to ustawił, ale dalej nie daje mi spokoju to, że dekodery są podłączone do tej samej anteny i na jednym jest dobrze, a na drugim już nie - przecież to nie jest normalne.

Bo to zależy od czułości głowicy w tunerze. [a powinno być jednakowo bo jest sygnał z jednego konwertera]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD już nie działa na Boxie, jakość na poziomie 30% (siła 60%), a na Mediaboxie jakość wynosi 50% (siła 100%).

Postaram się w przyszłym tygodniu załatwić sprawę z ustawieniem anteny, ale dalej martwi mnie ta siła na Boxie.

 

Bo to zależy od czułości głowicy w tunerze.

Więc co w takim razie mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pomoże, a może nie. Fakt, że jakość mogłaby być większa, antena ostatni raz była ustawiana pod miernik z ponad 10 lat temu (a w tym czasie dwa razy była wymieniana) i będzie trzeba wezwać fachowca i z pewnością jakość pójdzie w górę, ale... to jest dla mnie niezrozumiałe, bo na Mediaboxie działa, a na Boxie nie - to mi nie daje spokoju.

Miernik sygnału na tę chwilę:

- mediabox+: siła 100%, jakość 55%,

- box+: siła 65%, jakość 55%.

 

Na Mediaboxie TVNy HD działają, a na Boxie oczywiście, że nie. Powtarzam się, ale może ktoś wpadnie na pomysł (miał podobny problem) co zrobić, by na Boxie wszystko działało tak samo jak na Mediaboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych.

Odbieram sygnał SD na TV1 przez dekoder SD/PACE DSR 2221, na TV2 jakiś linbox sd , do tego spliter przewodowy ServerWireLink GreenEightSystem. Na TV 2 bez problemów, natomiast na TV1 od kilku dni brak kilkunastu kanałów, np. TVP 1, TVP2, nsport( ale tylko na kanale 40 bo na 111 juz działa). Myślałem ze spliter nawalił i zamieniałem karty splitera pomiędzy TV1 a TV2, bez zmian czyli karty splitera są ok. Jak włoże orygnalną kartę (camelon) do SD Pace to nagle okazuje się że wszystkie kanały działają. Ktoś mi powie dlaczego na karcie splitera w dekoderze SD Pace nie ma kilkunastu kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam Fergusona Ariva combo 150 i od piatku nie mam mozliwosci ogladania kanalow kodowanych w nc plus. W Biurze cyfry przywrocil mi uprawnienia karty, choc karta dziala na innym dekoderze sagemcom. Zaktualizowalem oprogramowanie dekodera przez usb, ale dalej to nic nie pomoglo. Orientujecie sie moze co powinienem zrobic, oprocz tego aby oddac dekoder do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...